مدیران اگر نمی‌توانند وضعیت استقلال را درست کنند باید بروند
31185
علی لطیفی: اسکوچیچ شناخت خوبی از بازیکنان دارد
25 خرداد 1400
علی لطیفی پیشکسوت استقلال تهران ضمن تمجید از عملکرد تیم ملی در مسابقات مقدماتی جام جهانی با دراگان اسکوچیچ می‌گوید اگر مدیران باشگاه استقلال توانایی اصلاح شرایط را ندارند باید این سمت را ترک کنند. مشروح صحبت‌های لطیفی با گل را می‌خوانید:

روزنامه گل -

وضعیت استقلال را چطور می‌بینید؟

مناسب نیست. این باشگاه نباید چنین شرایطی داشته باشد. فرهاد مجیدی اعلام کرد که بازیکنان جوان از بزرگترها پول قرض می‌گیرند؛ این باید برای مدیران باشگاه خجالت آور باشد که چنین وضعیتی در تیم وجود دارد و هیچگونه واکنشی نشان نمی‌دهند. اگر یک مدیر در هر مجموعه‌ای نتواند چاره‌ساز باشد پس فایده حضورش چیست؟ مدیران اگر نمی‌توانند وضعیت استقلال را درست کنند باید جمع کنند و بروند.

 

وضعیت تیم ملی بعد از بازی بحرین را چطور ارزیابی می‌کنید؟

شرایط برای تیم ملی تا حدودی سخت شد اما بازیکنان ما نمایش قابل قبولی داشتند و نمی‌توان انتظار زیادی از آنان داشت. در درون دروازه و خط دفاع، بازیکنان ما تقریباً بدون اشتباه بودند البته باید هماهنگی بیشتری پیدا کنند در خط هافبک هم، هافبک‌های ما بازی بهتری از خود ارائه دادند و توانستند موقعیت‌سازی کنند و در خط حمله هم دیدیم که مهاجمان ما از توپ‌های به دست آمده، استفاده کرده و سه بار دروازه بحرین را باز کردند. هر چقدر زمان بازی‌ها بگذرد، تیم ملی ما هماهنگ‌تر و یکدست‌تر خواهد شد و این بر قدرت تهاجمی ما خواهد افزود.

 

عملکرد لژیونرها در تیم ملی را چطور ارزیابی می‌کنید؟

خوشحالم که چند لژیونر خوب در تیم ملی‌داریم، تجربیاتی که آنها در اروپا به دست آوردند، کاملاً در این بازی به کمک ما آمد و دیدیم که نمایش قابل قبول و هماهنگ بودن طارمی و آزمون باعث شد که طلسم دروازه بحرین شکسته شده و تیم ما توانست دروازه بحرین را باز کند. در مجموع لژیونرهای ما در زمان حضورشان در زمین، بدون استرس و حساب شده بازی کردند و این نشان داده کار با مربیان اروپایی و تیم‌های حرفه‌ای چقدر در روند فوتبال آنها تأثیر گذاشته است.

 

با وجود عملکرد خوب تیم ملی اما از اسکوچیچ انتقاد می‌شود.

متأسفانه برخی می‌گویند بدون اسکوچیچ هم می‌توانستیم بحرین را ببریم؛ چنین اظهارنظرهایی درست نیست؛ مگر می‌شود تیم ملی بدون کادر فنی باشد؟ اسکوچیچ با توجه به حضور چندین ساله‌اش در ایران شناخت خوبی از بازیکنان دارد. او و اعضای کادر فنی حریف را به خوبی آنالیز کرده بودند بنابراین نمی‌توان نقش این سرمربی را در پیروزی برابر بحرین کمرنگ توصیف کرد. هیچ مربی دلش نمی‌خواهد تیمش شکست بخورد و اسکوچیچ هم از این قاعده مستثنی نیست. او به همراه کادر فنی از امروز تمرکزشان را برای تنها دیدار باقی‌مانده خواهند گذاشت تا بتوانند با این دو پیروزی به مرحله صعود کنند.

 

بازی با عراق را چطور ارزیابی می‌کنید؟

ما نباید به نتایجی که عراق تا زمان بازی با ما کسب می‌کند، توجه کنیم. تمرکز ما باید بر روی این باشد که دو بازی آینده خود را با موفقیت به پایان رسانده و به مرحله بعد صعود کنیم. عراق یک تیم فیزیکی و جنگنده است و باید کادر فنی نفراتی را برای این دیدار برگزیند که بتوانند در مقابل عراق هم تمرکز خوبی داشته و هم از لحاظ فنی، نمایش قابل قبولی ارائه دهند. تیم ملی کشورمان در آستانه صعود به مرحله بعد است. مسئولان فوتبال کشور باید اگر تیم ملی به مرحله بعد صعود کرد، برنامه‌ریزی دقیقی داشته باشند. آماده کردن چند بازی تدارکاتی و اردوهای خوب می‌تواند ضامن صعود تیم ملی کشورمان به جام‌جهانی باشد.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها