تکذیب ورشکستگی به جای گزارش حل شدن مشکلات
31584
بیانیه عجیب باشگاه استقلال!
29 خرداد 1400
در روزهای اخیر خبرهایی ناامیدکننده‌ای درباره اوضاع مالی باشگاه استقلال منتشر و مخابره شده است. خبرهایی که از خالی بودن حساب باشگاه استقلال حکایت دارد، به شکلی که گفته می‌شود مدیران حتی از پرداخت هزینه حدوداً یک‌میلیون تومانی برای گرفتن ام آر‌ای از پای مصدوم هروی میلیچ هم ناتوان بودند تا فرهاد مجیدی از جیب خودش این پول را پرداخت کند!

روزنامه گل -

اگر شنیده‌ها درباره اینکه باشگاه حتی در تأمین خارج روزانه خودش مثل تهیه قند و چایی هم به مشکل خورده درست باشد که اوضاع بسیار نگران‌کننده است. بعد از حضور فرهاد مجیدی در جلسه هیات مدیره، به سرمربی استقلال وعده دادند که هم بخشی از مطالبات بازیکنان قبل از بازی با پدیده پرداخت می‌شود و هم شرایط برای حضور گابریله پین مربی ایتالیایی موردنظر فراهم خواهد شد. با این وجود هنوز هیچ‌کدام از این وعده‌ها محقق نشده و حتی عنوان می‌شود که با توجه به شرایط مالی باشگاه تا قبل از بازی با پدیده پولی به بازیکنان پرداخت نمی‌شود و به‌اصطلاح استقلالی‌ها شارژ مالی نخواهند شد! در کنار تمام این اخبار بد و منفی آن‌هم در آستانه انتخابات، شایعه توافق 6 میلیاردی احمد مددی با یکی از اسپانسرهای بدهکار و گذشتن از حدود 20 میلیارد تومان مبلغ باقی‌مانده خبر شوکه کننده‌ای بود که البته هنوز باشگاه استقلال به شکل مشخص به آن واکنش نشان نداده و آن را تأیید یا تکذیب نکرده است. در مقابل این‌همه خبرنگاران کننده باشگاه استقلال با انتشار بیانیه‌ای خطاب به هواداران اعلام کرد نگران نباشند و هنوز باشگاه ورشکسته نشده است:«با توجه به اینکه سرمایه ثبت‌شده باشگاه استقلال در فرایند اصلاح اساسنامه بیش از ۷۱۹ میلیارد تومان است و ارزش کارشناسی امروز باشگاه با توجه به املاک و دارایی‌ها و برند، حداقل دو برابر سرمایه ثبتی ارزش‌گذاری شده است، بنابراین وجود بدهی‌های احتمالی و قطعی که کمتر از ۵ درصد از ارزش کارشناسی امروز باشگاه است، بر اساس قانون تجارت، به‌هیچ‌وجه تهدیدکننده موجودیت حقوقی و قانونی این باشگاه مردمی نیست

این موضع‌گیری و صدور چنین بیانیه‌ای واقعاً عجیب و سؤال‌برانگیز است!؟ در شرایطی که مطالبات هواداران استقلال تسویه‌حساب با بازیکنان و تمدید قرارداد ستاره‌ها ازجمله هروی میلیچ و شیخ دیاباته، خرید ستاره‌هایی چون علی کریمی، امید ابراهیمی و روزبه چشمی و فراهم شدن زیرساخت‌های لازم مثل زمین تمرین مناسب است، باشگاه از آن‌ها می‌خواهد که نگران ورشکسته شدن و انحلال تیم محبوبشان نباشند. همچنین در این بیانه به‌صورت غیرمستقیم میزان بدهی باشگاه کمتر از 40 میلیارد تومان برآورد شده است. مبلغی که با حساب‌وکتاب و ارقامی که فرهاد مجیدی درباره بدهی‌های باشگاه اعلام کرده بود همخوانی ندارد و از نصف آن‌هم کمتر است. به نظر می‌رسد که مدیران استقلال هنوز متوجه نشده‌اند که در چه سطحی کار می‌کنند و انتظارات از مجموعه تحت هدایت آن‌ها چقدر بالا است. اگر این‌گونه نبود به‌جای تکذیب خبر ورشکستگی وانحلال باشگاه استقلال درباره تمدید قراردادها، مذاکره با بازیکنان جدید، اضافه شدن گابریله پین، تمدید قرارداد میلیچ، تهیه و پرداخت پول آندره آ استراماچونی به هواداران گزارش بدهند. با این شرایط نه‌تنها چیزی از دغدغه و نگرانی هواداران کم نمی‌شود که بیشتر از گذشته نگران آینده باشگاه محبوب خودشان می‌شوند. باشگاهی که افتخار و دستاورد امروز مدیرانش این است که باشگاه با توجه به ارزش و دارایی‌هایش می‌تواند بدهی‌ها را پرداخت کند و منحل نمی‌شود!

با این شرایط باید دید که سرانجام باشگاه استقلال برای خارج شدت از این شرایط چه طرح و برنامه‌ای دارد و در شرایطی گفته می‌شود ده‌ها میلیارد تومان از بودجه و درآمدش در این فصل را خرج کرده و هنوز ده‌ها میلیارد تومان دیگر بدهی دارد! آن‌هم در شرایطی که هیچ منبع درآمد دیگری هم برایش باقی نمانده است و علاوه بر پرداخت بدهی‌ها باید بودجه فصل و نقل و انتقالات را هم فراهم کند. مدیران استقلال بهتر است در بیانیه‌های بعدی توضیح دهند که درآمد هنگفت قبلی در کجا و چگونه خرج شده و برای جبران کسری بودجه چه برنامه‌ای دارند؟

 

#استقلال #هيات مديره استقلال
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها