دکتر سجادی بهترین انتخاب برای وزارت ورزش بودند
38440
پیروانی: فصلی که با پیروزی بر استقلال شروع شود، با قهرمانی تمام می‌شود!
20 شهريور 1400 13:03
آرش جعفری --  مدیر تیم فوتبال پرسپولیس عقیده دارد بازی سختی در تاجیکستان دارند اما به دنبال پیروزی هستند تا دست‌پر به ایران برگردند.

روزنامه گل

افشین پیروانی در آستانه پرواز به تاجیکستان به وضعیت خوب پرسپولیس اشاره دارد و می‌گوید: وضعیت تیم خوب است و برای بازی سخت با تیم استقلال آماده هستیم. پیروانی در ادامه به عدم جذب بازیکن خارجی توسط فدراسیون اشاره دارد و می‌گوید این قانون فقط برای پرسپولیس وضع‌شده درحالی‌که خود فدراسیون به خاطر ویلموتس بدهکار است و متاسفاته قانون برای همه یکسان اجرا نمی‌شود.

پیروانی به جلسه با وزیر ورزش اشاره دارد و می‌گوید جلسه خوبی بود و وزیر قصد دارد باعث بهبود ورزش ایران شود.

اوضاع پرسپولیس چطور است آیا برای بازی با استقلال تاجیکستان آماده هستید؟

خدا را شکر اوضاع تیم بسیار خوب است و بازیکنان آماده بازی حساس با استقلال تاجیکستان هستند تا با پیروزی روز خوبی را برای هواداران رقم بزنند. البته باید بگویم بازی سختی در پیش دارم. هرچند که بازی تدارکاتی نداشتیم و به قولی بدون بازی رسمی قرار است با تیمی بازی کنیم که در کوران مسابقات است. در مرحله مقدماتی استقلال تاجیکستان سورپرایز مسابقات بود و نشان داد که تیم خوبی است. البته ماهم پرسپولیس هستیم و همیشه نشان دادیم در روزهای سخت کارهای بزرگ انجام می‌دهیم. به امید خدا دست‌پر به ایران برمی‌گردیم.

متأسفانه در حساس‌ترین برهه نگذاشتند پرسپولیس بازیکن خارجی بگیرد درواقع فدراسیون با پرسپولیس همکاری نکرد و سرمربی تیم هم از این موضوع گله‌مند بود. این خصوص صحبت می‌کنید ؟

متأسفانه قانونی که وضع‌شده فقط برای پرسپولیس است و اگر از ابتدا می‌گفتند که فقط ما نمی‌توانیم بازیکن بگیریم کار راحت‌تر بود. برخی دیگر از تیم‌ها در همین شرایط می‌توانند بازیکن بگیرند. تناقض‌گویی در بین مسئولان فدراسیون هم به چشم می‌آید. قانونی که وضع‌شده شفاف نیست و باشگاه‌ها سردرگم شده‌اند. خروجی این قوانین عدم یارگیری پرسپولیس و جذب بازیکن توسط سایر تیم‌ها است. این کار بی‌انصافی در حق تیمی است که در چند سال اخیر آبروی فوتبال ایران را خریده است. سهمیه‌هایی که به ایران داده می‌شود به دلیل حضور موفق ما در جام باشگاه‌های آسیا است. همیشه باشگاه ما به فدراسیون سرویس داده است و این موضوع منطقی نیست. از سوی دیگر خود فدراسیون به ویلموتس بدهکار است چطور فدراسیونی که بدهکار است برای ما چنین قانونی وضع می‌کند. خدا را شکر ما بازیکنان خوبی گرفتیم. اما درعین‌حال سرمربی تیم یک بازیکن خارجی خوب هم می‌خواست که نگذاشتند تا ما با تیمی کامل به تاجیکستان نرویم. البته بازهم تأکید می‌کنم ما با همین بازیکنان هم می‌توانیم بهترین نتایج را رقم بزنیم. همان‌طور که در سال‌های گذشته نتایج خوبی را رقم زدیم. حرف ما بحث تبعیض است.

پرسپولیس نماینده ایران است تیمی که در 3 سال گذشته 2 بار فینالیست شده است. آیا نمی‌شد یک تبصره‌ای بگذارند تابه تیم کمک شود ؟

حرف ما هم همین است . الان بحث ملی مطرح است. فدراسیون می‌توانست به ما کمک کند. اما نگذاشتند. البته ما نمی‌گوییم فقط به ما کمک کنند بلکه می‌توانستند به دو نماینده دیگر ایران هم کمک کنند تا موفق‌تر باشیم.شرایط در لیگ قهرمانان آسیا خیلی فرق می‌کند. تمام حریفان به بهترین شکل تدارک دیده‌اند و بهترین بازیکنان را جذب کرده‌اند تا موفق باشند. بنابراین می‌شد به ما هم کمک کنند تا کامل‌تر به مصاف حریفان برویم.

حالا با تمام این اوصاف بازی با استقلال تاجیکستان را چطور می‌بینید؟

قطعاً بازی آسانی نیست. همان‌طور که گفتم این تیم به‌عنوان تیم اول صعود کرده و شرایط در تاجیکستان متفاوت است. انگیزه بالایی دارد و فضای رسانه‌ای بسته‌ای دارند و حتی یک بازی هم از آن‌ها پیدا نکردیم. چمن مصنوعی هم یکی از مشکلات ما است، اما ما هم پرسپولیس هستیم و بازیکنان نشان دادند که مرد روزهای سخت هستند. با دعای هواداران و انگیزه بازیکنان به دنبال کسب بهترین نتیجه هستیم. شما مطمئن باشید ما فصل فوتبالی را با برد با استقلال شروع می‌کنیم و با قهرمانی در پایان فصل تمام می‌کنیم.

در خصوص جدایی مدیرعامل تیم بگویید آیا بهتر نبود ایشان بعد بازی با استقلال تاجیکستان می‌رفتند ؟

ابتدا باید از آقای سمیعی تشکر کنم که در این مدت به تیم کمک کردند. اتفاقاتی که رخ داد کمی غیرقابل‌پیش‌بینی بود. در شرایطی که باید عازم تاجیکستان می‌شدیم شوک مدیریتی به تیم وارد شد. دوست داشتیم که آقای سمیعی در تیم باشد چون می‌ماندند خلی بهتر بود. اما این اتفاق رخ نداد. بازهم از زحمات و تلاش‌های ایشان تشکر می‌کنم. به‌هرحال اینجا پرسپولیس است و خیلی‌ها آمده‌اند و رفته‌اند و پرسپولیس باقی‌مانده و به قولی زندگی ادامه دارد.

شما یک جلسه با وزیر ورزش داشتید محور صحبت‌های شما با ایشان چه بود؟

ابتدا باید بگویم من تنها پیش وزیر نبودم، آقایان رضازاده، بهنام محمودی، ملکیان عضو هیات مدیره استقلال و چند نفر دیگر هم بودند، که درباره ورزش ایران به‌طورکلی صحبت کردیم. دکتر سجادی خاک خورده ورزش هستند . خودشان قهرمان آسیا بودند و درد ورزش را به‌خوبی می‌دانند. برای همین قرار است به ورزش کمک کنند تا جایگاه بهتری در تمام رشته‌های ورزشی داشته باشیم. من به جرات می‌گویم ایشان بهترین انتخاب برای وزارت ورزش بودند.

با ایشان در خصوص وضعیت مدیرت پرسپولیس و شرایط تیم قبل از سفر به تاجیکستان صحبت نکردید ؟

گفتم بحث ما کلی بود درباره همه‌چیز حرف زدیم. صحبت‌های ایشان بر این مبنا بود که به ورزش کمک کنند.

تیم ملی را در بازی با عراق چطور دیدید ؟

بازی خوبی بود. بازیکنان از موقعیت‌ها به‌خوبی استفاده کردند و در طول 90 دقیقه بازی خودمان را به آن‌ها تحمیل کردیم و تیم برتر میدان بودیم.امیدوارم این روند را ادامه دهند و به امید خدا به جام جهانی صعود کنیم.

پرسپولیس در طی این چند ماه پنج پیشکسوت و عزیز خود را ازدست‌داده و آخرین نفر هم عباس انصاری‌فرد مدیرعامل سابق تیم بود. در این خصوص صحبت می‌کنید ؟

ابتدا به خانواده ایشان تسلیت عرض می‌کنم و برای بازماندگان آرزوی صبر دارم.متأسفانه نه‌تنها پرسپولیس بلکه بسیاری از هم‌وطنان ما در این‌یک سال و اندی به خاطر کرونا عزیزانشان را ازدست‌داده‌اند و عزادار شده‌اند. امیدوارم هرچه زودتر این ویروس از بین برود و مردم خوب کشورمان و تمام دنیا در صحت و سلامت باشند.

#پرسپولیس #ليگ قهرمانان آسيا #پیشکسوت پرسپولیس
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها