32017
علی‌نژاد: تا المپیک ۲ پرداخت مالی به فدراسیون‌ها خواهیم داشت
01 تير 1400
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان گفت: اوایل هفته آینده یک پرداخت مالی به فدراسیون‌ها خواهیم داشت و قبل از المپیک پرداخت دیگری انجام می‌دهیم.

روزنامه گل -

مهدی علی‌نژاد در پایان نشست ستاد عالی بازی‌های المپیک و پارالمپیک درخصوص انتخاب صمد نیکخواه بهرامی به عنوان پرچمدار ایران در المپیک 2020 توکیو اظهار داشت: به او تبریک می‌گویم. این افتخار و موفق بزرگی است و نیکخواه بهرامی به خاطر سابقه و تجربه‌ای که دارد و همچنین تجربه حضور در المپیک، انتخاب شد.

وی درباره پرداخت سه ماه حقوق باقیمانده به ورزشکاری که سهمیه گرفته‌اند، گفت: در رشته‌هایی که فرد دیگری سهمیه گرفته، اما فرد دیگری اعزام می‌شود، قرار شد کل حقوق 18 ماه به فرد اعزامی هم داده بشود.

معاون وزیر ورزش عنوان کرد: یک ماه تا المپیک باقی مانده و اولین کاروان ایران نیز 26 تیر ماه اعزام می‌شود و این روزها، مهم و تاثیرگذاری خواهد بود. دیروز هم جلسه‌ای با حضور سجادی و صالحی امیری با سرپرستان و سرمربیان داشتیم و عنوان کردیم در این مدت تلاش کنیم که ورزشکاران را به اوج برسانیم و سلامت ورزشکاران را حفظ کنیم و این مهم است. واکسیناسیون ورزشکاران تمام شد و بخش کوچکی مانده که شنبه تزریق خواهند کرد. این واکسن به طور صد درصدی محافظت ندارند و توصیه‌های لازم را برای مراقبت بیشتر انجام دادیم. همچنین درخصوص تمهیدات  سفر و حضور در دهکده بحث‌های خوبی شد.

علی‌نژاد گفت: تمام تلاش ما و کمیته این است که در این یک ماه کمک بیشتری به فدراسیون‌ها داشته باشیم. بر همین اساس اوایل هفته آینده یک پرداخت مالی دیگر خواهیم داشت و قبل از المپیک پرداخت دیگری انجام می‌دهیم. همه تلاش می‌کنیم تا کاروان المپیک به خوبی و به سلامت اعزام شود و نتایج خوبی بگیرد. تا الان 63 سهمیه قطعی گرفته‌ایم، اما پیش‌بینی این است که یکی دو سهمیه دیگر بگیریم و رکورد سهمیه‌های خودمان را بشکنیم که این موضوع در شرایط کرونا و تحریم یک اتفاق ویژه محسوب می‌شود.

وی درباره هماهنگی وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک گفت: نکته اساسی این است که وقتی به واسطه تعامل این دو دستگاه در ورزش، آرامش حاکم شد،  دغدغه‌ای نخواهد بود. من خودم سال‌ها رئیس فدراسیون بودم و دیدم که این اختلافات به سلامت روانی ورزشکاران، مربیان و فدراسیون‌ها آسیب می‌زند‌. ما تمام تلاش را کردیم تا در کنار هم و به عنوان دست واحد در کنار فدراسیون‌ها باشیم و کمک کنیم که آنها آرامش خاطر داشته باشند. فکر می‌کنم یکی از اتفاقات ویژه این دوره همین همراهی و همدلی بود و انشالله این همدلی و همراهی را تا روز پایانی فعالیت دولت حفظ خواهیم کرد. امیدوارم دولت جدید و کمیته جدید بازهم این ویژگی را داشته باشند و همدلی را سرلوحه قرار بدهیم. اختلاف نظر همیشه هست اما باید نوع تعامل به گونه‌ای باشد که منافع ملی در نظر گرفته شود.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها