هوادار استقلال 10 سال است جام ندیده و امسال باید قهرمان شویم
31851
دین محمدی: از خود مجیدی بپرسید چرا همیشه با مدیران باشگاه درگیر است
31 خرداد 1400
سیروس دین محمدی پیشکسوت تیم استقلال معتقد است در حال حاضر مهم ترین مساله برای هواداران استقلال این است که تیم شان جام بگیرد چرا که آبی پوشان تهرانی حدود ده سال است جام نگرفته‌اند و تحمل این شرایط برای طرفداران خیلی سخت است و حالا که امید چندانی به قهرمانی در لیگ برتر ندارند بهتر است تلاش کنند تا تحت هر شرایطی قهرمان جام حذفی شوند و دل هواداران را شاد کنند.

روزنامه گل -

چه تصوری از بازی استقلال و پدیده دارید؟

بازی سختی برای استقلال است چون شنیده ام که 5-6 بازیکن خودشان را ندارند و کار خیلی سختی دارند. پدیده تیم خوبی است و امیدوارم 3 استقلال امتیاز را بگیرند اما کارشان خیلی سخت است.

اوضاع استقلال را این روزها چطور می‌بینید؟

شرایط مدیریتی که پیش آمده خدا کند درست نباشد چون اگر این اخبار درست باشد کار خیلی سخت می‌شود.

در مورد دعوای مجیدی و مددی چه نظری دارید؟

همه اینها به ضرر استقلال است چون حاشیه است و تمرکز تیم را به هم می‌ریزد. فکر نکنید این حواشی بازیکن را تحت تاثیر قرار نمی‌دهد و قطعا بازیکنان را تحت تاثیر قرار می‌دهند.

در این ماجرا حق با چه کسی است؟

اگر پول تزریق نشده باشد و امکانات تامین نشود مدیریت مقصر است اما اگر پول بدهند و نتیجه نگرفته باشند مقصر مربی است. حالا نمی‌دانیم چه اتفاقی افتاده است چون مددی می‌گوید پول داده‌ایم و امکانات هم فراهم کرده‌ایم و نتیجه می‌خواهد اما مجیدی هم می‌گوید پول نیست و نمی‌دانیم حق با چه کسی است.

چرا مجیدی همیشه با مدیران باشگاه درگیر می‌شود؟

من نمی‌دانم و باید از خودش بپرسید. من درون تیم نیستم که بدانم چه اتفاقاتی افتاده است و چرا درگیر شده باید این سوال را از خودش بپرسید.

استقلال الان در لیگ برتر شرایط خوبی ندارد و درگیری‌های مدیریتی و کادر فنی کار درستی هست؟

نه، درست نیست. قبول دارم که استقلال شرایط خوبی ندارد و دلم برای هواداران می‌سوزد که الان یک دهه است جام ندیده‌اند و آقایان به فکر خودشان هستند.

چه تصوری از دربی جام حذفی دارید؟

به نظر من جام حذفی آخرین گزینه استقلال است که بتواند جام بگیرد. البته شرایط خیلی سخت است اما هواداران حداقل جام حذفی را می‌خواهند.

فکر می‌کنید استقلال بتواند جام حذفی را بگیرد؟

خیلی سخت است اما باید بگیرند. این جام برای هواداران خیلی مهم است و من هم هوادار استقلال هستم و از تیم استقلال جام می‌خواهم.

اگر استقلال قهرمان حذفی نشود سرنوشت مجیدی در این تیم چه می‌شود؟

این مساله بستگی به خود باشگاه دارد و ما نمی‌توانیم در این رابطه نظر بدهیم. ما فقط حرف هوادار را می‌زنیم و اگر نتوانند قهرمان جام حذفی بشوند تصمیم در مورد آینده تیم به باشگاه بستگی دارد.

در مورد تیم ملی صحبت کنیم. عملکرد تیم ملی را در مقدماتی جام جهانی چطور دیدید؟

تیم ملی در این 4 بازی فوق العاده بود و 4 تا بازی پشت سر هم را برد و به نظرم نشان داد یک سر و گردن از همه تیم‌های آسیایی بهتر است.

از کار اسکوچیچ راضی هستید؟

طبیعی است 4 تا بازی پشت سر هم را برده است و عملکرد خوبی داشته و قابل تقدیر است. یک سری می‌گویند اسکوچیچ در تیم ملی ما نقش نداشته یا تاثیری نداشته اما این حرف را قبول ندارم. خودم اولش از انتخاب او انتقاد می‌کردم اما الان 4 تا بازی پشت سر هم را برده است و نشان داد تاثیرگذار است که بحرین را در منامه و عراق را خارج از خانه برده است.

قرارداد اسکوچیچ تمام شده و الان بحث ماندن یا رفتن او است. در این رابطه چه نظری دارید؟

به نظرم او را نگه دارند چون نتیجه گرفته است. ما 4 تا بازی پشت سر هم را بردیم که 2 بازی آن سخت بود. ما عراق و بحرین را بردیم و از این مرحله صعود کردیم و چرا باید سرمربی تیم ملی را عوض کنیم؟ شرایط ما در مرحله رفت بد بود و در آن شرایط بازی کردن با تیم ضعیف هم سخت است و خیلی‌ها فکر می‌کردند در این مرحله حذف می‌شویم اما اسکوچیچ خیلی خوب کار کرد.

دور بعدی جام جهانی حریفان قوی تر هستند و به نظر شما نیاز به مربی بزرگ تر از اسکوچیچ نداریم؟

نه، به نظر من اسکوچیچ نتیجه گرفته و باید حفظ شود. اینکه مدام مربی عوض کنیم باعث می‌شود ذهن بازیکنان در مورد کار تاکتیکی خراب می‌شود و نباید اجازه بدهیم تمرکز بازیکنان تیم ملی از بین برود. مربی و بازیکن به هم عادت می‌کنند و کارهای تاکتیکی نیاز به زمان دارد و به نظرم نباید اسکوچیچ عوض شود چون بچه‌ها و او با همدیگر هماهنگ شده‌اند و نباید تمرکز بازیکنان را به هم بریزیم.

تیم ملی با اسکوچیچ به جام جهانی صعود می‌کند؟

امیدوارم این اتفاق بیفتد. درست است که کار سخت است اما همه ما امیدواریم تیم ملی به جام جهانی صعود کند چون برای آینده فوتبال ما خوب است و باعث رشد و پیشرفت فوتبال ما می‌شود.

 

#استقلال #پیشکسوت استقلال
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها