آماده بودم و تمرین پنالتی زدن هم داشتم
34319
نوراللهی: تشخیص سرمربی این بود جزو 5 نفر اول نباشم
27 تير 1400
چند روز از از دربی حذفی و برد شاگردان فرهاد مجیدی می‌گذرد و در حالی که در آستانه هفته بیست و هشتم لیگ قرار داریم اما همچنان پرونده این بازی هم نزد بازیکنان و هم هواداران باز است.

روزنامه گل -

چند روز از از دربی حذفی و برد شاگردان فرهاد مجیدی می‌گذرد و در حالی که در آستانه هفته بیست و هشتم لیگ قرار داریم اما همچنان پرونده این بازی هم نزد بازیکنان و هم هواداران باز است و کری خوانی‌ها و دفاع از عملکرد با حمایت و کوبیدن طرفین این بازی ادامه دارد. در این میان و در این گیرودار ماجرای داوری فغانی و اشتباهاتی که برای پرسپولیس داشت یک طرف و از طرف دیگر انتقاد از عملکرد یحیی که تیمش در این بازی عملکرد خوبی نداشت بحث‌های داغی است که هنوز تمام نشده است.

یکی از مواردی که در این بین خیلی مورد بحث است و به یحیی انتقاد می‌شود به ماجرای انتخاب 5 پنالتی زن اول بر می‌گردد که چرا باید پنالتی حساس پنجم که قبل آن آل کثیر از دست داده بود و لک جبران کرده بود را به مهدی عبدی بدهد تا سرخ‌ها بازنده این بازی بزرگ شوند.

جایی که معتقدند با حضور بازیکنانی همچون شیری، فرجی و حتی احمد نوراللهی چرا باید این پنالتی حساس را گل محمدی به عبدی بدهد و این انتخاب اورا با ماجرای گرت ساوتگیت، سرمربی انگلیس در فینال یورو 2021 مقایسه کردند که منجر به باخت و از دست دادن جام قهرمانی برای سه شیرهای انگلیسی شد.

در این میان بیشترین نگاه روی احمد نوراللهی است. بازیکنی که مدت هاست درون تیم گفته می‌شود او با توجه به پیشنهادهایی که دارد، دیگر دل به کار نمی‌دهد و آن احمد سابق که حرکت کردنش تیم را به جلو می‌برد، نیست. در همین خصوص بعد از اتمام بازی و باخت پرسپولیس در مورد احمد این شائبه مطرح شد که چون در بازی قبلی در همین جام حذفی که سال گذشته بازهم پرسپولیس بازنده شد، پنالتی را از دست داده خودش از یحیی گل محمدی خواسته است که پنالتی را نزند و به همین خاطر در لیست 5 پنالتی زن اول سرخ‌ها نبود.

ادعایی که با مطرح شدن آن، حسابی نوک پیکان انتقادها را سمت احمد نوراللهی برد که چرا کاپیتان پرسپولیس در این مقطع حساس چنین تصمیمی گرفته و چرا برای زدن ضربه داوطلب نشده است. آنقدر این نقدها در فضای مجازی دست به دست شد و کاپیتان سرخ‌ها مورد هجمه قرار گرفت که در نهایت کار را به جایی رسید که خود احمد و بعد از آن برخی بازیکنان تیم، تمام قد به حمایت از این بازیکن بیایند.

یکی از این موارد نقل قولی از یکی از بازیکنان جوان پرسپولیس گفته بود که در این زمینه مدعی شد وقتی یحیی گل محمدی در حال تهیه لیست بازیکنانی بوده که برای 5 ضربه اول آماده شوند، احمد نوراللهی در کنار وریا غفوری و داور در حال قرعه کشی انتخاب زمین و زدن ضربه اول بوده اند. اظهارنظری که به نوعی در نگاهی ساده انگارانه این مساله را در ذهن متبادر می‌سازد که یحیی به هیچ عنوان یادش نبوده که کاپیتان تیمش هم در بازی است و می‌تواند یکی از زنندگان این ضربات حساس در این بازی مهم و سرنوشت ساز باشد و به قولی به کل نوراللهی را از یاد برده بود که خیلی بعید به نظر می‌رسد.

با همه این صحبت‌ها به نظر می‌رسد حالا با اظهارنظری که احمد نوراللهی در این مورد کرده است، تایید این ماجرا باشد که کاپیتان پرسپولیس هیچ مشکلی برای زدن ضربه نداشته و برخلاف همه اظهارنظرهایی که در این مورد شده ماجرا به شکل دیگری بوده است. نوراللهی در این زمینه گفته است: من برای زدن پنالتی کاملا آمده بودم و خوب هم در این زمینه تمرین داشتم اما تشخیص سرمربی تیم این بود که من جزو 5 پنالتی زن اول پرسپولیس مقابل استقلال نباشم.

این صحبت یحیی دقیقا ماجرا را 180 درجه برمی‌گرداند و تیرهای پیکان انتقاد حالا به سمت گل‌محمدی است که حسابی او را بابت انجام یک بازی محتاط برابر استقلال تحت فشار قرار داده اند. جایی که هواداران معتقدند چرا باید پرسپولیسی که در این چند سال بارها سابقه شکست استقلال را داشته، قهرمان چهار دوره لیگ است و امسال هم یکی از شانس‌های اول برای گلات قهرمانی و از سوی دیگر در سه سال اخیر دو فینال آسیا را تجربه کرده است، باید به این شکل بازی کند و با چینش نامناسب کیفیت بازیکنان حسابی کم شود و در نهایت چنین باختی را در ضربات پنالتی تجربه کند.

#پرسپولیس #دربی #احمد نورالهی #استقلال #وریا غفوری #یحیی گل محمدی
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها