34997
دیک ادووکات سرمربی تیم ملی عراق شد
09 مرداد 1400 20:27
علی نوری خبرنگار عراقی از پایان مذاکرات با دیک ادووکات هلندی و انتخاب او به عنوان سرمربی تیم ملی عراق خبر داد.  

روزنامه گل

به نظر پروسه طولانی انتخاب سرمربی تیم ملی عراق به پایان رسیده و پیرمرد هلندی قرار است هدایت یکی از رقیبان ایران را برعهده بگیرد. پس از اینکه روز گذشته رسانه های عراقی و عربی منطقه از انتخاب کارلوس کی روش به عنوان سرمربی تیم ملی عراق خبر دادند، در نهایت به دلیل مشکلات شخصی سرمربی پرتغالی از جمله بیماری پدر کی روش، مذاکرات به بن بست خورد.
پاسخ منفی کی روش به عراقی ها باعث شد تا عدنان درجال وزیر ورزش و جوانان عراق شخصا راهی اسپانیا شود و مذاکرات با دیک ادووکات سرمربی هلندی را پیگیری کند و حالا نیز منابع موثق عراقی از توافق نهایی با این سرمربی کهنه کار خبر می دهند و اینکه او قرار است به زودی و با اعلام رسمی فدراسیون فوتبال عراق، به عنوان جانشین سرکو کاتانچ اسلونیایی معرفی شود.
علی نوری خبرنگار معروف عراقی دقایقی پیش با ارسال توئیتی در صفحه شخصی خود، از توافق نهایی با ادووکات خبر داد. نوری نوشت: مادرید پایتخت اسپانیا شاهد پایان مذاکرات بود. ادووکات هلندی رسماً به عنوان سرمربی تیم ملی کشورمان در مرحله مقدماتی جام جهانی انتخاب شد.
نوری در ادامه توئیت خود نوشت: قرارداد ادووکات یک ساله خواهد بود و دارای بند تمدید است. مذاکرات رسمی با ادووکات چندی پیش با حضور عدنان درجال وزیر ورزش و جوانان و ایاد بنیان سفیر عراق در اسپانیا پایان یافت.
دیک ادووکات سرمربی هلندی و با تجربه که پیش از این چندین بار از دنیای فوتبال خداحافظی کرده بود، پس از دریافت پیشنهاد عراقی ها برای بازگشت به میادین مردد شد و در نهایت تصمیم گرفت تا سکان هدایت این تیم را برعهده بگیرد. او سابقه هدایت تیم های ملی هلند، امارات، کره جنوبی، روسیه، بلژیک و باشگاه های فاینورد، اوترخت، آلکمار، آیندهون، زنیت، فنرباغچه، ساندرلند، گلاسکو رنجرز و... را در کارنامه دارد.
عراق یکی از حریفان ایران در مرحله پایانی مقدماتی جام جهانی است. دیدار دوم آنها با شاگردان اسکوچیچ در تاریخ16 شهریور برگزار می شود. هنوز مکان این بازی به صورت رسمی اعلام نشده است. کره جنوبی، امارات، لبنان و سوریه دیگر حریفان ایران در راه صعود به جام جهانی هستند.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها