مسیر سخت آبی‌ها در جام حذفی از یک شانزدهم تا فینال
34765
تمام رقبای استقلال لیگ برتری و مدعی بودند
04 مرداد 1400 20:02
قرعه‌کشی مرحله نیمه‌نهایی جام حذفی انجام شد و در شرایطی که می‌توانست قرعه آسان بازی با ملوان در تهران به آبی‌ها بخورد، مانند بازی‌های قبلی یکی از 2 قرعه سخت یعنی رویارویی با امیر قلعه‌نویی و شاگردانش نصیب فرهاد مجیدی و شاگردانش شد.

روزنامه گل

قرعه‌کشی مرحله نیمه‌نهایی جام حذفی انجام شد و در شرایطی که می‌توانست قرعه آسان بازی با ملوان در تهران به آبی‌ها بخورد، مانند بازی‌های قبلی یکی از 2 قرعه سخت یعنی رویارویی با امیر قلعه‌نویی و شاگردانش نصیب فرهاد مجیدی و شاگردانش شد.استقلال تا این مرحله از جام حذفی برخلاف دیگر مدعیان یعنی پرسپولیس( مس نوین کرمان و شاهین بندر عامری در مرحله یک شانزدهم و یک‌هشتم) ، سپاهان( خوشه طلایی ساوه در مرحله یک‌هشتم نهایی)، تراکتور( شهرداری ماهشهر در مرحله یک شانزدهم)، گل گهر(مس کرمان مرحله یک شانزدهم) و فولاد خوزستان(قشقایی شیراز در مرحله یک‌هشتم و ملوان در مرحله نیمه‌نهایی) تا رسیدن به فینال تمام رقبایش تیم‌های لیگ برتری بودند و در سخت‌ترین قرعه ممکن در مرحله یک‌چهارم نهایی برابر صدرنشین لیگ برتر یعنی پرسپولیس قرار گرفت. در بازی فینال هم به‌احتمال رقیب استقلال فولاد خواهد بود و احتمال رسیدن ملوان دسته اولی به فینال بسیار ضعیف است.

استقلالی‌ها در اولین گام میهمان پیکان بودند که حکم گربه سیاه‌آبی پوشان را دارد و در لیگ بیستم موفق شده در هر دو بازی رفت‌وبرگشت آبی‌ها را با نتیجه تساوی بدون گل متوقف کند. فرهاد مجیدی و شاگردانش در این بازی با گل‌های شیخ دیاباته از روب نقطه پنالتی و محمد دانشگر در مقابل تک‌گل ابراهیم صالحی به برتری 2 بر یک رسید. در بازی مرحله یک‌هشتم هم استقلال با ذوب‌آهن اصفهان روبرو شد و در ورزشگاه آزادی میزبان شاگردان مجتبی حسینی بود. در این بازی دشوار استقلال به‌سختی با گل فرشید اسماعیلی در دقیقه 55 از حریف پیش افتاد، اما روی اشتباه حسین حسینی دارکو بیدوف در دقیقه 63 بازی را به‌تساوی کشاند. در ادامه با هنرمندی و همکاری اسماعیلی و مهدی قایدی استقلالی‌ها در دقیقه 66 دوباره به گل رسیدند و به‌سختی در این بازی برنده شدند. قرعه استقلال در مرحله یک‌چهارم نهایی سخت‌ترین قرعه ممکن بود. آن‌ها به مصاف پرسپولیس رفتند و سومین دربی فصل را انجام دادند. این بازی در 120 دقیقه با تساوی بدون گل به پایان رسید تا تکلیف تیم صعودکننده در ضربات پنالتی روشن شود. این مرتبه با درخشش حسین حسینی استقلال 4 بر 3 در ضربات پنالتی برنده شد و به مرحله بعدی صعود کرد. در مرحله نیمه‌نهایی از بین تیم‌های فولاد خوزستان، گل گهر سیرجان و ملوان بندر انزلی استقلال به گل گهر سیرجان خورد و چنین قرعه ای نصیبش شد.هرچند قرعه سخت تر می توانست بازی با فولاد باشد.

استقلال در لیگ بیستم در هر دو بازی رفت‌وبرگشت موفق شده تا گل گهر سیرجان را شکست دهد.در هفته نهم شاگردان محمود فکری با گل‌های وریا غفوری در دقیقه 8 از روی نقطه پنالتی و مهدی قایدی در دقیقه 14 از حریف پیش افتادند. همچنین غفوری در دقیقه 30 یک پنالتی خراب کرد. در ادامه احمد زنده روح در دقیقه 78 موفق شد یکی ازگل‌ها را پاسخ دهد تا آبی‌ها به یک برد حداقلی و البته دل‌چسب دست پیدا کنند.

در بازی برگشت در هفته بیست و چهارم هم استقلال با سرمربیگری فرهاد مجیدی موفق شد تا گل گهر را در ورزشگاه آزادی با گل‌های محمدحسین مرادمند در دقیقه 12 و مهدی مهدی‌پور در دقیقه 19 شکست دهد. به‌این‌ترتیب فرهاد مجیدی و امیر قلعه‌نویی در 13 مرداد برای دومین بار در این فصل مقابل هم قرار می‌گیرند. این در شرایطی است که گل گهر برای کسب سهمیه آسیایی به قهرمانی در جام حذفی چشم امید دارد، اما استقلال که سهمیه آسیایی را در لیگ کسب کرده است انگیزه فراوانی دارد تا قهرمانی جام حذفی شود. به‌خصوص فرهاد مجیدی که در پی کسب اولیم جام دوران مربیگری خودش است. فرهاد برای قهرمانی باید ابتدا از سد گل گهری بگذرد که در جام حذفی موفق شده آلومینیوم اراک را در خانه حریف با نتیجه 3 بر یک شکست دهد. قلعه‌نویی پس از حذف کردن منصوریان حالا باید برابر یکی دیگر از شاگردانش یعنی فرهاد مجیدی قرار بگیرد. فرهاد بعد از بردن احتمالی گل گهر باید خودش را آماده رویارویی با فولاد خوزستان کند که سرمربی آن‌هم تیمی سابق اش یعنی جواد نکونام است. استقلال و فرهاد برای رسیدن به این جام غیر از سپاهان مقابل تمام مدعیان لیگ برتر بازی کرده بت بازی خواهد کرد.

#استقلال #فرهاد مجیدی #جام حذفی
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها