38443
عزیزیان: این همه انتقادی که از اسکوچیچ می‌شود به نفع چه کسی است؟
20 شهريور 1400 13:08
مهدی نوری -- سعید عزیزیان پیشکسوت فوتبال کشورمان معتقد است دراگان اسکوچیچ با تیم ملی فوتبال ایران نتایج درخشانی گرفته و عملکرد بسیار خوبی داشته است.

روزنامه گل

سعید عزیزیان پیشکسوت فوتبال کشورمان معتقد است دراگان اسکوچیچ با تیم ملی فوتبال ایران نتایج درخشانی گرفته و عملکرد بسیار خوبی داشته اما باز هم از او انتقاد می‌کنند که مشخص نیست این انتقادات به نفع چه کسی است در حالی که باید همگان از تیم ملی حمایت کنند تا به جام جهانی صعود کند و باعث رشد و پیشرفت فوتبال ما بشود.

دیدار تیم ملی مقابل عراق چطور بود؟

بچه‌های تیم ملی مقابل عراق واقعا باهوش بازی کردند یعنی آن چیزی که از تیم ملی انتظار داشتیم را انجام دادند. بازیکنان ما با تمرکز بالا بازی کردند و عراق تیم قلدری بود و اگر جلوی آنها محکم بازی نمی‌کردیم ضربه می‌خوردیم. گل زود هنگامی زدیم و بعد از آن بازی را کنترل کردیم و توانستیم ضربه‌های بعدی را هم به عراق بزنیم.

عراق را در این بازی چطور تیمی دیدید؟

عراق بد نبود اما عراق همیشگی نبود. البته گل زود هنگامی که ما زدیم باعث شد آنها دیگر نتوانند کار خاصی بکنند. شاید آنها می‌خواستند اول گل نخورند و بعد به ما ضربه بزنند اما گل دقیقه 2 ما باعث شد تیم شان از هم بپاشد و نتوانستند کاری بکنند. بچه‌های ما هم باهوش بودند و لژیونرهای باتجربه‌ای که داریم بازی را کنترل کردند و برنده شدیم.

بعد از بازی با سوریه و با توجه به اینکه برنده هم شده بودیم از تیم ملی خیلی انتقاد شد. در این رابطه چه نظری دارید؟

بازی با سوریه بازی اول بود و همیشه بازی اول سخت است. در هر تورنمنتی بازی اول سخت است و حتی در لیگ برتر هم همینطور است. ما هم بازی تدارکاتی نداشتیم تا بچه‌ها هماهنگ شوند اما بازی دوم بهتر شدیم.

غیبت اسکوچیچ در بازی اول چقدر روی عملکرد تیم ملی تاثیر داشت؟

تاثیر که داشت اما ما لژیونر داریم و مربی هم نباشدبچه‌های باتجربه ما می‌دانند چکار کنند. مربی هم تاثیر دارد اما بازی اول بود و همیشه بازی اول بازی دوستانه تلقی می‌شود و در بازیهای بعد تیم بهتر می‌شود.

عملکرد اسکوچیچ را در تیم ملی ایران چطور ارزیابی می‌کنید؟

آقای اسکوچیچ از وقتی آمده بازیها را برده است. ایشان در ایران کار کرده و با تیم‌های باشگاهی ما خوب بوده و در تیم ملی هم عملکرد خوبی داشته است. اسکوچیچ در تیم ملی بیشتر از لژیونرها استفاده می‌کند و بازیها را برده است و قطعا کارنامه خوبی دارد که نتیجه گرفته است. اگر اسکوچیچ خوب نبود تیم ملی هم نتیجه نمی‌گرفت اما همه بازیهایش را برده است و باید همینطور ادامه بدهد تا به جام جهانی برسیم.

اگر عملکرد اسکوچیچ خوب بوده پس چرا از او اینقدر انتقاد می‌شود؟

بالاخره همانقدر که دوست داری دشمن هم داری. کی روش هم بود و خیلی از او انتقاد می‌شد در حالی بود که مربی بزرگی بود و کارش را انجام می‌داد اما از او انتقاد می‌شد. نمی‌دانم این انتقادات به نفع چه کسی است که این همه انتقاد می‌کنند. اسکوچیچ همه بازیها را برده و از او چه می‌خواهیم؟ اگر تیم ملی زیبا بازی می‌کرد و می‌باخت، خوب بود؟ می‌گویند بازیکنان از او حساب نمی‌برند اما بازیکنان سرباز یک مملکت هستند و هر کسی مربی باشد باید اطاعت کنند و کارشان را با جان و دل انجام دهند و با تمام وجود بازی کنند. اسکوچیچ شناخت خوبی از بازیکنان دارد و چون چند سال در ایران بوده فرهنگ ما را هم می‌شناسد. مربی که به تیم ملی ایران می‌آید می‌خواهد بهترین عملکرد را داشته باشد تا سالها در فوتبال ما ماندگار باشد. به اسکوچیچ زمان دادند و 9 بازی پشت سر هم را برده که کارنامه خیلی خوبی است.

چه تصوری از بازی تیم ملی مقابل امارات دارید؟

امارات آنچنان تیمی نیست که جلوی ما حرفی برای گفتن داشته باشد چون تیم درجه 2 آسیا است و البته نباید امارات را دست کم بگیریم. اگر با غرور به زمین برویم امارات می‌تواند برای ما مشکل ساز شود و حتی ما را ببرد. بچه‌های ما باید باهوش بازی کنند و امارات را هم ببرند.

بازی با امارات در زمین خودش برای ما مشکل ساز نمی‌شود؟

نه، امارات هر جایی با ما بازی کند نمی‌تواند جلوی ایران قد علم کند. در این گروه ایران، کره جنوبی و عراق برای صعود می‌جنگند. البته بقیه تیم‌ها را نباید دست کم گرفت اما این 3 تیم قدرت هستند که برای صعود به جام جهانی می‌جنگند. امارات نمی‌تواند برای ما مشکل ساز شود به شرطی که خودمان حواسمان جمع باشد.

تیم ملی با اسکوچیچ به جام جهانی صعود می‌کند؟

انشالله که صعود می‌کند. البته جالب نیست که بپرسیم با اسکوچیچ صعود می‌کند یا نه، اسکوچیچ سرمربی تیم ملی است و باید حمایت کنیم تا فوتبال ما سود کند. اگر خدای ناکرده تیم ملی به جام جهانی نرود فوتبال ما چند سال به عقب برمی گردد. همه باید از تیم ملی حمایت کنند تا با نتایجی که تیم ما می‌گیرد به جام جهانی صعود کند.

#پیشکسوت پرسپولیس #پیشکسوت استقلال #تیم ملی فوتبال ایران
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها