تغییراسکوچیچ دراین شرایط منطقی نیست
31594
کرمانی مقدم: دوست داشتم دربی در فینال جام حذفی برگزار می‌شد
29 خرداد 1400
آرش جعفری -  هافبک ملی پوش سابق پرسپولیس عقیده دارد تیم ملی فوتبال ایران می‌تواند به جام جهانی 2022 قطر صعود کند.

روزنامه گل -

مرتضی کرمانی مقدم می‌گوید تیم ملی در منامه بسیار خوب نشان داد و با اقتدار صعود کرد و این نشان داد که بچه‌ها بسیار هم دل و هماهنگ بودند تا به این موفقیت برسند.

کرمانی مقدم به ادامه کار با اسکوچیچ اشاره می‌کند و می‌گوید در این مقطه تغییر کادر فنی اشتباه است چون او فوتبال ایران و آسیا را به خوبی می‌شناسد و می‌تواند به فوتبال ما برای صعود به جام جهانی 2022 قطر کمک کند. فدراسیون باید بیشتر در این خصوص دقت کند و یک تصمیم درست بگیرد که به ضرر فوتبال ایران نباشد.

کرمانی مقدم در ادامه صحبت هایش به دربی جام حذفی اشاره دارد و می‌گوید دوست داشت این بازی در فینال برگزار می‌شد. او عقیده دارد پرسپولیس برنده این دیدار خواهد بود چون در وضعیت بهتری نسبت به حریف دیرینه به سر می‌برد.

 

از بازی با عراق شروع کنیم این بازی را چطور دیدید ؟

ابتدا باید این برد را به مردم خوب ایران کادر فنی و بازیکنان تبریک بگویم. بازی بسیار خوبی بود و همانطور که قبلا هم به شما گفته بودم که می‌توانیم عراق را شکست دهیم، دیدید که موفق شدیم این تیم را شکست دهیم. ما چهار بازی بسیار خوب را از تیم ملی در این رقابت‌ها شاهد بودیم وباید بگویم در این رقابت‌ها بازیکنان عملکرد بسیار خوبی از خود به نمایش گذاشتند. مدت‌ها بود که عراق را شکست نداده بودیم اما تیم ملی توانست این تیم را شکست دهد و مردم را خوشحال کند. در هر دونیمه از حریف برتر بودیم و اگر عراقی‌ها دفاعی و بسته بازی نمی‌کردند می‌توانستیم 2 یا حتی 3 گل بزنیم. البته بچه‌ها در دقایق پایانی دو فرصت مسلم گلزنی را از دست دادند.

 

تیم ملی را کلا در این 4 بازی چطور دیدید؟

خوشبختانه  تیم ملی نسبت به زمان ویلموتس خیلی تغییر کرده بود و مهم ترین تغییر بحث روحی روانی در تیم بود. دوستی و رفاقت در تیم موج می‌زد از کادر فنی گرفته تا بازیکنان. همه با هم متحد شده بودند که بهترین نتایج را رقم بزنند که موفق هم شدند. ما بازیکنان باکیفیتی داشتیم که کارشان را به خوبی انجام دادند و تلاش کردند که تیم ملی به عنوان تیم اول از گروه صعود کند. ما هم در درون زمین و هم روی نیمکت بازیکنان بسیار خوبی داشتیم و فرقی نداشت کدام بازیکنان وارد زمین می‌شوند چون هر بازیکنی به زمین می‌آمد بهترین عملکرد خود را به نمایش می‌گذاشت. من فکر می‌کنم تمام خطوط وظیفه خودشان را عالی انجام دادند تا ما توانستیم به عنوان تیم اول صعود کنیم.

 

فکرمی کنید این روند را در مرحله بعدی مقدماتی شاهد باشیم ؟

ببینید من گفتم تیم خیلی خوبی داریم. اگر همین روند را ادامه دهیم می‌توانیم در مرحله بعد هم موفق باشیم .البته باید ببینیم در مرحله بعد با چه تیم هایی هم گروه می‌شویم که در نتیجه گیری خیلی مهم است. متاسفانه امسال سال سختی برای فوتبال ما بود و به سختی از موانعی که خودمان ایجاد کردیم گذشتیم.امیدوارم در ادامه  بازی‌های خوبی انجام بدهیم و تیم ملی نتایج خوبی را کسب کند.

 

عملکرداسکوچیچ راچگونه ارزیابی می‌کنید؟ فکر می‌کنید او باید به عنوان سرمربی به کارش ادامه دهد؟

اسکوچیچ نشان داد مربی خوب و باهوشی است و فوتبال ایران و همینطور فوتبال آسیا را به خوبی می‌شناسد. از روز اول من او را تأثیرگذار می‌دانستم چون همانطور که گفتم چند سالی در فوتبال ایران کار کرده بود و به شناخت مطلوبی رسیده بود. همیشه بازی روبه جلو را در دستور کار قرار می‌دهد و حالا هم شاهد هستیم که در بازی با بحرین و بین دو نیمه با تعویض هایی که انجام داد ورق را به سود شاگردانش تغییر داد، کارایی اسکوچیچ از مربیانی که آمدند و این استرس را به دلیل آن نتایج به مردم وارد کردند بسیار بهتر بوده است.  من فکر می‌کنم باید بیشتر به اسکوچیچ زمان بدهیم تا بتواند با عملکرد خوبش تیم ملی را به نتیجه لازم برساند، خصوصا که الان هم تیم‌ش هم خوب کار کرده و هم خوب نتیجه گرفته است. من عقیده دارم که  باید بماند و تغییر سرمربی الان منطقی نیست . الان هم بازیکنان با تفکر او آشنا شده‌اند و خودش هم به خوبی در تیم ملی جا افتاده است.

 

با این اوصاف می‌توانیم به جام جهانی صعود کنیم؟

ببینید گفتم اول باید قرعه کشی انجام شود تا حریفان خود در مرحله بعد را بشناسیم و بعد اظهار نظر قاطع داشته باشیم . اما با تمام این اوصاف من عقیده دارم این پتانسیل را داریم که به جام حهانی صعود کنیم. چون بازیکنان توانمندی داریم که می‌توانند به ما کمک کنند. زوج طارمی و آزمون زوج بسیار خطرناکی هستند که می‌توانند به همه تیم‌ها گل‌زنی کنند. دروازه بان خیلی خوبی داریم که در اروپا بازی می‌کند و خط دفاعی باهوش و یک خط هافبک قدرتمند داریم که عالی بودند.

 

عملکرد سامان قدوس در این بازی‌ها چگونه دیدید ؟

سامان قدوس فوق العاده بود. در بازی با بحرین به محض ورود به زمین  تاثیر خود را در روند بازی نشان داد و روانتر بازی کردیم و خیلی زود به گل رسیدیم، ما در تیم ملی  هافبک‌های توپ گیر، دونده و جنگنده زیاد داریم اما هافبکی که بتواند پاس در عمق بدهد یا پاس تک به تک بدهد و بازی سازی کند کم داریم. من فکر می‌کنم او عالی بود و باید بیشتر در تیم ملی بازی کند

 

عملکرد خط حمله را چطور ارزیابی می‌کنید ؟

سردار آزمون و مهدی طارمی دو مهاجم فوق العاده تیم ملی هستند که   بازی در باشگاه‌های بزرگ اروپا نشان دهنده کیفیت فوق العاده آن‌ها و کلاس بازی این بازیکنان است که در تیم ملی هم به خوبی توانسته‌اند زوج خطرناکی را تشکیل داده و به نظر من حالا حالاها می‌توانند به تیم ملی کمک کنند. البته از این دوبازیکن که بگذریم باید بگویم جانشینان خوبی هم دارند مثل کاوه رضایی، کریم انصاری فر، مهدی قایدی که نشان دادند می‌توانند جانشینان خوبی باشند.

 

از بحث تیم ملی خارج شویم. پرسپولیس استقلال در جام حذفی حریف هم شدند. دربی حذفی را چطور می‌بینید ؟

دوست داشتم این بازی در فینال جام حذفی برگزار شود چون می‌توانست خیلی جذاب تر و حساس تر باشد اما خب قشنگی فوتبال به همین برخوردهای یهویی است، به نظر من پرسپولیس با توجه به بازیکنانی که در اختیار دارد مشکلی برای این بازی ندارد و در هر پست 2 بازیکن آماده دارد،کفه ترازو به سود پرسپولیس سنگین تر است و می‌تواند برنده این بازی باشد.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها