اسکوچیچ معادلات را به هم زد و نشان داد اسم مهم نیست
31226
نکیسا: تیم ملی حال حاضر با تیم 98 برابری می‌کند
25 خرداد 1400
مهدی نوری - نیما نکیسا دروازه بان سابق تیم ملی ایران معتقد است شاگردان اسکوچیچ در بازی امشب می‌توانند با تفاضل گل خوب عراق را شکست بدهند و به دور بعدی رقابت‌های مقدماتی جام جهانی صعود کنند

روزنامه گل -

نیما نکیسا دروازه بان سابق تیم ملی ایران معتقد است شاگردان اسکوچیچ در بازی امشب می‌توانند با تفاضل گل خوب عراق را شکست بدهند و به دور بعدی رقابت‌های مقدماتی جام جهانی صعود کنند چرا که تیم ملی ایران در حال حاضر بازیکنان سطح بالای زیادی دارد و تیمی در سطح عراق نمی‌تواند برای آنها مشکل ساز شود.

دیدار تیم ملی مقابل کامبوج چطور بود؟

تقریبا همه حدس می‌زدند که با اختلاف گل کامبوج را می‌بریم اما نه با این تعداد گل و با 10 گل موفق شدیم مقابل کامبوج به پیروزی برسیم. این دیدار یک تمرین تاکتیکی خیلی خوب برای ما بود. برد با 10 گل جای تبریک دارد و این بازی پیش درآمد خوبی برای بازی امشب مقابل عراق بود.

تیمی در سطح کامبوج چرا باید در مقدماتی جام جهانی شرکت کند که اینگونه تحقیر شود؟

در گذشته راجع به مالدیو هم چنین حرفی را می‌زدند اما مربی  کابوج ژاپنی بود و فدراسیون فوتبال ژاپن با هزینه خودش به این کشورها مربی می‌فرستد تا مربی بین المللی تربیت کنند. مالدیو هم 17 گل در گذشته از ما خورد اما الان با یک گل در کره جنوبی به این تیم می‌بازد. برای توسعه فوتبال آسیا تیم هایی مثل کامبوج باید با تیم هایی مثل ما بازی کنند تا ارتقا سطح پیدا کرده و پیشرفت کنند.

یعنی حضور تیمی مثل کامبوج در مقدماتی جام جهانی سرمایه گذاری بلند مدت برای فوتبال این کشور است؟

برای توسعه فوتبال آسیا این کارها جزو ارکان اصلی است. در حال حاضر سطح شان در همین حد است اما پیشرفت می‌کنند. الان هند، اندونزی، کامبوج، گوام، چین تایپه، افغانستان، پاکستان و فلسطین در حال توسعه محسوب می‌شوند. این کشورها در فوتبال پایه خیلی سرمایه گذاری کرده‌اند و شاید الان 10 تا از ما می‌خورند اما روی بچه‌های 13-14 ساله کار می‌کنند و در آینده پیشرفت می‌کنند.

چه تصوری از بازی امشب تیم ملی مقابل عراق دارید؟

عراق اگر به ما ببازد احتمال حذف شدنش هست هر چند که احتمالش خیلی کم است. بازی ما با عراق همیشه برای دو تیم حیثیتی بوده و هم ما و هم آنها به شدت دنبال برد در این دیدار بوده ایم. من علی رغم ترس اجتماعی که وجود دارد فکر می‌کنم 3-4 گل به عراق می‌زنیم. خیلی از مردم و فوتبالی‌ها نگران بازی امشب هستند و این ترس اجتماعی وجود دارد اما مطمئنم با تعداد گل خوب عراق را می‌بریم.

چرا اینقدر مطمئن هستید؟

چون تیم ملی ما سرشار از بازیکن بااستعداد است و این تعداد بازیکن سطح بالا خیلی کم پیش آمده در فوتبال ما وجود داشته باشد.

یعنی این تیم از تیم سال 98 هم بهتر است؟

می تواند با آن تیم برابری کند و حتی در برخی خطوط از تیم 98 هم بهتر است. البته تیم 98 خاطره انگیز است و مردم دوستش دارند و امیدوارم این تیم هم جای خاصی در دل مردم باز کند.

عراق نسبت به گذشته تیم بهتری دارد؟

سیستم فوتبال عراق سیستم فیزیکی و رونده است و انتقال توپ آنها از دفاع به حمله خیلی خوب است اما انتقال آنها از حمله به دفاع خیلی ضعیف است بر عکس هنگ کنگ که با آن بضاعتی که داشت خیلی خوب جمع می‌شدند و متراکم بازی می‌کردند.

عراق امشب مقابل تیم ملی ما شانس برد دارد؟

من به عنوان یک ایرانی که کشورم را خیلی دوست دارم اصلا نمی‌خواهم به این مساله فکر کنم اما اگر بخواهم فوتبالی صحبت کنم عراق می‌تواند شانس برد مقابل ما داشته باشد همانطور که در استرالیا و 96 امارات ما را برد اینجا هم می‌توانیم درصدی شانس برای آنها متصور باشیم.

عملکرد اسکوچیچ را در تیم ملی ایران چطور ارزیابی می‌کنید؟

اسکوچیچ یک مربی فوق العاده علاقمند و باهوش است و به نظر من بازتاب خبری که کی روش و ویلموتس داشتند را او نداشت اما کشور ما را اذیت نکرد. زمانی که در فوتبال باشگاهی ما کار می‌کرد تلاش کرد و کار کرد و فوتبال ما را خوب می‌شناسد و برای تیم ملی ما خوب کار کرد.

سپردن تیم ملی ایران به اسکوچیچ ریسک بود؟

در آن وضعیت ریسک بود. شاید فکر می‌کردیم مربی بهتری را می‌خواهیم ولی اسکوچیچ آمد و خیلی خوب کار کرد و تا الان خیلی از معادلات را به هم زده است. اسکوچیچ در سطح تیم ملی ما هست، ما اصلا نباید دنبال اسم باشیم و باید دنبال مربی باشیم که به کارمان بیاید. تیم ملی والیبال آلنکو را می‌آورد و همه می‌گویند آنقدر خوب کار کرد که هر چقدر هم پول گرفته نوش جانش و اسکوچیچ هم نشان داد که اسم مهم نیست و خیلی خوشحالم که توانسته با این بازیکنان بزرگ کار کند و  بازیکنان هم او را بپذیرند و خودش را به عنوان سرمربی جابیندازد و خوب است که بازیکنان حرفه‌ای داریم که به مربی تیم ملی تمکین کرده‌اند و برای موفقیت تیم ملی تلاش می‌کنند.

 


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها