رفتار عجیب باشگاه پرسپولیس با برنامه تحریمی
35312
یک وانت جام برای میثاقی
13 مرداد 1400 18:40
امروز دیگر مثل قدیم نیست که یک بوقچی این هفته شعار «زنده‌باد» بدهد و همه تکرار کنند، هفته بعد شعار «مرده‌باد» بدهد و باز همه با چشمان بسته تکرار کنند

روزنامه گل

روزنامه گل- آنچه دوشنبه‌شب هواداران پرسپولیس در صفحه تلویزیون می‌دیدند، برای خیلی از آنها قابل باور نبود. برنامه فوتبال برتر که در یک بازه زمانی طولانی و با شدت عملی کم‌نظیر از سوی باشگاه تحریم شده بود، ناگهان پذیرای نمایندگان تیم قهرمان شد. احمد نوراللهی به عنوان یکی از کاپیتان‌های پرسپولیس به طور حضوری در استودیو حاضر شد و حرف‌هایش را زد. پس از او هم نوبت به ابراهیم شکوری، مدیر ورزشی قرمزها رسید که با محمدحسین میثاقی گفت‌وگو کند. اتفاقی که این هفته رخ داد، بخشودن اعتباری تاریخی از سوی باشگاه پرسپولیس به یک برنامه تلویزیونی بحث‌برانگیز و پرحاشیه بود. نه‌تنها خود سیما به خاطر خودداری از پرداخت حق پخش تلویزیونی در حال ظلم به فوتبال است، بلکه برنامه فوتبال برتر هم از لحظه تولد و جایگزینی‌اش با «نود» حاشیه‌هایی داشته که به خاطر آن خیلی با اقبال افکار عمومی مواجه نشده است. حالا در چنین شرایطی باشگاه پرسپولیس هر پنج جام کسب‌شده توسط بازیکنان این تیم را به استودیوی برنامه می‌فرستد. چنین رفتاری را چطور می‌توان تحلیل کرد.

قبلا هم نوشتیم که روابط دوگانه در شأن باشگاه‌های بزرگ و معتبر کشور نیست. متاسفانه بخش زیادی از این تناقض‌ها هم در اثر تصمیمات پرشتاب و احساسی اتفاق می‌افتد. یعنی مربی یا مدیر در یک لحظه عصبی می‌شود و دم از تحریم یک برنامه تلویزیونی می‌زند، اما فردا که حالش بهتر است همه‌چیز را از یاد می‌برد و از در دوستی و اخوت وارد می‌شود! تا به حال از این داستان‌ها زیاد در فوتبال ایران داشته‌ایم، اما رفتار پرسپولیس در فرستادن جام‌هایش به استودیوی فوتبال برتر به معنای واقعی کلمه «نوبر» بود. این پارادوکس را چطور می‌توان هضم کرد؟ آیا واقعا باشگاهی که پنج سال گذشته قهرمان مطلق لیگ ایران بوده، باید تا این اندازه بلاتکلیف و سردرگم باشد؟

نکته قابل توجه اینجاست که رفتار اخیر باشگاه پرسپولیس با انتقاد شدید خود هواداران این تیم هم همراه شد. اگرچه عده‌ای طبق معمول مشغول توجیه داستان شدند و برای تبرئه باشگاه محبوب‌شان کوشیدند، اما گروه پرشماری باشگاه را مورد سوال قرار دادند که چرا هر روز یک حرف متفاوت می‌زند. بر خلاف باور دوستان، امروز دنیا عوض شده و خیلی از هواداران با توجه به گسترش وسایل ارتباطی، دید بازتری پیدا کرده‌اند. امروز دیگر مثل قدیم نیست که یک بوقچی این هفته شعار «زنده‌باد» بدهد و همه تکرار کنند، هفته بعد شعار «مرده‌باد» بدهد و باز همه با چشمان بسته تکرار کنند. امروز رفتارها و سیاست‌ها باید روشن، منطقی و باثبات باشد، وگرنه در دام پرسش‌گری مردم گیر خواهید افتاد؛ شبیه شرایطی که الان برای باشگاه پرسپولیس ایجاد شده است.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها