35217
تیمانوفسکا: نگران امنیتم هستم
12 مرداد 1400 17:09
دونده جنجالی بلاروس در المپیک توکیو اعلام کرد که نگران امنیتش است.

روزنامه گل

به نقل از خبرگزاری ورزشی چمپیونات روسیه؛ کریستین تیمانوفسکا گفت: من دیداری با نمایندگان سفارت لهستان داشتم و همه چیز به خوبی پیش رفت. آنها قول دادند به من کمک خواهند کرد و تمام امکانات تمرینی و مسابقه را در توکیو فراهم می‌کنند. درباره سلامتی‌ام باید بگویم خوب اما عصبی هستم. به نظرم می‌رسد اگر در پیست می‌خواستم بدوم از مسیر مسابقه خارج می‌شدم.

این دونده بلاروسی افزود: بلاروس مرا تهدید نکرد اما نمی‌دانم ... در واقع به هیچ تماسی با شماره ناشناسی پاسخ نمی‌دهم. همسرم به اوکراین رفت. این تصمیمی بود که به اتفاق هم به خاطر حفظ امنیت‌مان گرفتیم. او خودش دونده سابق 100 متر با مانع است. همسرم می‌توانست در تیم ملی مسابقه دهد اما با وجود داشتن تمامی شرایط کنار گذاشته شد. من ویزای بشردوستانه لهستان را دریافت کردم. آنها برای من روشن کردند در صورت بازگشت به بلاروس به طور حتم مجازات خواهم شد.

تیمانوفسکا افزود: من فقط 24 سال دارم و می‌خواستم برای دوی المپیک بعدی برنامه‌ریزی کنم اما الان فقط نگران امنیتم هستم. می‌خواهم بدون خطر اکنون به اروپا بازگردم و افرادی که به من کمک کردند را بشناسم و سپس تصمیم بگیرم.

کریستین تیمانوفسکا به درخواست مقام‌های دولتی بلاروس پیش از رقابت در مسابقات دووومیدانی المپیک توکیو به کشورش فرا خوانده شد. این دونده بلاروسی که اعلام کرده تحت فشار بسیار زیادی قرار دارد، پس از تهیه شدن بلیت بازگشت به بلاروس در فرودگاه توکیو از سوار شدن به هواپیما خودداری و از پلیس ژاپن و کمیته بین‌المللی المپیک درخواست کمک کرد. شاید چیزهای دیگری هم در انتظارم باشد.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها