اگر وزیر با ما بود جام حذفی را از دست نمی دادیم
35234
مهدی خانی: تنها تیمی که می‌تواند رکورد گلات را بشکند خود پرسپولیس است
12 مرداد 1400 18:55

روزنامه گل

سیدیاسر رضوی / معتقد است تجربه قهرمانی در فوتبال آن هم با لباس پرسپولیس یک رویداد باشکوه برای هر بازیکنی است و فرقی ندارد دفعه اول باشد یا پنجم! مهدی مهدی خانی که این فصل به عنوان یکی از شاگردهای قدیمی یحیی به پرسپولیس آمد در گفت و گو با گل از اتفاقاتی گفت که اجازه نداد به اهدافش با لباس این تیم برسد. هرچند که او به رکورد 5 قهرمانی متوالی پرسپولیس هم اشاره دارد و می‌گوید تنها تیمی که می‌تواند این رکورد را بشکند خود پرسپولیس است و بس!

از حال و هوای قهرمانی با لباس پرسپولیس شروع کنیم.

تجربه قهرمانی همیشه لذت بخش است و حس فوق العاده‌ای برای هر بازیکنی است که در انتهای فصل جزو بهترین‌ها باشید و این فرقی ندارد برای دفعه اول باشد یا پنجم. این تجربه را در رده ملی داشتم ودر سطح باشگاهی هم نایب قهرمانی و رتبه‌های دیگر اما این اولین تجربه قهرمانی بود که با لباس پرسپولیس به دست آوردم.

اما این قهرمانی پنجم اوج حاشیه‌ها را داشت و حرف و حدیث در مورد آن زیاد بود که پرسپولیس با کمک وزیر و وکیل و نماینده به این موفقیت رسیده است.

پرسپولیس وقتی قهرمانی سوم را به دست آورد و به رکورد سپاهان رسید، همه گفتند این اتفاق دیگر تکرار نخواهد شد. حرف درست است چون کار سختی است به خصوص در لیگ ما که کمبودهای زیادی وجود دارد. شما مثلا در آلمان نگاه کنید اگر بایرن مونیخ مدام قهرمان می‌شود امکاناتش قابل مقایسه نیست و در اسپانیا و انگلیس هم شرایط همین است و تنها چند تیم خوب حضور دارند. پرسپولیس قهرمانی چهارم و پنجم را در حالی به دست آورد که رقبای ما هم بیشتر خرج کردند و هم برای قهرمانی برنامه ریزی کلانی داشتند اما دیدید که ما قهرمان شدیم.

به نظرت این شانس را پرسپولیس دارد سال بعد هم این عنوان را به دست بیاورد چون خیلی‌ها می‌گویند با تغییرات به وجود آمده و آمدن دولت جدید این اتفاق دیگر نخواهد افتاد.

این حرف‌ها خنده دار است. به نظرم اگر تنها تیمی که بتواند این رکورد را بکشند خود پرسپولیس است و برای تیم دیگری این امکان حالاحالاها وجود ندارد. به نظرم تنها تیمی که به این باور برسد با تلاش موفقیت هایش را می‌تواند تکرار کند و هر اتفاقی مثبتی رخ خواهد داد. بدون شک اگر همین روند را ادامه دهیم با حفظ شاکله تیم سال‌های بعد هم می‌توانیم مدعی باشیم. واقعا این بحث خوبی نیست که می‌گویند این قهرمانی‌ها با وزیر و وکیل بوده است. 5 سال قهرمانی عدد کوچکی برای یک تیم فوتبال نیست آن هم به شکل پشت سر هم اما یک سوال دارم؟

چه سوالی؟

ما در آسیا هم دو بار به فینال رسیدیم آنجا هم وزیر و وکیل کارمان را درست کردند. اگر اینها بودند پس چرا در حذفی باختیم وزیر و وکیل نبود و تا ما قهرمان می‌شویم رد این افراد پای امضای قهرمانی پرسپولیس است. این‌ها همان مسائل خنده دار و حواشی بود که فشار را برای ما بیشتر می‌کرد و خدا را شکر بچه‌ها با تجربه و تمرکز توانستند یک رکورد فوق العاده از خودشان به ثبت برسانند. به همین خاطر هفته‌های اخیر خیلی نفسگیر شده بود و هر اتفاقی ممکن بود رقم بخورد و خوشحالم که با تلاش و یکدلی همه ارکان تیم توانستیم دل هواداران را شاد کنیم.

کمی هم قبول داری در پرسپولیس بدشانس بودی و فرصت زیادی به تو نرسید.

من از لحاظ تیمی به خاطر گرفتن جام خیلی راضی هستم و سال خوبی داشتم اما از نظر فردی از خودم راضی نیستم چون به اهدافی که دنبال آن در پرسپولیس بودم دست پیدا نکردم. پرسپولیس باشگاهی بزرگ با بازیکنان زیاد است و این یعنی هر بازیکن باید تلاش زیادی کند که توانایی‌های خودش را نشان دهد. با این حال در درجه اول همه این صحبت‌ها موفقیت پرسپولیس بود که خوشحالم آن را با یک قهرمانی باشکوه تجربه کردم.

اصلی ترین عاملی که نگذاشت تو در پرسپولیس توانایی‌های خودت را نشان بدهی و به هدفت برسی، چه بود؟

اوایل که به پرسپولیس آمدم تازه از کرونا رهایی پیدا کرده بودم و چند هفته ای طول کشید تا به شرایط خوب برسم و از لحاظ بدنی به فرم مطلوب برسم. بعد از آن چند بازی هم انجام دادم و در نهایت هم اگر به بازی گرفته نشدم نظر آقایحیی بود و من هم تابع نظر ایشان بودم. وظیفه من این بود که در تمرینات به بهترین شکل حضور پیدا کنم و با انگیزه کار را جلو ببرم. طبیعی است در هر تیمی به یکسری بازیکنان بیشتر بازی می‌رسد و به یکسری کمتر اما مهمترین فاکتور برای من این است که دست از تلاش برندارم تا به خواسته ام در پرسپولیس برسم.

حرف از رفتن تو و یکی دو بازیکن دیگر از پرسپولیس زیاد شنیده می‌شود. برنامه ات برای فصل آینده چطور است؟

من یک سال دیگر با پرسپولیس قرار داد دارم و باید منتظر بمانیم تا آقایحیی نظر بدهد که به بودن من در این تیم نیاز دارند یا نه؟ اما مساله مهم این است که من بازیکن پرسپولیس بوده و تا هر موقع که به من نیاز داشته باشند در خدمت آن ها خواهم بود و تمام توانم را برای موفقیت آن به کار خواهم بست.

#پرسپولیس #مهدی مهدی خانی #یحیی گل محمدی
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها