نگاهی آماری به تقابل استقلال و سپاهان
34813
محرم به دنبال معجزه در آزادی مقابل فرهاد!
05 مرداد 1400 17:23
بدون شک یکی از جدال‌های حساس هفته آخر بازی‌های بیستمین دور رقابت‌های لیگ برتر، به تقابل استقلال و سپاهان در اصفهان باز می‌گردد.

روزنامه گل

بدون شک یکی از جدال‌های حساس هفته آخر بازی‌های بیستمین دور رقابت‌های لیگ برتر، به تقابل استقلال و سپاهان در اصفهان باز می‌گردد. بازی حساسی که قطعا هر نتیجه در این مسابقه شاید بتواند سرنوشت صدر جدول و قهرمانی را دستخوش تغییر کند و قطعا مساوی در آن به نفع پرسپولیس خواهد بود که یک قدم تا قهرمانی فاصله دارد. به همین خاطر نگاهی به تقابل‌های این دو تیم پیش از این بازی حساس داشتیم و از این منظر جدال آبی‌های پایتخت و زردهای نصف جهان را مورد بررسی قرار دادیم.

استقلال همچنان پیشتاز است

بازی روز جمعه استقلال و سپاهان در اصفهان چهلمین جدال این دو تیم لیگ برتری است. تا پیش از این بازی در سی و نه بازی قبلی استقلال توانسته تیم پیشرو در کسب برد باشد. تا پیش از این بازی تا به حال ۱۵ برد برای تیم پایتخت‌نشین، 12 پیروزی برای طلایی‌پوشان زاینده‌رود و ۱۲ تساوی به ثبت رسیده است. نتیجه‌ای که نشان می‌دهد استقلال عملا همچنان مقابل این حریف خود که روزهای خوبی را در لیگ سپری می‌کند و یک تعلل از شاگردان یحیی می تواند از آن ها تیم قهرمان بسازد، پیشتاز است و باید دید در این مسابقه کدام تیم برنده این بازی خواهد شد.

استقلال 50 تایی مقابل سپاهان

معمولا بازی‌های استقلال و سپاهان مسابقات پرگلی است که در آن دروازه‌ها چندین بار باز می‌شود. آمار نشان می‌دهد در سی و نه بازی قبلی این دو تیم تا به حال توانسته‌اند 94 بار دروازه یکدیگر را باز کنند که در این بین بازهم سهم آبی‌های پایتخت بیشتر از حریف اصفهانی خود است. براساس بررسی انجام گرفته در این 94 گل به ثمر رسیده و ردوبدل شده بین دو تیم، 50 گل برای استقلال و 44 گل برای سپاهان بوده تا از این حیث حریف پایتخت نشین از نظر گلزنی و همچنین دفاعی عملکردی به مراتب بهتر از حریف نصف جهانی خود داشته باشد.

سپاهان به دنبال هت تریک بعد از 12 سال

آمار دیگری که در مورد بازی روز جمعه سپاهان و استقلال جالب است به آن اشاره کنیم این است که زردهای نصف جهان در 13 دیدار اخیر مقابل استقلال تنها موفق به ثبت 2 پیروزی شده و در 5 بازی اخیر هم طعم برد را نچشیده اند. افت طلایی‌پوشان در سال های اخیر که حالا در لیگ بیستم با نویدکیا از آن ها یک تیم مدعی در کورس قهرمانی ساخته که تا هفته پایانی کار را ادامه داده باعث شده تا آنها در 13 دوئل اخیرشان مقابل استقلال تنها 2 برد را به دست بیاورند و در هشت مسابقه شکست بخورند. محرم نویدکیا قرار است در این بازی تیمی را به میدان بفرستد که در چهار بازی پیشین خود برابر استقلال تنها یک برد داشته و سه بار شکست خورده است. از آخرین برد سپاهان برابر استقلال تا پیش از بازی رفت که زردهای نصف جهان آبی های پایتخت نشین را شکست دادند، بیش از 840 روز می گذشت که در اصفهان این طلسم را بالاخره تیم محرم شکست. پیش از برد بازی رفت در لیگ بیستم آخرین برد اصفهانی ها در فصل ۹۸-۹۷ و در ورزشگاه آزادی به دست آمد. کی‌روش استنلی زننده تک گل این دیدار بود.

#سپاهان #استقلال #فرهاد مجیدی #محرم نویدکیا
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها