یک سوال از زنوزی، بعد از سه سال
34906
برای این فوتبال چه کردی؟
08 مرداد 1400 18:23
این مدل جنجال‌ها در این حجم وسیع و نالازم، فقط هوای فوتبال ایران را آلوده کرد، موجب تفرقه و دوری تیم‌ها از هم شد و کوچکترین سودی هم به تراکتور نرساند

روزنامه گل

روزنامه گل- جنجال‌های هفته آخر لیگ برتر در اردوی تراکتور، بهترین پایان‌بندی ممکن برای حضور محمدرضا زنوزی در این باشگاه بود؛ حضوری توام با جنجال و خسران که حالا دیگر بعید است حتی تیفوسی‌ترین هواداران آقای مالک را راضی کرده باشد. امروز، سه سال بعد از انتقال مالکیت تراکتور به زنوزی شاید زمان مناسبی باشد که بپرسیم ثمره حضور او در فوتبال ایران چه بود؟ چه کرد؟ چه سودی رساند و چه میراثی از خودش به جا گذاشت؟ هیچ. تازه همین «هیچ» هم خودش توصیف خوشبینانه‌ای است، وگرنه سیاهه اشکالات آقای مالک بیش از آن است که بتوان چشم‌پوشی کرد.

تراکتور در دوران زنوزی فقط یک قهرمانی جام حذفی به دست آورد؛ افتخاری که پیش از حضور مالک ماجراجو هم یک بار تکرار شده بود. در عوض اما او با وجود انواع و اقسام ریخت‌وپاش‌ها هرگز موفق نشد قهرمانی لیگ را به دست بیاورد. زنوزی ده‌ها میلیارد تومان بدهی ریالی و شاید چیزی حدود دو میلیون دلار بدهی ارزی به بار آورد، اما این ریخت‌وپاش‌ها نتیجه فنی چندانی برای این تیم نداشت. از سوی دیگر تراکتور در دوران مالکیت او به تیمی پرحاشیه تبدیل شد و اتفاقاتی در آن رخ داد که قابل دفاع نبود. در چند مقطع به بازیکنان مختلف اتهام کم‌کاری وارد شد که آخرین آنها، در همین اردوی قبل از بازی با سایپا بود. غیر از اینها زنوزی بارها به باشگاه‌های مختلف از جمله پرسپولیس و استقلال تاخت و فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش را هم از گزند حملاتش بی‌نصیب نگذاشت. نه این که هرگز حق با او نبوده باشد، اما این مدل جنجال‌ها در این حجم وسیع و نالازم، فقط هوای فوتبال ایران را آلوده کرد، موجب تفرقه و دوری تیم‌ها از هم شد و کوچکترین سودی هم به تراکتور نرساند.

حالا اگر زمان به عقب برگردد، شاید گروهی از هواداران تراکتور آنقدرها از انتقال امتیاز این تیم به محمدرضا زنوزی ذوق نکنند. عملکرد پر از هیجان و تناقض او، نسبتی با آمال و آرزوهای هواداران نداشت. این قصه احتمالا طی روزهای آینده به آخر خواهد رسید؛ پایانی نه‌چندان خوشایند که به هر حال از ادامه وضع موجود بهتر خواهد بود.دیدگاه های کاربران (1 دیدگاه)
سعید 09 / 05 / 1400 17 : 53 : 18

دست خطیب و تاج رو رو کرد. ضد دلالیسم و فوتبال ناپاک بود، حق پخش رو از صدا و سیما طلب کرد. آبروی خیلی از دلالها رو برد.در کرد زنوزی یه مرد تمام عیاره. برا همین شماها نمیپسندید


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها