یکشنبه‌شبی که قلب‌مان می‌زد
34763
مگر داریم زیباتر از فوتبال؟
04 مرداد 1400 19:06
این فوتبال است، زیبا، دوست‌داشتنی و شورانگیز. مگر داریم خوب‌تر از فوتبال؟

روزنامه گل

روزنامه گل- گاهی احساس می‌کنیم همین لیگ برتر خودمان با همه ایرادها، کم‌وکاستی‌ها و مشکلات متنوع فنی، سخت‌افزاری و مدیریتی‌اش، چقدر جذاب و دوست‌داشتنی است. آخرین بار این احساس زیبا، یکشنبه‌شب به مخاطبان فوتبال ایران دست داد؛ جایی که هشت بازی هفته ماقبل پایانی لیگ برتر به طور همزمان برگزار شد و تغییر نتایج، بارها ضربان قلب بیننده‌ها را بالا و پایین کرد.

اصلا نمی‌دانستی کدام بازی را باید نگاه کنی. این طرف پرسپولیس و تراکتور را داشتیم که حتی اگر نبرد بر سر قهرمانی نبود، باز به خاطر اسم بزرگ دو تیم می‌توانست سرشار از جذابیت باشد. آن طرف استقلال قبراق فرهاد مجیدی به خانه نساجی، دیگر تیم اوج‌گرفته لیگ برتر رفته بود. در خوزستان دربی نفت ابادان و فولاد را داشتیم که یک سرش وصل به کسب سهمیه بود، در مسجدسلیمان نبرد بقا- سهمیه بین نفت این شهر و گل‌گهر برقرار بود و البته در اصفهان هم حساس‌ترین دربی تاریخ استان را داشتیم؛ جایی که سپاهان برای قهرمانی و ذوب‌‎آهن برای بقا نیاز به پیروزی داشتند. شاید اگر تیفوسی‌های فوتبال وقت کافی داشتند و مسابقات هم به صورت همزمان برگزار نمی‌شد، حداقل چهار بازی یکشنبه‌شب را می‌دیدند، اما حیف که همگی ناگزیر از انتخاب بودیم؛ انتخابی که به معنای از دست دادن کلی تصویر زیبا بود. با این همه اما خوشحالیم و احساس غرور می‌کنیم که لیگ ما اینقدر جذابیت و پتانسیل برای خلق هیجان پیدا کرده است.

از این که بگذریم اتفاقات رخ داده در مسابقات هم بارها باعث تغییر شرایط جدول شد. بهترین مثال در این مورد، نیم‌ساعت ابتدایی نیمه دوم بود. پرسپولیس از تراکتور گل خورد تا با توجه به جلو افتادن سپاهان از ذوب‌آهن، در آستانه از دست دادن صدر و شاید کل فصل باشد. سرخ‌ها اما به سرعت دو گل زدند و همزمان با گل دوم آنها برای ذوب‌آهن پنالتی اعلام شد؛ توپی که اگر وارد دروازه می‌شد چه بسا قهرمانی قرمزها را قطعی می‌کرد، اما این ضربه گل نشد تا کار به هفته آخر بکشد. بله؛ این فوتبال است، زیبا، دوست‌داشتنی و شورانگیز. مگر داریم خوب‌تر از فوتبال؟


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها