استقلالی‌ها نباید پشت مجیدی را خالی کنند
30473
علی چینی: عراق هم نمی‌تواند جلوی ما عرض‌اندام کند
19 خرداد 1400
25
علی چینی پیشکسوت استقلال تهران می‌گوید هوارادان در روزهای جاری که باشگاه با مشکلات بسیاری مواجه است نباید دست از حمایت بکشند و باید همواره در کنار بازیکنان تیم و سرمربی باشند. مشروح صحبت‌های چینی پیشکسوت آبی‌ها با گل درخصوص شرایط استقلال و تیم ملی در مقدماتی جام جهانی قطر با گل را می‌خوانید:  

روزنامه گل -

وضعیت استقلال نابسامان است.

واقعا جای خجالت دارد، این مدیران باید خجالت بکشند. تمام هواداران و پیشکسوتان می‌گویند که مددی را نمی‌خواهند و او نباید در باشگاه باشگاه اما وزارت ورزش و جوانان ذره‌ای به این مسائل توجه نمی‌کند. واقعا حیف است که تیم دوباره در شرایط خوب و نزدیک به صدر جدول اینچنین وارد بحران شود. نباید پشت فرهاد مجیدی را خالی کنند و از همه هواداران می‌خواهم پشت سرمربی و تیم باشند.

 

بازی مقابل بحرین چطور بود؟

به نظرم به این بازی بیش از اندازه در رسانه‌ها و فضای مجازی پرداخته شد و آن را حساس کرده بودند. همین حساسیت باعث شد که نیمه اول بازی خوبی را شاهد نباشیم. در نیمه دوم با تغییراتی که سرمربی تیم ملی انجام داد، شرایط خیلی بهتر شد. نیمه دوم جزو بازی‌های خوب چند وقت اخیر فوتبال ملی ایران بود. با درخشش یکسری از بازیکنان توانستیم به بحرین گل بزنیم، اما با توجه به بازیکنانی که اسکوچیچ در اختیار دارد، می‌تواند از بازیکنان دیگر استفاده کند. بازیکنانی داریم که می‌توانند کمک حال تیم ملی باشند. امیدوارم بازیکنان ایران همچنان بدرخشند و در نهایت با صعود به مرحله بعد و موفقیت در آن جشن خوبی برای رفتن به جام جهانی بگیریم.

 

به عملکرد تیم انتقاد می‌شود.

وقتی با سه گل آنها را در زمین خودشان شکست می‌دهیم، نشان‌دهنده آن است که همه چیز عالی پیش رفته. بچه‌ها در این بازی واقعاً با غیرت و تعصب بازی کردند و نشان دادند که مرد روزهای سخت هستند. منصفانه نیست که الان بخواهیم هجمه وارد کنیم. ما جدا از سه گلی که زدیم چند موقعیت خوب دیگر هم داشتیم، ولی مسئله مهم گرفتن سه امتیاز بود. البته کار تیم ملی تمام نشده است و ما باید در دو بازی بعدی هم نتایج لازم را گرفته و از گروه‌مان صعود کنیم. ما نباید بابت این برد مغرور شویم و باید با انگیزه بیشتر به مصاف عراق برویم، چرا که این تیم قوی‌تر از بحرین است. امیدوارم که در نهایت از گروه‌مان صعود کنیم و برای مرحله بعدی آمادگی بیشتری داشته باشیم.

 

بازی‌های بعدی را چطور پیش بینی می‌کنید؟

عراق هم نمی‌تواند جلوی ما عرض‌اندام کند. بزرگ کردن این تیم‌ها در دنیای مجازی عادت‌مان شده است و خودمان را دست‌کم می‌گیریم، در صورتی که می‌توانیم مثل شب گذشته برابر بحرین عملکرد بهتری داشته باشیم. هر چقدر بازی‌ها را حساس کنیم، شرایط برای تیم ملی و بازیکنان دشوارتر می‌شود. ما سال‌هاست که در آسیا و حتی جام جهانی عملکرد خوبی داشته‌ایم و می‌توانیم بار دیگر با یک بازی زیبا عراق را شکست دهیم. اگر این بازی را بیش از اندازه حساس نکنیم و دنبال اهداف‌مان باشیم، سه امتیاز را می‌گیریم.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها