31267
اسکوچیچ: خوشحالم از اینکه سرمربی ایران و این بازیکنان هستم/ گروهمان آسان نبود
26 خرداد 1400
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران می‌گوید از هدایت این تیم و چنین بازیکنانی، خوشحال است.

روزنامه گل -

دراگان اسکوچیچ، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران بعد از پیروزی تیمش برابر عراق و صعود به عنوان صدرنشین به مرحله بعد انتخابی جام جهانی اظهار کرد: تورنمنت خیلی سختی بود. فشار چهار بازی که باید حتما پیروز می‌شدیم، باعث شد کار ما سخت شود. در این آب و هوای سخت برعکس همه تیم‌ها که سه بازی انجام دادند، در ۴ بازی به میدان رفتیم. به خاطر تلاش بازیکنان در این آب و هوای سخت و سربلندی در این مسابقات، به آن‌ها تبریک می‌گویم.

سرمربی تیم ملی اضافه کرد: به آن‌ها (بازیکنان) گفته بودم بدون احساسات بازی‌ها را پیش ببرند اما خیلی سخت است که در مقابل چنین تیمی این کار را انجام دهیم. در نیمه اول بهتر بازی کردیم اما در نیمه دوم بازی ما از ریتم افتاد. در عین حال شانس‌های گلزنی بیشتری داشتیم. در کل استحقاق این پیروزی را داشتیم. از این که مربی تیمی مانند ایران هستم و بازیکنانی این چنینی را رهبری می‌کنم، خوشحالم.

وی در واکنش به اینکه بعد از سال‌ها ایران اولین برد خود را مقابل عراق کسب کرد و آیا در صورتی رویارویی دو تیم در دور بعد، تقابل خوشایندی خواهد بود یا نه، گفت: احترام زیادی برای عراق قائل هستیم. مطمئنیم در دور بعد با تیم‌های قدرتمندی روبه‌رو می‌شویم که اگر عراق هم یکی از آن‌ها باشد، باید به خوبی آماده شویم.

اسکوچیچ در واکنش به اینکه به نظر می‌رسید عراق به دنبال یک بازی پر تنش بود اما ایران شرایط را به گونه‌ای مدیریت کرد که با آرامش از گل زده خود محافظت کند، گفت: نیمه اول کنترل بیشتری روی بازی داشتیم و مسلط‌تر بودیم. بعد از گلزنی، عقب نشستیم و خوب بازی نکردیم که باعث عصبانیت من بود. در نیمه دوم سازماندهی خوبی نداشتیم اما موقعیت‌ها خوبی نصیبمان شد. این مسابقات حکم بازی‌های حذفی را برای ما داشت و جای لغزش نداشتیم و باید آرامش خودمان را حفظ می‌کردیم که به خوبی از پس این کار بر آمدیم.

سرمربی تیم ملی درباره طلسم‌شکنی تیم ملی در منامه و پیروزی برابر بحرین و عراق گفت: رکورد جالب و خوبی است اما مهم‌ترین چیز این بود که به دور بعد صعود کنیم.

وی در واکنش به اینکه آیا به باور او تیمش در گروه‌ سخت‌تری نسبت به سایر گروه‌های این مسابقات قرار داشت، گفت: آنقدر سرم برای این بازی‌ها شلوغ بود و تمرکز نداشتیم که نتوانستیم باقی گروه‌ها را آنالیز کنیم. اینکه بحرین میزبانی را گرفت و در کشور خودش بازی‌ها را برگزار کرد، قطعا باعث سخت‌تر شدن بازی‌ها ما شد. در حال حاضر مقایسه برای من سخت است اما در گروهی که عراق و ایران هستند، قطعا گروه راحتی نیست.

#اسكوچيچ #بازي ايران و عراق #انتخابي جام جهاني #تيم ملي فوتبال ايران
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها