پرسپولیس از فحاشی به کنعانی شاکی است؟
34339
وقتی مقابل توهین، سکوت کردید
27 تير 1400 19:25
کاش مدیران باشگاه پرسپولیس در زمان پخش ویدیوی توهین همین آقای کنعانی‌زادگان به استقلالی‌ها هم با او برخورد می‌کردند تا روشن شود از نظر آنها اصل «اهانت» کاری غلط و ناپسند است...

روزنامه گل

روزنامه گل- با گذشت چند روز از دربی تهران، حواشی این مسابقه همچنان ادامه دارد. یکی از این حواشی، شکایت باشگاه پرسپولیس از استقلال به خاطر توهین به محمدحسین کنعانی‌زادگان است. مدافع پرسپولیس که سابقه مفصلی در کل‌کل و کری‌خوانی با استقلالی‌ها دارد، بعد از این مسابقه در معرض انتقامجویی رقیب قرار گرفت و برخی بازیکنان و سایر نزدیکان باشگاه به او تاختند. بین این پیام‌ها هم مطالب تندی وجود داشت که از سوی پرسپولیس حمل به «توهین» علیه کنعانی‌زادگان شده است. حالا معاون حقوقی باشگاه، اعلام کرده به خاطر این اتفاق از استقلالی‌ها شکایت خواهد کرد.

صد البته توهین به هر کسی مذموم و ناپسند است و نمی‌توان از آن دفاع کرد. اگر به کنعانی‌زادگان هم اهانت شده باشد، حتما حق دارد پیگیری کند و لازم است با خاطیان برخورد شود. با این همه، کاش مدیران باشگاه پرسپولیس در زمان پخش ویدیوی توهین همین آقای کنعانی‌زادگان به استقلالی‌ها هم با او برخورد می‌کردند تا روشن شود از نظر آنها اصل «اهانت» کاری غلط و ناپسند است و فرقی هم نمی‌کند از کدام طرف، به کدام طرف بوده باشد. شایسته بود پیش از کمیته اخلاق فدراسیون، خود کمیته انضباطی پرسپولیس این بازیکن را دعوت می‌کرد و لااقل به او تذکر می‌داد که در انظار عمومی مراقب برند باشگاه باشد و طوری رفتار نکند که به وجهه پرسپولیس آسیب وارد شود.

وقتی آن روز باشگاه سکوت کرد، جبهه‌گیری امروز دوستان علیه توهین به کنعانی‌زادگان تنها یک کنش رنگی تلقی می‌شود و جای دفاع ندارد. یادمان باشد سکوت در برابر اهانت، تنها به تشدید این چرخه می‌انجامد و دیر یا زود نوبت خودمان هم خواهد رسید. اینجاست که الفاظ کنعانی با تعابیر مشابه پاسخ داده می‌شود یا شادی گل عیسی آل‌کثیر با شادی مشابه از سوی فرشید اسماعیلی پاسخ می‌گیرد. خوب است احترام بگذاریم تا احترام ببینیم.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها