اگر نمی‌توانید استقلال را اداره کنید بروید تا افراد لایق بیایند
31457
محسن یوسفی: مطالبه ما داور خارجی برای دربی حذفی است!
28 خرداد 1400
محسن یوسفی پیشکسوت استقلال تهران می‌گوید مدیران این باشگاه اگر نمی‌توانند مشکلات را برطرف کنند و اعتراض بازیکنان را کنترل کنند باید این پست را ترک کنند. مشروح صحبت‌های یوسفی با گل را می‌خوانید:

روزنامه گل -

وضعیت استقلال را چطور می‌بینید؟ بازیکنان با انتشار پیامی مشترک به مدیران اعتراض کردند.

این اقدام از سوی بازیکنان استقلال در واقع خوب است اما به همان اندازه هم تلخ است چون یک بازیکن نباید درگیر چنین مسائلی باشد. شما کدام یک از باشگاه های خارجی را می بینید که بازیکنانشان اینگونه علیه مدیریت موضع داشته باشند. همه اعضای باشگاه می‌خواهند که احمد مددی به کارش پایان بدهد اما او همچنان به صندلی مدیرعاملی چسبیده است؛ مگر چه اقدام خوشایندی داشته‌‌اند که نمی‌خواهند این سمت را تحویل بدهند. اگر نمی‌توانید باشگاه را اداره کنید این پست را ترک کنید تا افراد لایق حضور داشته باشند و به باشگاه کمک کنند.

 

بازی دربی در جام حذفی را چطور ارزیابی می‌کنید؟

دربی آخر را در حالی باختیم که آقای اکبریان داور بازی اشتباهات فاحشی بر علیه استقلال داشت که مهم‌ترین آن پنالتی واضح روی مهدی قایدی بود که گرفته نشد. پنالتی که اگر گرفته می‌شد شاید سرنوشت دیگری برای بازی رقم می‌خورد. این تنها اشتباه داوران در بازی‌های اخیر به ضرر استقلال نبود و اوج اشتباهات داوری‌ها در دیدار مقابل صنعت نفت رقم خورد. حتی در دربی‌های قبلی هم داوران اشتباهات فاحشی به ضرر استقلال داشتند که اینها باعث نگرانی است.

 

با این اوصاف داور باید خیلی کاردرست و باتجربه باشد؟

مطالبه ما از فدراسیون این است که برای این بازی که در چارچوب جام حذفی برگزار می‌شود و دیدار مرگ و زندگی است، حتماً داور خارجی بیاورند. چون هیچ یک از داوران ایرانی در سالهای اخیر نتوانستند قضاوت بی حرف و حدیثی در این بازی‌ها انجام دهند. ما از نظر فنی برای دربی مشکلی نداریم و واقعاً اگر در یک بازی حتی دربی از نظر فنی مستحق شکست باشیم و شکست بخوریم، مشکلی با آن نداریم. اما اینکه اشتباهات داوری باعث رقم خوردن یک نتیجه شود، اصلاً قابل قبول نیست. این نظر شخصی من است که برای از بین بردن همه شائبه‌ها، فدراسیون باید برای این بازی یک داور خارجی بیاورد تا حداقل ضریب اشتباهات به حداقل کاهش یابد.

 

عملکرد تیم ملی فوتبال در مسابقات مقدماتی جام جهانی را چطور ارزیابی می‌کنید؟

در دور رفت نتایج خوبی کسب نکردیم و استرس زیادی، فوتبال ما را فرا گرفته بود. بحرین را بسیار بزرگ کرده بودیم و همه نگران این بودند که نتوانیم این دیدار را با موفقیت به پایان برسانیم. اما خوشحالم که سه بازی را موفقیت به پایان بردیم.

 

لژیونرها و بازیکنان داخلی چطور بودند؟

خط حمله ما بازیکنانی دارد که تجربه حضور در اروپا را دارند. طارمی، آزمون، سامان قدوس و انصاری فرد عملکرد خوبی در لیگ‌های اروپایی داشتند. خط هافبک ما هم توانمند ظاهر شده، در دفاع و در دروازه هم بازیکنان با تجربه‌ای داریم اما هر چه خط هافبک قوی‌تر باشد مهاجمان ما راحت تر می‌تواند گل بزنند.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها