فقط به قهرمانی در لیگ و جام حذفی فکر می‌کنیم
31987
باقری: حفظ و تمدید قرارداد اسکوچیچ بهترین تصمیم است
01 تير 1400
مربی تیم پرسپولیس  می‌گوید که ادامه همکاری‌اش با تیم ملی فوتبال ایران مشخص نیست.

روزنامه گل -

کریم باقری می‌گوید قهرمان شدن ساده نیست و برای همین به بازیکنان تیم تذکر داده تا نگویند جام گرفتن عادی شده است و نیز بعضی صحبت‌ها درشان باشگاه پرسپولیس نیست. کریم باقری در واکنش به مصاحبه رسول خطیبی جواب نمی‌دهد و می‌گوید خود او باید پاسخگوی صحبت‌هایش باشد. باقری در ادامه به ادامه همکاری با اسکوچیچ اشاره می‌کند و می‌گوید که بهترین تصمیم ادامه همکاری با اوست.   

 

از قهرمانی سوپر جام شروع کنیم.

این‌یک تک بازی بود و هر دو تیم شانس قهرمانی داشتند. خداراشکر ما درنهایت قهرمان شدیم و طبیعتاً جام گرفتن احساس خوبی به همه ما می‌دهد. از خوشحالی هواداران پرسپولیس خوشحال هستیم و هدف مجموعه پرسپولیس، خوشحالی هواداران است. امیدوارم این روند را ادامه دهیم.

 

 

مثل‌اینکه پرسپولیس به جام گرفتن عادت کرده است؟

در این مورد برخی از بازیکنان پرسپولیس مصاحبه کردند و گفتند جام گرفتن عادی شده است. من بابت همین مصاحبه‌ها و این نوع گفتمان به آن‌ها تذکر دادم. قهرمان شدن به‌هیچ‌عنوان آسان نیست و بعضی صحبت‌ها نمی‌تواند درشان باشگاه پرسپولیس باشد. وقتی یک تیم می‌خواهد قهرمان شود، باید کل مجموعه زحمت بکشند و این‌طور نیست که خیلی ساده قهرمان شویم. من از بچه‌ها می‌خواهم هرگز چنین مصاحبه‌هایی انجام نداده و نگویند که قهرمانی عادی شده است. بعضی مصاحبه‌ها می‌تواند شأن پرسپولیس را پایین بیاورد.

 

رسول خطیبی با کنایه قهرمانی پرسپولیس را به دولت و وزارت ورزش تبریک گفت. فکر می‌کنید این اظهارنظرها چه زمانی از بین برود؟

من دوست ندارم در مورد این مسائل صحبت کنم. هر فردی اگر حرف میزند یا مصاحبه می‌کند، خودش باید پاسخگو باشد و مسئولیت حرف‌هایش را به گردن بگیرد. اگر در مورد خودم سؤال شود پاسخ می‌دهم اما درمجموع دوست ندارم در مورد صحبت‌های دیگران اظهارنظر کنم.

 

کنعانی خیلی با شما شوخی می‌کرد؟

وقتی به‌هرحال این قهرمان می‌شود، بازیکنان خوشحال هستند و شادی می‌کنند. به‌هرحال این طبیعی است که بازیکنان خوشحالی کنند و کنعانی زادگان هم از قهرمانی تیمش خوشحال بود. این اتفاقات اصلاً بد نیست و نباید به‌صورت منفی تعبیر شود. کنعانی پسر با جنبه‌ای است و فوتبالیستی است که در این چند. سال به‌خوبی پیشرفت کرده و جایگاه خوبی در تیم ملی و پرسپولیس دارد.

 

  قرار است کنعانی زادگان از پرسپولیس جدا شود؟

من هم شنیده‌ام که به‌احتمال فراوان جدا خواهد شد اما به‌صورت قطعی نمی‌دانم. به‌هرحال در تاریخ پرسپولیس بازیکنان زیادی از این تیم جداشده‌اند و بازیکنان زیادی هم پیراهن این تیم را بر تن کرده‌اند. فوتبال حرفه‌ای است و نباید به این مسائل حساسیت داشته باشیم. به‌هرحال بازیکنان ممکن است در زندگی خودشان تصمیماتی بگیرند و دنبال پیشرفت باشند.

 

در این چند هفته فرهاد مجیدی، به‌شدت از مشکلات استقلال ناراضی بوده و در صحبت‌هایش استقلال را با پرسپولیس قیاس می‌کند و می‌گوید تیم شما شرایط مناسبی ازلحاظ مدیریتی، امکانات و مسائل مدیریتی دارد. فرشید اسماعیلی هم دعوت کرد بازیکنان پرسپولیس به تمرین استقلال بروند و شرایط را ببینند؟

من نمی‌دانم شرایط استقلال چگونه است و به من هم ارتباطی پیدا نمی‌کند. اعتقاد من این است که مدیران استقلال باید جواب بازیکنان این تیم را بدهند. به‌هرحال آن‌ها حریف قابل‌احترام هستند اما ما نمی‌توانیم درباره تیم حریف و مشکلاتش صحبت کنیم.

 

درباره آینده مربیگری خودتان صحبت کنید. قرار است هم‌زمان در تیم ملی و پرسپولیس باشید؟

من مدت‌ها پیش با اسکوچیچ درباره تیم ملی صحبت کردم و این افتخار را داشتم که به تیم کمک کنم. در یک مدت که بازی‌ها به دلیل کرونا عقب افتاد و این سعادت را داشتم به‌عنوان میهمان در کنار تیم ملی باشم. دوستان به ما لطف داشتند و باید از زحمات اسکوچیچ، هاشمیان و دیگر اعضای تیم ملی تشکر کنم. این باعث خوشحالی من بود که در کنار تیم ملی بودم.

 

 یعنی دیگر در تیم ملی نخواهید بود؟

فعلاً که تیم ملی مسابقه‌ای ندارد، در ضمن باید بگویم که ادامه همکاری من با تیم ملی مشخص نیست چون نمی‌توان اتفاقات آینده را پیش‌بینی کرد. فعلاً که در زمان حال هستیم و باید دید در آینده چه اتفاقاتی رقم می‌خورد.

 

 کار کردن با اسکوچیچ چطور بود؟

اسکوچیچ واقعاً برای تیم ملی زحمت کشید. همچنین هاشمیان و دیگر مربیانی که در کنار دراگان بودند. او انرژی زیادی گذاشت و حریفان را آنالیز کرد تا نتایج خوبی بگیریم. شما میدانید کار این ملی چقدر سخت بود اما کادر فنی تیم ملی مدت‌ها زحمت کشیدند تا این نتایج را بگیریم. من معتقدم برخی نقش اسکوچیچ را کمرنگ دیدند اما باید بگویم نقش او در صعود تیم ملی بسیار پررنگ بود.

 

  فدراسیون باید همکاری‌اش را با دراگان ادامه دهد؟

من در تیم مدت شاهد تلاش‌های اسکوچیچ بودم. او شناخت خیلی خوبی از فوتبال ایران دارد و برای تماشای بسیاری از بازی‌های لیگ برتر وقت می‌گذارد و مرتب شرایط بازیکنان را ارزیابی می‌کند. اعتقاد من حفظ اسکوچیچ و تمدید قرارداد اوست.

 

به نظر شما به جام جهانی صعود خواهیم کرد؟

ما همیشه در آسیا جزو بهترین‌ها بوده‌ایم و هدفمان نباید چیزی جز صعود باشد. همه باید از تیم ملی حمایت کنند.

 

 در مورد شانس قهرمانی پرسپولیس صحبت کنید.

ما هدفی جز این نداریم و فقط به قهرمانی فکر می‌کنیم. میدانیم کارمان سخت است ولی تا آخرین هفته تلاش می‌کنیم تا یک قهرمانی دیگر به هواداران هدیه بدهیم. در جام حذفی هم به چیزی جز این فکر نخواهیم کرد.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها