نگاهی به بازی حساس پیکان مقابل سرخ های پایتخت
34812
تارتار و شاگردانش بازنده های بزرگ مقابل پرسپولیس!
05 مرداد 1400 17:19
بالاخره قطار لیگ بیستم به ایستگاه آخر رسید. هفته سی ام که آبستن حوادث زیادی است تا تکلیف قهرمان و تیم هایی که حکم بقای آن ها در لیگ صادر می شود، روشن شود.

روزنامه گل

بالاخره قطار لیگ بیستم به ایستگاه آخر رسید. هفته سی ام که آبستن حوادث زیادی است تا تکلیف قهرمان و تیم هایی که حکم بقای آن ها در لیگ صادر می شود، روشن شود. یکی از جدال های حساس هفته سی ام به تقابل پرسپولیس و پیکان و رویارویی دو مربی که سابقه بازی در پرسپولیس را دارند، بر می گردد؛ مهدی تارتار و یحیی گل محمدی! در این بازی پرسپولیس تنها به سه امتیاز بازی فکر می کند چون نمی خواهد با یک تساوی که شاید ان ها را قهرمان کند کارش به اما و اگرها کشیده شود. به همین بهانه نگاهی به تقابل پرسپولیس و پیکان و همچنین یحیی و تارتار داریم که نکات جالبی خواهد داشت.

سه امتیاز حساس در سی و دومین تقابل

دو تیم پرسپولیس و پیکان در ادوار مختلف لیگ برتر که تا به حال برابر هم قرار گرفتند 31 بار مقابل هم صف آرایی کرده اند و بازی جمعه که هفته سی ام و آخرین بازی لیگ بیستم است، سی و دومین رویارویی قرمزهای پایتخت و این تیم خودروساز تهرانی است. مسابقه ای که برد در آن برای گل محمدی و شاگردانش حکم قهرمانی و ثبت گلات است که این تیم را دست نیافتنی تر از همیشه می کند. در سی و یک بازی قبلی جالب است بدانید سهم سرخ های تهرانی از منظر برد خیلی بالاتر از آن چیزی که پیکانی ها حالاحالاها حتی بخواهند به آن نزدیک شوند. در 31 بازی قبلی پرسپولیس 22 برد را به دست آورده و تنها 5 بار به پیکان باخته و 4 تقابل هم با تساوی به پایان رسیده است.

هفتمین پیروزی با چاشنی قهرمانی

آمار می گوید در ادامه روند خیلی خوب پرسپولیس مقابل پیکان که تا به حال در ادوار مختلف لیگ برتر 22 برد را مقابل این تیم خودروساز به دست آورده، در توالی بردها هم قرمزهای پایتخت نشین یک رکورد را به نام خودشان ثبت کرده اند. براین اساس نگاهی به عملکرد این دو تیم در تقابل های اخیر نشان می دهد که پرسپولیس با برد یک بر صفر بازی رفت مقابل شاگردان تارتار در شش مصاف اخیر مقابل پیکان بازنده نبوده است. حالا هم در این بازی سی و دوم، کسب هفتمین برد برای سرخ ها با چاشنی قهرمانی خواهد بود و اینکه بتوانند یک رکورد جاودانه را با کسب پنجمین قهرمانی متوالی به نام خودشان ثبت کنند.

یحیی رکورددار شکست پیکان

جدا از پرسپولیس که در شکست پیکان یک رکورد را به نام خودش در ادوار مختلف لیگ برتر به ثبت رسانده جالب است بدانید که این رکورد را سرمربی سرخ ها یعنی یحیی هم در اختیار دارد. براساس آمار به دست آمده گل محمدی که حالا یک قدم با کسب دومین قهرمانی با پرسپولیس قرار دارد و شکست پیکان برای او این خواسته را محقق می کند، با 9 بار شکست این تیم یک رکورددار است چون هیچ تیمی را تا به حال در کسوت سرمربی اینقدر نبرده است. حالا اگر یحیی بتواند در بازی هفته سی ام مقابل پیکان و شاگردان تارتار به برتری برسد با یک تیر چند نشان زده است. قهرمانی پرسپولیس، کسب دومین قهرمانی با هدایت این تیم و دو رقمی کردن بردهای خودش مقابل پیکان که همه رکورد گل محمدی را دست نیافتنی تر از قبل خواهد کرد.

تارتار و شانس کم بردن مقابل یحیی

در میان این آمار و ارقام نکته جالب در تقابل پرسپولیس و پیکان به رویارویی یحیی گل محمدی و مهدی تارتار هم بر می گردد. براساس آمار به دست آمده تا پیش از این بازی که قرار است روز جمعه و در چهارچوب هفته سی ام لیگ بیستم انجام گیرد، گل محمدی و تارتار 9 بار برابر هم در قامت سرمربیان تیم های مختلف قرار گرفته اند. جالب است بدانید تارتار در بیشتر بازی ها مقابل گل محمدی بازنده بوده و تنها یک بار توانسته برابر سرمربی فعلی پرسپولیس طعم پیروزی را بچشد. یحیی با 5 برد و 3 بار تساوی مقابل تارتار از این منظر هم یک رکورد برای خودش به ثبت رسانده که برد در بازی آخر تیمش هم می تواند روند خوب او مقابل پیکان و تارتار را بهتر از قبل کند.

تارتار به پرسپولیس بیشتر باخته

در این میان نکته جالب دیگر که می تواند به تقابل روز جمعه پرسپولیس و پیکان به آن پرداخت و جالب است، تقابل تارتار با سرخ های پایتخت و تیم سابق خودش خواهد بود. تارتار تا پیش از این بازی 15 بار با تیم های مختلف در قامت سرمربی مقابل پرسپولیس قرار گرفته است که سهم او بیشتر مقابل این تیم باخت بوده و نتوانسته از سد سرخ های پایتخت نشین عبور کند. حالا در شانزدهمین رویارویی تارتار با پرسپولیس باید دید او چطور می تواند آمار خودش مقابل این تیم که 8 باخت، 3 برد و 4 تساوی بوده است را بهبود ببخشد و آیا می تواند سدی بر سر قهرمانی سرخ ها باشد که بدجور به سه امتیاز این بازی برای تمام کردن کار و گرفتن جشن قهرمانی نیاز دارند.

#پرسپولیس #پیکان #مهدی تارتار #یحیی گل محمدی
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها