استقلال کار بسیار سختی دارد چون بچه‌ها هماهنگ نیستند
38695
ورمزیار: بازی با الهلال آزمون خود فرهاد هم هست
22 شهريور 1400 15:51
صادق ورمزیار پیشکسوت تیم استقلال معتقد است فرهاد مجیدی و شاگردانشکار بسیار سختی در بازی امشب مقابل الهلال عربستان پیش رو دارند. 

روزنامه گل

مهدی نوری /صادق ورمزیار پیشکسوت تیم استقلال معتقد است فرهاد مجیدی و شاگردانشکار بسیار سختی در بازی امشب مقابل الهلال عربستان پیش رو دارند چرا که استقلال نسبت به فصل قبل تغییرات زیادی داشته و بازی تدارکاتی هم نداشته‌اند و بازیکنان با هم هماهنگ نیستند اما باز هم نمی‌توان ناامید بود و باید برایموفقیت تلاش کرد.

در آستانه بازی با الهلال عربستان اوضاع استقلال را چطور می‌بینید؟

قطعا بازی بسیار سختی است چون بعد از یک استراحت طولانی و تغییرات دربین بازیکنان استقلال نسبت به سال قبل کار سختی دارد. ورودی و خروجیبازیکنان استقلال زیاد بود و نبود بازی تدارکاتی کار را سخت می‌کند اما اینمشکلات برای الهلال هم بوده است. البته الهلال چند بازی در لیگ خودشان داشتهو بازی‌های آنها را دیدم و تیم شان هماهنگ نیست و بچه‌ها از این عدم هماهنگیالهلال می‌توانند استفاده کنند هر چند که باز هم تاکید می‌کنم کار سختی است.

درگیری‌های درون باشگاهی و مدیریتی استقلال چقدر در این دیدار آسیاییمی‌تواند تاثیرگذار باشد؟

فکر کنم بعد از پایان بازیها رابطه بین مدیر و مربی استقلال بهتر شد و در چندماه گذشته مجیدی و مددی رابطه بعتری داشتند و امیدوارم این رابطه خوب درنتیجه بازی با الهلال تاثیرگذار باشد.

الهلال بازیکنان خیلی خوبی را به خدمت گرفته است. فکر می‌کنید استقلال بتوانداز سد این تیم قدرتمند بگذرد؟

کار سختی است. درست است که الهلال چند بازیکن خوب گرفته است اماهماهنگی ندارند. البته این بازیکنانی که الهلال گرفته خلاق هستند و کار استقلالرا سخت می‌کند چرا که بازیکنان خلاق در یک لحظه می‌توانند نتیجه یک بازی راعوض کنند.

بازیکنان جدید استقلال را چطور ارزیابی می‌کنید؟

شناخت آنچنانی از آنها ندارم.باید بیایند و در استقلال آزمون خودشان را پسبدهند. خیلی از بازیکنان نامدار مثل بختیار رحمانی و مرتضی تبریزی نتوانستندخودشان را در استقلال جا بندازند و باید بیایند و کار کنند تا بتوانیم در مورد آنهاصحبت کنیم. بازیکنان جوانی به استقلال آمده‌اند و باید ببینیم در استقلال چکارمی‌کنند و در آینده می‌شود بهتر در مورد آنها بهتر صحبت کرد.

بازی در خارج از ایران به نفع استقلال است یا به ضرر استقلال؟

قطعا به نفع استقلال نیست چون باید از امتیاز میزبانی استفاده کنیم. وقتیبیرون از ایران بازی می‌کنی از این امتیازات محروم هستی و به نفع ما نیست.

فرهاد مجیدی مربی‌ای هست که بتواند از سد الهلال بگذرد؟

فکر می‌کنم هر مربی‌ای می‌تواند از هر سدی بگذرد به شرطی که ابزار و زمانکافی داشته باشد. فرهاد باید به همه اثبات کند که می‌تواند از این سدها بگذرد. این بازی آزمئن خود فرهاد هم هست و باید تلاش کند تا نتیجه بگیرد.

به هر حال این تیم را خود فرهاد بسته و ابزار در اختیارش هست و جای بهانهنیست. اینطور نیست؟

ابزار می‌تواند بازیکن و زمین و امکانان سخت افزاری باشد. همه اینها تاثیرگذاراست چون در بحث مربیگری تمام عوامل تاثیر دارند. کی روش چقدر برای زمیندعوا می‌کرد و حتی برای لباس بازیکنان هم دعوا می‌کرد چون همه اینها باید کنارهم باشد تا موفقیت رقم بخورد.

چقدر برای استقلال شانس برد مقابل الهلال قائل هستید؟

درصد نمی‌توانیم در نظر بگیریم چون هنوز استقلال جدید را ندیده‌ایم و نمی‌توانیمخیلی محکم در مورد این تیم صحبت کنیم. ما هنوز استقللا 1400 را ندیده‌ایم وهماهنگی زمان نیاز دارد. الهلال هم در آسیا پر افتخار است و کار بسیار سختیاست.

موفقیت در آسیا چقدر برای استقلال اهمیت دارد؟

آسیا برای هر تیمی، بازیکنی و باشگاهی مثل جام جهانی است چون افتخاربزرگی است و قطعا موفقیت در آسیا ارزش بالایی دارد و برای استقلال هم خیلیمهم است که در آسیا نتیجه بگیرد.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها