ادعای عجیب درباره بند درخواستی و مورد اختلاف میلیچ
31850
چرا کسی شفاف‌سازی نمی‌کند!؟
31 خرداد 1400
برخی از رسانه‌ها در یک ادعای عجیب و جالب مدعی شده‌اند که دلیل اصلی مخالفت مددی با تمدید قرارداد میلیچ، بندی است که این بازیکن خواسته تا در قرارداد جدیدش گنجانده شود.

روزنامه گل -

برخی از رسانه‌ها در یک ادعای عجیب و جالب مدعی شده‌اند که دلیل اصلی مخالفت مددی با تمدید قرارداد میلیچ، بندی است که این بازیکن خواسته تا در قرارداد جدیدش گنجانده شود. بر این اساس گفته می‌شود در قراردادی که هرویه میلیچ قصد دارد با استقلال تمدید کند، بندی وجود دارد که طبق آن مدافع کروات در صورت پرداخت نشدن مطالباتش می‌تواند به فیفا شکایت کرده و کل قراردادش را یکجا از این باشگاه طلب کند. بحث تمدید قرارداد میلیچ با استقلال به یک سوژه تکراری برای رسانه‌ها تبدیل‌شده و باوجود اصرار این بازیکن، باشگاه استقلال و در رأس آن احمد مددی حاضر نیست زیر بار خواسته‌های مدافع کروات برود. دراین‌بین خبر می‌رسد که در قرارداد پیشنهادی میلیچ به‌جز درخواست پرداخت مالیات از سوی باشگاه که طبق قوانین تخلف محسوب می‌شود، مدافع کروات استقلال درخواست اضافه شدن بندی را دارد که بر اساس آن درصورتی‌که دستمزد او تا 2 ماه پرداخت نشود، این بازیکن بتواند تمام مبلغ دستمزدش را یکجا بگیرد که این موضوع مورد تأیید احمد مددی و اعضای هیات مدیره استقلال قرار نگرفته است. میلیچ خواهان تمدید قرارداد دوساله است و می‌خواهد باوجوداین بند درصورتی‌که مطالبات خود را به مدت 2 ماه دریافت نکرد، کل مبلغ 2 سال قراردادش را دریافت کند.مدیران استقلال اعتقاددارند میلیچ با این کار قصد دارد در سال‌های آخر فوتبالش غرامت سنگینی از این باشگاه بگیرد و به همین دلیل آن‌ها مخالف گنجانده شدن چنین بندی در قرارداد این بازیکن هستند و به همین دلیل هم احمد مددی در بخشی از مصاحبه دیروز خودش قرارداد میلیچ را ترکمانچای خواند. گفتنی است میلیچ تاکنون 10 ماه حقوق عقب‌افتاده از استقلال دارد و بابت این موضوع به باشگاه نوتیس داده که از مهلت پرداخت 15 روزه آن چند روزی گذشته است.

این ادعا در شرایطی مطرح می‌شود که میلیچ یا هر بازیکن خارجی دیگری طبق ماده بیست‌وچهار مقررات نقل و انتقالات فیفا درصورتی‌که 2 ماه دستمزدش را دریافت نکند می‌تواند یک‌طرفه فسخ قرارداد کرده و مبلغ کامل قراردادش را هم دریافت کند و در همان زمان با باشگاه دیگری هم قرارداد ببندد. به‌این‌ترتیب چنین موضوعی نمی‌تواند درست باشد و اصولاً نیازی به‌اضافه کردن چنین بندهایی به قرارداد نیست. تنها موضوع شفاف شده در قرارداد میلیچ که می‌توان در مورد آن به احمد مددی حق داد بحث پرداخت مالیات است. مددی در این مدت نشان داده که نگاه مثبتی به هروی میلیچ ندارد و به نظر می‌رسد که مایل به تمدید قرارداد این بازیکن هم نیست. در طول لیگ بیستم رفتار و حرکتی از سوی باشگاه که نشان‌دهنده علاقه‌مندی به حفظ میلیچ باشد از سوی مددی دیده نشده است. در این مدت هم مدیرعامل استقلال اعلام نکرده قرارداد درخواستی میلیچ غیر از بحث چه ایرادهایی دارد که تمدید آن چند ماه طول کشیده و هنوز هم بر سر آن اختلاف‌نظر وجود دارد؟ از طرف دیگر باشگاه باوجود هشدارهای میلیچ برای فسخ قرارداد هیچ تلاشی برای حفظ این بازیکن و راضی کردنش برای بازگشت انجام نداده است. آنچه مسلم است مددی و باشگاه استقلال به دنبال تمدید قرارداد میلیچ و همین‌طور شیخ دیاباته نیست. حالا اینکه پشت پرده این ماجرا چیست و چه داستانی پشت این نخواستن وجود دارد فعلاً کسی حاضر نشده درباره‌اش شفاف‌سازی و روشنگری کند. مددی که اعلام کرده اگر لازم باشد قرارداد بازیکنان استقلال را رسانه‌ای می‌کند، بهتر است قبل ابتدا از قرارداد درخواستی میلیچ و به ادعای خودش متن درخواست‌های ترکمنچای این مدافع کروات رونمایی کند یا دست کم حرف بزند و شفاف سازی کند!

#هرویه میلیچ #استقلال
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها