30552
از اسکوچیچ تا قطبی/ کف دست داریم تا کف دست!
20 خرداد 1400
23
در نشست خبری پیش از بازی ایران و بحرین، یکی از خبرنگاران از دراگان اسکوچیچ در مورد آشنایی‌اش با فوتبال بحرین سؤال کرد و سرمربی تیم ملی ایران هم گفت: «تیم شما را مثل کف دستم می‌شناسم.» البته بعدا در مورد این جمله اما و اگر به‌وجود آمد و گفتند اسکوچیچ چنین جمله‌ای به زبان نیاورده، بلکه گفته: «تیم شما را مثل خودم می‌شناسم.»

روزنامه گل -

روزنامه گل - در نشست خبری پیش از بازی ایران و بحرین، یکی از خبرنگاران از دراگان اسکوچیچ در مورد آشنایی‌اش با فوتبال بحرین سؤال کرد و سرمربی تیم ملی ایران هم گفت: «تیم شما را مثل کف دستم می‌شناسم.» البته بعدا در مورد این جمله اما و اگر به‌وجود آمد و گفتند اسکوچیچ چنین جمله‌ای به زبان نیاورده، بلکه گفته: «تیم شما را مثل خودم می‌شناسم.» بین این دو جمله خیلی هم فرقی نیست، اما سر و صداها به‌خاطر این است که عبارت «کف دست» خیلی‌ها را یاد افشین قطبی می‌اندازد. در حقیقت برای نخستین بار این او بود که پیش از مصاف با کره‌شمالی و کره‌جنوبی در مرحله انتخابی جام‌جهانی 2010از چنین ادبیاتی استفاده کرد و گفت: «2 کره را مثل کف دستم می‌شناسم.» او سال‌ها در شرق آسیا و مشخصا در کره‌جنوبی به‌عنوان آنالیزور و مربی کار کرده بود و با فوتبال این کشورها آشنایی داشت. قطبی زمانی جانشین علی دایی شد که ما 3 بازی مهم در پایان مرحله انتخابی داشتیم؛ 2 تا برابر 2 کره و یکی هم مقابل امارات. با این حال برخلاف وعده امپراتور، هیچ‌کدام از 2 کره را نبردیم و تنها با گل علی کریمی موفق به شکست امارات شدیم؛ آنچه برای راهیابی تیم کشورمان به مرحله نهایی کافی نبود.

با این همه اما کف دست دراگان اسکوچیچ فرق داشت و او واقعا بحرین را می‌شناخت. به‌نظر می‌رسد اعتماد به نفس مربی کروات بیهوده نبود. ما در این بازی هرگز به بحرین موقعیت گل جدی ندادیم و فوتبال‌مان را به حریف دیکته کردیم. به هر حال عیار میزبان مشخص است و قرار نیست آن را در سطح برزیل و آلمان بالا ببریم، اما یادمان باشد تیم ایران تا به حال موفق به شکست بحرین در منامه نشده بود و همین مسئله اهمیت پیروزی دوشنبه‌شب ملی‌پوشان کشورمان را نشان می‌دهد. اسکوچیچ اما راه نفوذ به دژ دفاعی این تیم را به خوبی پیدا کرد و با حمله از عمق، نفس بحرینی‌ها را گرفت. تعویض اول ایران و حضور خوش‌موقع سامان قدوس در زمین هم در همین راستا شکل گرفت. حالا یک بازی حساس دیگر برابر عراق داریم و امیدواریم اسکوچیچ عراق را هم مثل کف دستش بشناسد! با پیروزی در آن مسابقه، تازه نفسی چاق می‌کنیم و می‌رویم برای حضور در مرحله بعدی انتخابی...

 


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها