31461
تارتار: رأی کمیته استیناف در ادامه همکاری من و پیکان تاثیرگذار است
28 خرداد 1400
سرمربی تیم فوتبال پیکان گفت: تیم ملی فشار روانی سنگینی را تحمل می‌کرد و این از واکنش آن‌ها بعد از گلزنی به عراق کاملاً مشهود بود.

روزنامه گل -

مهدی تارتار در مورد وضعیت تیم فوتبال پیکان در تعطیلات جاری اظهار داشت: کارمان را طبق برنامه انجام می‌دهیم و بازی‌های دوستانه ایده‌آلی برگزار کردیم. تقریباً آماده ادامه مسابقات لیگ برتر هستیم و امیدوارم با روحیه خوبی که در تیم وجود دارد از این پس نیز با کسب نتایج خوب لیگ را در بهترین جایگاه به پایان برسانیم.

وی در پاسخ به این سوال که تکلیف انصرافش از مربیگری در فوتبال چه شد، تصریح کرد: نمی‌خواهم راجع به این موضوع صحبت کنم. یکسری اتفاقات افتاد و در پی آن رأیی ناعادلانه صادر شد؛ قبول این رأی برای من سخت بود. تصمیمی گرفتم که در آن مقطع به نظرم درست بود؛ اما باشگاه پیکان با آن مخالفت کرد و برگشتم تا به کارم ادامه دهم.

سرمربی تیم پیکان راجع به تصمیمش در صورت صدور هر حکمی از سوی کمیته استیناف تاکید کرد: به هر حال حکم کمیته استیناف روی آینده کارم در باشگاه پیکان خیلی تاثیرگذار است. سرنوشت ما در پایان فصل به این رأی بستگی دارد. آن سه امتیاز مقابل تیم سایپا به سختی به دست آمد و اگر آن سه امتیاز که برای به دست آوردنش خیلی زحمت کشیدیم به تیم ما برگردد روحیه به تیم بر می‌گردد و می‌توانیم بهتر از قبل ادامه دهیم.

تارتار در پاسخ به این سوال که در صورت تایید رأی کمیته انضباطی از سوی استیناف به مربیگری ادامه می‌دهد یا نه؟ گفت: من بعد از اعلام رأی کمیته انضباطی برگشتم؛ حالا باید منتظر رای استیناف بود. به هر حال من برگشتم و از این پس به کارم ادامه می‌دهم.

 

وی با اشاره به عملکرد تیم ملی در این دوره از رقابت‌های مقدماتی جام جهانی، گفت: تیم خوبی داریم که از دیگر تیم‌های این گروه یک سر و گردن بالا‌تر بود. من کاری به مراحل بعدی نداریم، اما استحقاق صعود از این مرحله را داشتیم و اگر صعود نمی‌کردیم جا برای بحث و انتقاد وجود داشت.

این مربی ادامه داد: هر چند مشکل اصلی این تیم برمی‌گردد به دور رفت مسابقات، آن زمان که ویلموتس هنوز سرمربی بود. این مربی شخصیت تیمی ما را پایین آورده بود و نگران بازی با تیم‌هایی، چون بحرین و عراق بودیم. اسکوچیچ ناکامی‌های قبل را جبران کرد و با برد به حق در هر چهار مسابقه کار بزرگی انجام داد.

تارتار تصریح کرد: در نتیجه‌گیری خوب بودیم، اما هنوز در برخی پست‌ها ایراد‌هایی داریم که امیدوارم به مرور زمان این مشکلات نیز برطرف شود. تیم ما ضعف‌هایی دارد و ممکن است مقابل تیم‌های بزرگ به مشکل بر بخورد. کادر فنی می‌تواند مشکلات را بر طرف کند و در بازی‌های سخت‌تر بهتر عمل کنیم. جا دارد صعود از این مرحله را به همه مردم ایران، کادر فنی و بازیکنان این تیم تبریک بگویم. در جایگاه نگران کننده‌ای بودیم و موفق شدیم با ۴ پیروزی پیاتپی صعود کنیم.

تارتار در مورد موقعیت‌های زیادی که تیم ملی از دست می‌دهد تاکید کرد: حساسیت بازی استرس زیادی به بازیکنان وارد کرد. شادی بازیکنان و کادر فنی بعد از گل به عراق نشان می‌دهد استرس زیادی داشتند و زیر فشار بودند. طبیعی است در چنین شرایط در ضربات نهایی با مشکل روبه‌رو می‌شویم. تیم ما خوب بود و با وجود گل‌های زیادی که خراب کردیم در نهایت پیروز شدیم. جا دارد صعود از این مرحله را به همه مردم ایران، کادر فنی و بازیکنان این تیم تبریک بگویم. در جایگاه نگران کنتده‌ای بودیم و موفق شدیم با ۴ پیروزی پیاپی صعود کنیم.

#مهدی تارتار
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها