بازگشت دایی فرهاد با مس به لیگ
31795
جنگ استقلالی‌ها برای صدرنشینی!
31 خرداد 1400
رقابت‌های لیگ دسته یک به‌روزهای پایانی خود نزدیک شده و با توجه به فشردگی جدول هنوز چهره تیم‌های صعودکننده به لیگ برتر مشخص نشده است.

روزنامه گل -

رقابت در صدر بسیار فشرده و تنگاتنگ دنبال می‌شود تا جاییکه دو تیم اول با 50 امتیاز شانه‌به‌شانه هم در جدول حرکت می‌کنند و سخت به دنبال رسیدن به لیگ برتر هستند ولی به‌هیچ‌وجه حاشیه امنیت ندارند، چراکه 4 تیم تعقیب‌کننده سخت به دنبال این هستند که با به زیر کشاندن آن‌ها شانس لیگی برتری شدن خودشان را افزایش دهند. با تمام این اوصاف باید گفت هر 6 مدعی صعود به لیگ برتر باید هرچه در چنته دارند باید در این هفته و دو هفته آتی رو کنند چون در دو هفته پایانی حداقل 3 تیم از گردونه مدعیان خارج خواهد شد. در عین حال اگر این مدعیان نتوانند امتیازات لازم را در این 3 هفته کسب کنند، گره صعود به لیگ برتر در صدر جدول کورتر از گذشته خواهد شد.

هوادار،  بادران، فجر سپاسی ، خوشه طلایی، شاهین بوشهر و مس کرمان 6 تیمی هستند که پشت ‌به ‌پشت هم در جدول حرکت می‌کنند و می‌خواهند جز یکی از دوتیم صعودکننده به لیگ برتر باشند.

در انتهای جدول هم به‌غیراز گل ریحان سقوط کرده دوتیم نود و چوکا هنوز امیدوار هستند که در لیگ دسته یک باقی بمانند و برای همین هر 5 بازی آینده برای این دوتیم حکم فینال دارد. البته این دوتیم باید امیدوار باشند تیم‌هایی چون قشقایی ، رایکا و حتی استقلال ملاثانی امتیاز از دست بدهند تا چوکا و نود شانس بقا داشته باشند.

هوادار که با 50 امتیاز در صدر جدول قرار دارد این هفته با تیم قعرنشین گل ریحان البرز بازی دارد تیمی که  سقوطش به لیگ دسته دوم قطعی شده است. بااین‌حال سرمربی این تیم سقوط کرده تغییر کرده و جانملکی جانشین محمود شافعی شده است. هوادار در این مسابقه فرصت خوبی دارد تا تفاضل گل خود را هم بهتر کند. گل ریحان با 57 گل خورده ضعیف‌ترین خط دفاع لیگ را در اختیار دارد. بنابراین خیلی بعید است که هوادار مقابل آخرین تیم جدول امتیاز از دست بدهد. البته باید این را هم اضافه کنیم که عنایتی و شاگردانش به‌خوبی می‌دانند امتیاز از دست دادن حتی در این دیدار یعنی از دست دادن صدر جدول و جبران در هفته‌های آتی سخت خواهد بود. از سوی دیگر سایر تیم‌ها از گل ریحان انتظار دارند  که یک بازی شرافتمندانه  و جوانمردانه را به نمایش بگذارد.

تیم بادران که مثل هوادار 50 امتیازی است و فقط به خاطر تفاضل گل کمتر در رتبه دوم قرار دارد باید به مصاف تیم پارس جنوبی برود.  پارس جنوبی 42 امتیازی روی کاغذ هنوز شانس کمی برای صعود دارد برای همین انگیزه زیادی در این دیدار خانگی دارد تا بتواند خود را به جمع بالانشینان برساند البته پارس جنوبی در این هفته‌ها خیلی آرامش ندارد و درگیر حواشی هم شده است. بادران اگر بتواند برنده شود با امید روان‌خواه سرمربی استقلالی‌اش پا به پای هوادار و رضا عنایتی دیگر مربی استقلالی لیگ یک در کورس باقی می‌ماند اما از دست دادن امتیاز ممکن است برای بادران گران تمام شود. این دیدار نبرد سرخابی‌ها بر روی نیمکت است جایی که روان‌خواه و نصرتی باید به مصاف هم بروند.

فجر سپاسی 47 امتیازی تیم رده سوم جدول در اهواز  به مصاف استقلال خوزستان می‌رود که این دیدار مسابقه‌ای 6 امتیازی محسوب می‌شود. فجر در صورت لغزش یکی از دو تیم بادران و هوادار در صورت پیروزی در اهواز می‌تواند حتی به صدر جدول برسد اما استقلال خوزستان 42 امتیازی در رده هشتم ایستاده و می‌خواهد از شانس بسیار کم خود استفاده کند و بازهم به جمع مدعیان بازگردد.

خوشه طلایی 46 امتیازی که در رده پنجم است باید به مصاف قشقایی شیراز رده پانزدهمی برود. قشقایی برای فرار از سقوط تلاش می‌کند و نیاز مبرمی به امتیاز در این مسابقه دارد. در مقابل تیم خوشه طلایی هم که حالا اکبر میثاقیان را به‌عنوان مشاور بالای سر دارد می‌خواهد به لیگ برتر برسد و برای همین 3 امتیاز این بازی برای آن‌ها از نان شب واجب‌تر است تا جاییکه پیروزی در این دیدارمی‌تواند جایگاه سومی آن‌ها را  به ارمغان بیاورد البته به شرطی که فجر امتیاز از دست بدهد.

در خرم‌آباد تیم خیبر رده هفتمی به مصاف شاهین شهرداری بوشهر می‌رود این بازی هم جدالی حساس و تماشایی خواهد بود. خیبر در جام حذفی هم حضور دارد اما تمام تمرکزش قطعاً روی لیگ یک است و امیدوار است بتواند از کورسوی امیدش برای رسیدن به لیگ برتر استفاده کند.  شاهین بوشهر نمی‌خواهد شانس لیگ برتری شدن خود را از دست بدهد. مهابادی و شاگردانش در خرم‌آباد به دنبال 3 امتیاز هستند  چراکه از دست دادن  امتیاز به ضرر آن‌ها خواهد بود تا جاییکه لیگ برتری شدن را از دست بدهند.

مس کرمان که در 8 هفته روند نزولی را درنتیجه گیری داشت از صدر جدول به رده ششم سقوط کرد تا درنهایت فرهاد کاظمی جانشین رضا مهاجری شود. مس کرمان اکنون با سرمربی جدید خود در انزلی به مصاف ملوان خواهد رفت. ملوان رده یازدهمی دیگر شانس زیادی برای صعود ندارد و تقریباً لیگ یک برایش تمام‌شده است بااین‌حال ملوان در جام حذفی حضور دارند و برای بازی با خیبر می‌خواهند آمادگی‌شان را حفظ کنند.  حالا باید دید فرهاد کاظمی می‌تواند ناجی مسی‌ها شود یا خیر .

در قعر جدول هم همان‌طور که گفتیم حساسیت برای فرار از سقوط به اوج رسیده است ارمان گهر البته خیالش با 39 امتیاز تا حد زیادی راحت است اما این هفته به مصاف نود ارومیه تیم رده هفدهم جدول می‌رود که برای بقا تلاش می‌کند.نود برای اینکه شانس بقایش را حفظ کند باید برنده شود در غیر این صورت آن‌ها به گل ریحان می‌پیوندند.

 شهرداری آستارا هم به مصاف رایکا بابل می‌رود رایکا 34 امتیازی هنوز در منطقه خطر است  و با حضور پیروز قربانی قطعاً شرایط مناسب‌تری خواهد داشت. شهرداری آستارا اما وضعیت باثبات‌تری دارد. رایکا برای اینکه فاصله مناسبی از منطقه سقوط بگیرد باید شهرداری را شکست دهد . این دیدار به‌غیراز اینکه درنتیجه گیری برای دو تیم مهم است از سوی دیگر تقابل مازنی‌ها با گیلانی هم هست و برای همین حیثیتی به شمار می‌رود.

استقلال ملاثانی رده سیزدهمی بازی حساسی با چوکا تالش رده شانزدهمی دارد. در این بازی هم چوکا با فرشاد پیوس برای بقا با تمام توان بازی خواهد کرد.  بنابراین باید گفت این دیدار 6 امتیازی محسوب می‌شود چون استقلال در صورت باخت به منطقه خطر سقوط نزدیک می‌شود و چوکا متقابلاً به بقا امیدوارتر از گذشته خواهد شد. استقلال ملال ثانی در تالش روز سختی خواهد داشت.

 

 

برنامه هفته سی ام مسابقات لیگ دسته اول:

دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰   

قشقایی شیراز – خوشه طلایی ساوه ساعت 19:30

ملوان بندرانزلی- مس کرمان  ساعت 19

آرمان گهر سیرجان- نود ارومیه ساعت 19:15

رایکا بابل- شهرداری آستارا ساعت 19

استقلال خوزستان – فجر شهید سپاسی شیراز   ساعت 20:50

هوادار تهران – گل ریحان البرز ساعت 19:50

پارس جنوبی جم- بادران تهران ساعت 20:35

خیبر خرم‌آباد – شاهین شهرداری بوشهر ساعت 19:55

چوکا تالش – استقلال ملاثانی ساعت 19


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها