پورتو و سود چندجانبه از همکاری با ستاره ایرانی
34682
طارمی را نمی‌فروشند؛ به هیچ وجه!
03 مرداد 1400 17:43
اگرچه ممکن است جدایی او درآمدی نصیب باشگاه کند، اما پر کردن جای خالی مهدی با آن پول، تقریبا غیرممکن خواهد بود

روزنامه گل

روزنامه گل- با وجود گمانه‌زنی‌ها در مورد احتمال جدایی مهدی طارمی از پورتو و پیوستن او به یک تیم دیگر در فصل جدید، مهاجم ایرانی به تمرینات پورتو بازگشت. با این تفاسیر به نظر می‌رسد باشگاه پرتغالی برنامه‌ای برای فروش طارمی ندارد. آنها در طول فصل نقل‌وانتقالات مارگا، مهاجم مالیایی‌شان را به الهلال عربستان فروختند و بسیار بعید است که در چنین شرایطی، با جدایی مهدی طارمی هم موافقت کنند.

طارمی یکی از کلیدی‌ترین بازیکنان پورتو به شمار می‌رود. او فصل گذشته در لیگ ۱۶ گل و در مجموع همه مسابقات ۲۳ گل برای پورتو به ثمر رساند و به همین دلیل از محبوبیت زیادی بین هواداران برخوردار شده است. این اواخر شایعاتی در مورد جدایی احتمالی او به گوش می‌رسید؛ مخصوصا که خود طارمی هم در مصاحبه‌ای مدعی شده بود فوتبال یک تجارت است و اگر موقعیت مناسبی برای پیشرفت داشته باشد روی آن تمرکز خواهد کرد. مجموعه این مسائل باعث نگرانی نسبی هواداران پورتو شده بود، اما به هر حال مهاجم بوشهری به پرتغال بازگشت و از قضا سایت رسمی باشگاه هم استقبال چشمگیری از آغاز مجدد تمرینات او به عمل آورد.

همزمان با این فضا، برخی مطبوعات پرتغال برچسب «غیرقابل فروش» روی طارمی زدند و مدعی شدند باشگاه پورتو تحت هیچ شرایطی حاضر نخواهد شد طارمی را بفروشد. خب چنین تفکری چندان هم عجیب نیست؛‌ چرا که این بازیکن طی نخستین فصل حضورش در پورتو عالی عمل کرده و اگرچه ممکن است جدایی او درآمدی نصیب باشگاه کند، اما پر کردن جای خالی مهدی با آن پول، تقریبا غیرممکن خواهد بود. به علاوه آنها می‌توانند صبر کنند و در پایان فصل آینده، در صورت تکرار درخشش طارمی او را به قیمت بالاتری بفروشند. طارمی از هر نظر برای پورتو حکم یک «گنج» را داشته است. آنها ابتدای فصل گذشته با رقمی حتی کمتر از پنج میلیون یورو این بازیکن را از ریوآوه خریدند و حالا قیمت مهدی در ترانسفر مارکت به ۱۶ میلیون یورو رسیده است!

مهاجم ایرانی در طول این مدت گل‌های زیادی برای پورتو زده و از هر نظر حضورش را توجیه کرده است. شاید آخرین بهره‌برداری پورتویی‌ها از این گنج، مربوط به فروش او باشد. با این حال چنان که گفتیم بعید است این اتفاق در تابستان جاری رخ بدهد. پورتو فصل گذشته عنوان قهرمانی را به اسپورتینگ لیسبون واگذار کرد و حالا برای بازپس‌گیری این جایگاه نیاز مبرم به ستاره‌ای همچون مهدی طارمی خواهد داشت.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها