یک پرسش از گذشته‌گرایان افراطی
31984
بعد از مرگ کی‌روش چی؟
01 تير 1400
تمامش کنید این داستان را. به نفع همه است که این قصه تمام شود. تیم ملی ایران پیش از کی‌روش هم زنده و سرافراز بوده و بازی آبرومندانه برابر استرالیا و آمریکا و یوگوسلاوی و دانمارک و آلمان و... را تجربه کرده است

روزنامه گل -

روزنامه گل- در شرایط بلاتکلیفی نیمکت تیم ملی، یک عده دوباره یاد کارلوس کی‌روش افتاده‌اند. بالاخره مربی پرتغالی بعد از اخراج از کلمبیا بیکار است و از آنجایی که ما ملت گذشته‌گرایی هستیم، دوستان به این فکر می‌کنند که دوباره کی‌روش را به نیمکت تیم ملی برگردانند. صد البته موانع پرشماری در این مسیر وجود دارد و حتی وزیر ورزش هم به تازگی شایعه بازگشت کارلوس را تکذیب کرده، اما نقد ما متوجه کسانی است که با این ذهنیت کلیشه‌ای زندگی می‌کنند. واقعا تا کی قرار است سر کی‌روش دعوا کنیم و وقت و انرژی این فوتبال را هدر بدهیم؟ کارلوس خوب یا بد کارش را کرد و رفت. بالاخره یک روز باید رفتن او را باور کنیم و به دوران جدید تیم ملی بیندیشیم.

اصلا فرض می‌کنیم کی‌روش همین حالا هم می‌تواند بهترین مربی دنیا برای تیم ملی ایران باشد. فرض می‌کنیم پول استخدامش را داریم، اخلاقش هم بهتر شده و قرار نیست دیگران را مار و عقرب صدا بزند. گیریم که او آمد و موفق هم شد. بالاتر از این؟ خب فردا چی؟ دوره بعدی چی؟ چهار سال بعد چی؟ بیایید فرض کنیم کی‌روش را تا آخرین روز زندگی‌اش در ایران نگه داشتیم؛ بعد از مرگش چه خواهیم کرد؟ البته بعید نیست فداییان کارلوس عقیده داشتند باشند او هرگز نمی‌میرد، اما می‌دانیم که اینطور نیست و بالاخره این بزرگوار هم مثل من و شما و همه آدم‌های روی کره‌زمین جام اجل را خواهد نوشید. در آن صورت چه باید بکنیم؟ مربی می‌آوریم یا مثلا قرار است قاب عکس سنیور فقید را روی نیمکت تیم ملی بگذاریم؟

تمامش کنید این داستان را. به نفع همه است که این قصه تمام شود. تیم ملی ایران پیش از کی‌روش هم زنده و سرافراز بوده و بازی آبرومندانه برابر استرالیا و آمریکا و یوگوسلاوی و دانمارک و آلمان و... را تجربه کرده است. بعد از رفتن همه ما هم این تیم زنده و سرپا خواهد ماند. کاش اینقدر حیات و ممات تیم ملی را به یک اسم، به یک نفر گره نزنیم.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها