در حاشیه مصاحبه بدموقع امیر قلعه‌نویی
31223
فقط یک بار به خودت فکر نکن!
25 خرداد 1400
. اگر قرار به خوشبینی باشد، باید بگوییم قلعه‌نویی در برگزیدن زمان اظهارنظر دچار «کج‌سلیقگی» شده است. اگر هم خوشبینی را کنار بگذاریم که به نتایج بدتری می‌رسیم...

روزنامه گل -

روزنامه گل- گاهی بدتر از خود حرف، زمان گفته شدن آن است. امیر قلعه‌نویی دیروز مصاحبه کرده و گفته نباید پیروزی جلوی بحرین را بزرگ می‌کردیم و از این دست مطالب. او می‌گوید بحرین از خیلی از استان‌های فوتبال‌خیز ما هم عقب است و جشن گرفتن بابت پیروزی در این بازی، شأن فوتبال ایران را پایین می‌آورد. فقط روشن نیست چنین حریف ذلیلی چرا جام‌جهانی 2002 را از ما گرفت، چرا در بازی رفت شکست‌مان داد و چرا هرگز نتوانسته بودیم این تیم را در خانه خودش ببریم. قلعه‌نویی است دیگر؛ نباید از او توقع چندانی داشته باشیم.

مساله کلیدی اما هیچکدام از اینها نیست. چنان که در جمله اول یادداشت هم گفتیم، اشکال بزرگ‌تر این مصاحبه مربوط به زمان انجام آن می‌شود. واقعا، واقعا، واقعا هیچ دلیلی وجود نداشت که سرمربی محترم گل‌گهر چنین مطالبی را درست چند ساعت پیش از بازی مرگ و زندگی ایران برابر عراق به زبان بیاورد. می‌شد کمی صبر کرد و بعد از این بازی حرف زد. همه باید برای اظهارنظر آزاد باشند، اما حقیقتا انتخاب چنین زمانی برای زدن این حرف‌ها، بسیار عجیب بود. اگر قرار به خوشبینی باشد، باید بگوییم قلعه‌نویی در برگزیدن زمان اظهارنظر دچار «کج‌سلیقگی» شده است. اگر هم خوشبینی را کنار بگذاریم که به نتایج بدتری می‌رسیم.

قلعه‌نویی الان برای تایید حرف‌های خودش از دوران کارلوس کی‌روش و بازی نزدیک تیم ملی برابر اسپانیا و پرتغال فکت می‌آورد، اما یادمان هست که او همان زمان هم پنبه مربی پرتغالی را می‌زد. در نتیجه بعید به نظر می‌رسد پشت حرف‌های امیر منطق فنی محکمی وجود داشته باشد. او همه را با خودش مقایسه می‌کند؛ اینکه بعد از باخت به کره‌جنوبی در جام ملت‌های آسیا از سوی منتقدان به شدت مورد سرزنش قرار گرفت. الان هم تعریف و تمجید را حق هیچکدام از مربیان تیم ملی نمی‌داند و در قامت یک «قربانی» به همه می‌تازد. ای کاش اما در فاصله چند ساعت تا بازی با عراق، قلعه‌نویی برای یک بار هم که شده به خودش فکر نمی‌کرد.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها