عراق را با 2 گل شکست می‌دهیم تا طلسم 7 ساله شکسته شود
31225
درخشان: قدوس به تیم ملی هویت داد
25 خرداد 1400
آرش جعفری - سرمربی سابق پرسپولیس عقیده دارد تیم ملی در بهترین  شرایط  خود قرار دارد و با ارائه یک بازی شجاعانه می‌تواند، تیم ملی عراق را شکست دهد. آ

روزنامه گل -

حمید درخشان می‌گوید عراق تیم خوبی است اما تیم ما خیلی بهتر از عراق است. ما در بهترین شرایط روحی روانی قرار داریم و اگر شجاعانه بازی کنیم می‌توانیم  با شکست عراق قدرتمندانه به مرحله بعد صعود کنیم.درخشان در خصوص دربی حذفی گفت این اتفاق خیلی خوبی است و باید در سال 3 الی 4 مرتبه این بازی انجام شود مثل بارسلونا و رئال مادرید که چند وقت یکبار باز باهم بازی می‌کنند. من فکر می‌کنم پرسپولیس به خاطر شرایط بهتری که دارد می‌تواند برنده دربی باشد و در این فصل دبل کند.

 

از بازی با عراق شروع کنیم این بازی را چطور می‌بینید ؟

این مسابقه یک فینال است اما تیم ما که می‌خواهد به جام جهانی برود، فقط باید عراق را ببرد و به فکر مساوی در این بازی نباشد. خوشبختانه شرایط اردوی تیم ملی هم در حال حاضر به همین شکل است و همه می‌خواهند عراق را ببرند و با قاطعیت سرگروه شوند.  برای همین من با جرات می‌گویم با توجه به شرایط خوب روحی و روانی که تیم دارد  و نیز با توجه به روحیه‌ای که از بازی با بحرین گرفتیم بچه‌ها می‌توانند یک نتیجه خوب را رقم بزنند.ما تیم باکیفیتی داریم.

 

با ین اوصاف و به عقیده شما ما برنده این بازی حساس خواهیم بود ؟

شک نکنید ما می‌توانیم در این بازی برنده از زمین خارج شویم. ما بازیکنان باکیفیتی داریم.که هرکدام قادر هستند نتیجه بازی را تغییر دهند. البته باید این نکته را هم اضافه کنم بردن در این بازی سخت است و بچه نباید به‌هیچ‌وجه حریف را دستکم بگیرند. برای همین باید با تمام قوا و شجاعانه بازی کنند.

 

ما بیش از 7 سال است که عراق را نبرده‌ایم فکر نمی‌کنید نتوانیم این طلسم را بشکنیم؟

متأسفانه در چند سال گذشته ما هیچ‌وقت در شرایط خوبی مقابل عراق قرار نگرفتیم. در مقابل آن‌ها به خاطر شرایط کشورشان همیشه انگیزه بالا و دو برابر نسبت به ما داشتند. از سوی دیگر شما اگر دقت کرده باشید در بازی قبل هر وقت یک بازیکن ما صاحب توپ می‌شد 3 بازیکن عراق  بر روی بازیکن ما بودند چون انگیزه بالایی برای برد داشتند و در مقابل تیم ما اصلاً روحیه خوبی نداشت. اما الان شرایط بسیار فرق می‌کند و ما تیم خیلی خوب و باانگیزه‌ای داریم و برای همین می‌توانیم این طلسم نبردن 7 ساله را بشکنیم و بااقتدار به مرحله بعد صعود کنیم.

 

سامان قدوس را چطور در این بازی‌ها چطور دیدید ؟

سامان بازیکن بسیار خوبی است که تجربه بالایی دارد. او در این بازی‌های عالی ظاهرشده است و باید بگویم او به تیم ملی هویت داد. شما نگاه کنید او وقتی نیمه دوم مقابل بحرین به زمین آمد شرایط بازی را به نفع ما عوض کرد. او در بهترین لیگ دنیا بازی می‌کند. و برای همین یکی از تأثیرگذارترین بازیکنان تیم ملی است و در بازی با عراق نقش تعیین‌کننده‌ای دارد.

مهدی طارمی ستاره بازی با بحرین بود و در مقابل کامبوج هم گل زد او می‌تواند مقابل عراق مهره تعیین‌کننده باشد ؟

مهدی با توجه به حضور در تیم پرتو تجربه بالایی کسب کرده و یکی از بهترین مهاجمان فوتبال ایران و آسیا است. او با آزمون زوج خوبی تشکیل داده است. شما نگاه کنید مقابل بحرین پاس گل می‌دهد ، گل می‌زند درواقع از یک مهاجم شما چه چیز دیگری می‌خواهید؟  او فوق‌العاده بود و در بازی با عراق هم می‌تواند گره‌گشا باشد.

 متأسفانه وحید امیری را در این دیدار نداریم. نبود او چقدر تأثیرگذار خواهد بود ؟

وحید امیری بازیکن بزرگ و خیلی خوبی است و مسلماً جایش در این دیدار خالی خواهد بود. اما تیم ملی نیمکت بسیار قوی و خوبی دارد و بازیکنی مثل ترابی به‌خوبی می‌تواند جای او را پر کند.

 

پرسپولیس و استقلال در جام حذفی به هم رسیدند؟ دربی حذفی را چطور می‌بینید؟

خیلی هم خوب. چه اشکالی دارد این بازی در سال چند بار انجام شود. شما نگاه کنید رئال مادرید و بارسلونا در سال 3الی 4 بار باهم بازی می‌کنند و این از حساسیت بازی کم می‌کند.  دربی حذفی به عقیده من اتفاق خیلی خوبی است. از سوی دیگر تیمی که می‌خواهد قهرمان شود باید همه تیم‌ها را شکست دهد. پس فرقی نمی‌کرد که در این مرحله یا فینال باهم بازی کنند.

 

پرسپولیس می‌تواند برنده این بازی باشد ؟

چراکه نه . من فکر می‌کنم پرسپولیس در بهترین شرایط روحی روانی قرار دارد. از سوی دیگر  باید بگویم استقلال هم تیم خوبی است که در جام حذفی شرایط مناسبی دارد. به هر صورت یکی از این دو تیم باید در این مرحله حذف و دیگری به مرحله بعدی برود. هر تیمی تمرکز بیشتری داشته باشد و بتواند از داشته‌هایش خوب استفاده کند، می‌تواند برنده این دربی باشد. البته با توجه به دلایلی که گفتم مقداری کفه ترازو به سود پرسپولیس است. هرچند نگاه استقلال هم با توجه به دور ماندن از کورس لیگ برتر، به قهرمانی جام حذفی است و می‌خواهد در این مسابقات میانبر خوبی بزند. در این مسابقه بحث روحی و روانی مهم تر از مسائل فنی است و امیدوارم دیدار خوب و تماشاگرپسندی را ببینیم تا هر تیمی که لیاقت بیشتری دارد به نتیجه برسد. اما با تمام این اوصاف پرسپولیس با توجه به پیروزی در لیگ می‌تواند برنده  بازی  حذفی هم باشد.

 

شما به این موضوع اشاره داشتید که تیمی که می‌خواهد قهرمان شود باید همه بازی‌ها را برنده شود در این خصوص بیشتر توضیح می‌دهید؟ 

پرسپولیس  شرایط خوبی در لیگ قهرمانان آسیا داشت و این روند را پس از بازگشت از این مسابقات هم ادامه داد. اکنون پرسپولیس برای کسب قهرمانی در لیگ برتر، هفت بازی و 21 امتیاز را پیش رو دارد و در جام حذفی و سوپر جام هم مدعی است. مجموعه‌ای از بازیکنان قدرتی، سرعتی، تکنیکی، دریبل‌زن، شوتزن و ... اکنون عضو پرسپولیس هستند. در کنار این بازیکنان یک مربی بسیار خوب و باشخصیت مثل یحیی گل‌محمدی همراه کادر فنی قوی روی نیمکت تیم هستند و مدیریتش هم تقریباً باثبات است. در کنار این‌ها پرسپولیس از حمایت هواداران عاشق هم بهره می‌برد. تمام این مسائل دست‌به‌دست هم می‌دهد تا باوجود کمبودهایی مثل مصدومیت‌ برخی بازیکنان که شرایط را تا حدی سخت می‌‌کند، این تیم با توجه به داشته‌هایش بتواند به موفقیت برسد.

 


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها