چرا دوران موفقیت پرسپولیس طولانی شد؟
31840
زجر کشیده، قدر می‌داند
31 خرداد 1400
پرسپولیس ساده و آسان به نقطه کنونی نرسیده است. آنها سالیان طولانی در حسرت کسب جام بودند و رگبار طعنه‌های رقبا را تحمل می‌کردند

روزنامه گل -

روزنامه گل- شاید خیلی‌ها فکر می‌کردند بعد از اردوی سخت و طولانی تیم ملی، پرسپولیس لااقل در تک‌بازی سوپرجام چندان عطش و اشتیاق به خرج ندهد و کار را ساده بگیرد، اما دقیقا اتفاقی وارونه رخ داد. در جریان بازی یکشنبه‌شب تیمی که برای کسب این عنوان مشتاق‌تر به نظر می‌رسید و بی‌تابی بیشتری به خرج می‌داد، پرسپولیس بود. سرخپوشان در نیمه اول عملکرد چندان خوبی نداشتند، اما در وقت دوم از ابتدا برای یکسره کردن کار به زمین آمدند و نهایتا هم به هدف رسیدند. این طور به نظر می‌رسد که پرسپولیس هر چه بیشتر قهرمانی به دست می‌آورد، گرسنه‌تر می‌شود. بازیکنان این تیم در جریان جشن و پایکوبی برای همین سوپرجام، مکررا قول دادند شادی بزرگتر را در ادامه فصل به هواداران تقدیم کنند. این مساله بیش از هر چیز دیگری نشان از ذائقه سیری‌ناپذر سرخ‌ها دارد. پرسش کلیدی اما اینجاست که پشت این همه ولع، چه رمز و رازی می‌تواند وجود داشته باشد؟

مساله اینجاست که پرسپولیس ساده و آسان به نقطه کنونی نرسیده است. آنها سالیان طولانی در حسرت کسب جام بودند و رگبار طعنه‌های رقبا را تحمل می‌کردند. با این همه سال‌های سخت سر آمد و پرسپولیس دوران خوبش را از سر گرفت. حالا اما تصویر و خاطره دوران ناکامی پیش چشم همه قرمزها و مخصوصا هواداران مانده است. آنها می‌دانند که اگر وا بدهند، اگر تعلل کنند باز ممکن است به قعر شکست سقوط کنند و سال‌ها طول بکشد تا بالا بیایند. پرسپولیس زجر کشیده و به همین دلیل بیش از همیشه قدر روزهای خوبش را می‌داند. این تیم طی چند سال گذشته به اندازه همه تاریخش جشن گرفته و هنوز گرسنه است. تا وقتی این روحیه پابرجا باشد، سرخپوشان به دوران سلطنت خود در فوتبال ایران ادامه خواهند داد. پرسپولیس روزی زانو خواهد زد که اول از همه این روحیه را از دست بدهد.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها