باقری را برای کنترل ستاره‌ها به بحرین برده بودند
31593
بزرگترهای تیم ملی مخالف اصلی ماندن اسکوچیچ!
29 خرداد 1400
وضعیت ادامه همکاری اسکوچیچ با تیم ملی فوتبال ایران هنوز مشخص نیست و اخبار مختلفی در خصوص ادامه این همکاری شنیده می شود و اینکه چه کسانی مخاالف حضور این مربی هستند.

روزنامه گل -

بیش از یک سال پیش فدراسیون مهدی تاج بعدازاینکه با ویلموتس بلژیکی نتوانست نتیجه بگیرد  و تیم ملی در شرایط  حذف از گردونه رقابت‌های مرحله مقدماتی جام جهانی قرار گرفت سرپرست ریاست فدراسیون فوتبال با مشورت همکارانش در هیات رئیسه برای اینکه بتوانند این شرایط را تغییر دهند از میانه گزینه‌های متعدد داخلی و خارجی درنهایت دراگان اسکوچیچ کروات را به‌عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب کردند. انتخابی که با نقدها‌ی منصفانه و غیرمنصفانه مواجه شد ولی هرچه که بود سرپرست ریاست فدراسیون پشت انتخاب خود ایستاد و از این مربی کروات که سابقه کار در فولاد، ملوان، خونه به خونه و نفت آبادان را داشت حمایت کرد.

کرونا و مشکلات به وجود آمده و تعطیلی مسابقات ملی باعث شد مسابقات انتخابی جام جهانی عقب بیافتد و در این میان مدام صحبت از عدم همکاری میان فدراسیون و اسکوچیچ به میان آمد. البته دراین‌بین چند بازی تدارکاتی هم تیم ملی با هدایت اسکوچیچ برگزار کرد که با پیروزی تیم ملی همراه بود.

بالاخره کنفدراسیون آسیا بعد از یک سال تاریخ مسابقات مرحله اول مقدماتی جام جهانی را اعلام کرد، مسابقاتی که با میزبانی بحرین همراه شد. این موضوع کار سرمربی کروات را بسیار سخت‌تر کرد چراکه از فدراسیون جدید هم زمزمه‌هایی به گوش می‌رسید که به دنبال برکناری او هستند و حتی گفته شد که  قرار است بعد از صعود به مرحله بعد  قرار است هم ‌وطن او برانکو دوباره سرمربی تیم ملی شود !

این موضوع را رئیس فدراسیون جدید یعنی عزیز خادم و همراهانش تکذیب کردند ولی گفته می‌شد که عزیزی خادم بر روی اسکوچیچ نظر مثبت ندارد و می‌خواهد بعد از صعود یک مربی بزرگ خارجی بیاورد!

بالاخره تاریخ مسابقات فرار رسید و تیم ملی بدون بازی تدارکاتی و فقط 3 بازی دوستانه طی یک‌ساله گذشته قدم به منامه گذاشت تا بتواند به مرحله بعدی جام جهانی صعود کند.

تیم ملی با هدایت اسکوچیچ در منامه نه‌تنها موفق شد چند طلسم را بشکند بلکه باقدرت توانست به‌عنوان تیم اول راهی مرحله بعد شود. اسکوچیچ در منامه موفق شد کاری را انجام دهد که نه برانکو و نه  کی روش و حتی ویلموتس  نتوانسته بودند انجام دهند. شکست دادن بحرین با 3 گل در منامه و شکست دادن عراق بعد از7 سال ازجمله کارهایی بود که اسکوچیچ توانست با تیم ملی انجام دهد.

اما متأسفانه هنوزتیم ملی هنوز به تهران نرسیده بود که صحبت از اتمام قرارداد اسکوچیچ و پایان‌ همکاری او با تیم ملی به گوش رسد و حتی رئیس جدید فدراسیون هم پاسخ درستی در خصوص ادامه همکاری او با تیم ملی در آینده نداد، آن‌هم درحالی‌که شهریورماه دور نهایی مسابقات شروع خواهد شد. رئیس فدراسیون مدعی شد که مجمع و هیات رئیسه در خصوص ادامه کار اسکوچیچ نظر نهایی را در خصوص ادامه کار با او را خواهند داد!

اما حالا این سؤال پیش می‌آید که چرا فدراسیون نباید مربی‌ای را بخواهد که از 7 بازی 7 پیروزی به دست آورده است ؟

در همین راستا شنیده می‌شود، که یک سری از بازیکنان بزرگ تیم که مدعی‌اند بزرگ‌تر تیم هستند و بر همین اساس فکر حق دخالت در تصمیم‌گیری‌های تیم ملی را در مسائل کلان دارند و برای همین گویا این بازیکنان نمی‌خواهند با اسکوچیچ کار کنند و برای همین فدراسیون فشار زیادی را تحمل می‌کند و به گفته برخی‌ها حضور کریم باقری در تیم ملی دربازی‌های مرحله اول در منامه برای همین بوده که این بازیکنان سرکش را مهار کند!

البته این خبر نه تائید شده و نه  تکذیب ولی وقتی می‌بینیم یک دسته از بازیکنان بعد از صعود در مصاحبه هایی که انجام دادند از ماندن اسکوچیچ هیچ حمایتی نکردند و حتی در خصوص موفقیت تیم اشاره‌ای به نقش سرمربی تیم نداشتند!

برای همین می‌بینیم این شایعه و حرف‌های که زده می‌شود پر بیراه نیست  و با توجه به اخبار رسیده از اردوی تیم ملی در منامه بعضی از بازیکنان به‌هیچ‌وجه دوست ندارند با این مربی موفق کروات کار کنند، چون او را از خود کوچک‌تر  می‌بینند و به دنبال مربی‌هایی در سطح کی روش هستند!

حالا باید دید فدراسیون فوتبال مقابل این بازیکنان کوتاه می‌آید یا مقابلشان می‌ایستد و با بازیکن‌سالاری مبارزه می‌کند و مربی با کاریزمای کریم باقری در کنار اسکوچیچ قرارمی دهد تا از فرامین مربی اطاعت کنند و یا اینکه اصلاً خود فدراسیون فوتبال و عزیزی خادم و کسانی که به او مشورت می‌دهند این مربی را نمی‌خواهند و متعاقباً به دنبال مربی مدنظر خود هستند آن هم در فرصت کمی که تا مرحله بعد داریم!

 

 


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها