شش ماه درد کشیدم اما دیگر نمی‌توانستم تحمل کنم؛ باید عمل می‌کردم
34810
علی شجاعی: جدایی؟! اولویتم بالا بردن جام قهرمانی با لباس پرسپولیس است!
05 مرداد 1400 17:13
پرسپولیس در یک بازی سخت و دشوار که با عقب افتادن مقابل تراکتور هوادارانش جان به لب شدند در نهایت کار را با یک برد و سه امتیاز حساس و مهم مقابل تیم فیروز کریمی به پایان رساند.

روزنامه گل

سیدیاسر رضوی / پرسپولیس در یک بازی سخت و دشوار که با عقب افتادن مقابل تراکتور هوادارانش جان به لب شدند در نهایت کار را با یک برد و سه امتیاز حساس و مهم مقابل تیم فیروز کریمی به پایان رساند. مسابقه‌ای که گل پیمان بابایی آب سردی بر روی هواداران بود که اگر با باخت کار تمام می‌شد آن موقع تقریبا جام را باید از دست داده می‌دیدند. علی شجاعی، هافبک پرسپولیس که این روزها بدجور مصدومیت او را خانه نشین کرده است هم در مورد بازی با تراکتور چنین نظری دارد و خوشحال است که همبازیانش نشان دادند مرد روزهای سخت هستند. شجاعی که قرار است به زودی کتف خودش را عمل کند از لحظه شماری برای بالا بردن جام قهرمانی با لباس پرسپولیس می‌گوید که امیدوار است در بازی پایانی مقابل پیکان همه آنچه که قرار است در فوتبال غیرقابل پیش بینی رخ دهد به نفع شاگردان یحیی گل محمدی باشد.

اوضاع مصدومیت کتف تو به کجا رسید که دو بازی لیگ را به خاطر آن با همه مدارایی که داشتی از دست دادی؟

تو بازی آخر که برای پرسپولیس بازی کردم، کتف من دو بار در رفت اما خودم آن را جا انداختم تا بازی کنم ولی در نهایت آنقدر درد گرفت که دیگر نمی‌شد ادامه داد. الان شش ماه از پارگی کتفم می‌گذرد و در این مدت بیش از 7 تا 8 بار این اتفاق افتاده است و درد شدیدی کشیدم. به همین خاطر با همه مدارایی که کردم در نهایت مجبور هستم عمل کنم و ناراحت از اینکه در این هفته‌های حساس در کنار تیم نیستم تا بتوانم سهمی در موفقیت‌های پرسپولیس در مسیر پنجمین قهرمانی متوالی داشته باشم. باور کنید خیلی ناراحت هستم و‌ای کاش بازهم می‌شد با این درد ادامه داد اما دیگر برایم چاره‌ای نماند و باید عمل کنم و امیدوارم هرچه زودتر بتوانم با بهبودی برگردم.

برایت آرزوی سلامتی داریم اما قطعا این روزها که پرسپولیس شرایط سختی را در مسیر قهرمانی دارد و سپاهان هم کم نمی‌آورد و کار به روز آخر کشیده شده است، این مساله هم نگرانی‌های تو را دو چندان کرده است.

دقیقا همین طور است. دقایق سرنوشت سازی را پشت سر می‌گذاریم و یک بازی مانده تا بتوانیم به آنچه که استحقاقش را داریم دست پیدا کنیم. کار سخت است و هنوز هیچ تمام نشده و باید تا آخرین لحظه حواس مان باشد که این قهرمانی را مفت از دست ندهیم. قطعا حواس بچه‌های تیم به این موضوع هست و باتجربه‌ای که دارند کاملا حواس شان هست که باید تا آخرین دقایق با قدرت کار را پیش برد.

بازی با تراکتور را دیدی؟ بعد از گل پیمان بابایی همه نگران این بودند که با برد سپاهان قهرمانی از دست برود.

راستش را بخواهید وقتی بازی شروع شد و دیدم که پرسپولیس مالک کامل توپ و زمین بود اصلا فکرش را نمی‌کردم به یکباره گل بخوریم. بعد از گل واقعا نگران بودم و به قولی داشتم سکته می‌کردم چون باخت در این بازی می‌توانست منجر به از دست رفتن رویاهای ما شود که یک فصل برای آن کلی زحمت کشیده بودیم. خدا را شکر خیلی زود بچه‌ها که نشان دادند مردان روزهای سخت هستند و بی جهت نیست مستحق ترین تیم برای قهرمانی به حساب می‌آیند گل تساوی را زدند و بعد هم با دو گل دیگر بازی را به نفع خودمان برگرداندیم. با این حال خدا را شکر بردیم و حالا در روز آخر یک بازی سخت با پیکان داریم که امید به خدا از این بازی هم سربلند بیرون می‌آییم و جام را با اقتدار بالای سر می‌بریم. خودم نیستم اما برای قهرمانی و بالا بردن جام با لباس قهرمانی پرسپولیس دل دل می‌کنم و لحظه شماری!

قرار هست چه موقع عمل کنی؟

منتظر تایید نهایی هستم تا پس از بررسی، پزشک معالجم زمان عمل را مشخص کند. امیدوارم هرچه زودتر کابوس این مصدومیت را سپری کنم و بتوانم بدون استرس و نگرانی کارم را ادامه دهم.

این روزها حرف در مورد تو زیاد است؟

چه حرفی؟

یکی در مورد بازی حذفی که چرا تو را در بازی مقابل استقلال یحیی برای پنالتی زدن جزو فهرست قرار نداد و دیگری اینکه گفته می‌شود قصد جدایی و رفتن از پرسپولیس را داری...

در مورد پنالتی و اینکه چرا من نبودم این مساله طبیعی است که کادرفنی براساس شرایط تیم و وضعیتی که بازیکنان دارند برای زدن پنالتی‌ها تصمیم می‌گیرد. به همین خاطر من هم تابع نظر کادرفنی هستم و آن موقع صلاح ندانستند که من در لیست باشم. در مورد بحث دوم که گفتید هم من تمام تمرکزم روی بهبودی و عبورم از این مصدومیت است و به این حرف‌ها و این صحبت‌ها توجهی ندارم. هیچکس از آینده خبر ندارد و همان طور که گفتم اولویت من انجام جراحی و خوب شدن و خوشحالی با جام قهرمانی پرسپولیس برای بار پنجم ماست که الان در یک قدمی آن قرار دارم.

و سوال آخر اینکه واقعا چقدر امیدواری این اتفاق بیفتد؟

کار قهرمانی به دم آن رسیده و امیدوارم به آنچه که استحقاق آن را داریم دست پیدا کنیم. فوتبال غیرقابل پیش بینی است اما با توجه به اینکه پیکان دیگر شانسی برای کسب سهمیه ندارد و در کل با اینکه تیم قابل احترامی آقای تارتار دارد ولی در کل من به چیزی جز بردن این تیم فکر نمی‌کنم و اصلا اتفاق دیگری به ذهنم نمی‌آید چون قهرمانی می‌خواهیم. تا اینجا بدون توجه به نتایج سپاهان کار را پیش برده‌ایم و در این بازی هم قطعا هم توان تیم برای رسیدن به آن چیزی است که برایش در یک فصل کاملا فرسایشی زحمت کشیده است.

#علی شجاعی #پرسپولیس #پیکان #یحیی گل محمدی #استقلال
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها