مقایسه سهمیه آبی‌ها در تیم ملی ویلموتس و اسکوچیچ
30471
هیچ‌کدام فرشید اسماعیلی را نمیخواستند!
19 خرداد 1400
39
دراگان اسکوچیچ پس از مصدومیت وحید امیری و کمال کامیابی نیا 2 بازیکن جدید را به اردوی تیم ملی دعوت کرد که یکی میلاد سرلک و دیگری عارف غلامی بود. با دعوت از غلامی سهمیه استقلال در تیم ملی به عدد 2 رسید. اسکوچیچ در اردوهای قبلی هم فقط 3 استقلالی را به تیم ملی دعوت می‌کرد که غلامی و قایدی و مظاهری بودند.هواداران استقلال همچنان معتقدند که جای چند بازیکن دیگراستقلال در تیم ملی خالی است.

روزنامه گل -

یکی از این نفرات فرشید اسماعیلی است که بررسی اسامی دعوت شده به اردوی تیم ملی در سال‌های اخیر نشان می‌دهد که هافیک استقلال در این مدت فقط یکبار توسط کارلوس کی روس به اردوی تیم ملی دعوت شد و پس از آن دیگر در هیچ دوره‌ای و توسط هیچ کدام از مربیان به تیم ملی دعوت نشده است. وریا غفوری هم که آخرین بار توسط ویلموتس دعوت شده بود در یکسال اخیر آنقدر افت کرده که دیگر جای دفاع ندارد. سیاوش یزدانی و محمد نادری هم دیگر اسامی مطرح شده هستند.برای این منظور اسامی بازیکنان دعوت شده به اردوی تیم ملی در دوران ویلموتس را با اسکوچیچ مقایسه می‌کنیم.

4 استقلالی در اولین لیست ویلموتس

مارک ویلموتس اولین لیست خودش برای تیم ملی تیم ملی ایران را 9 خرداد اعلام کرد. در این لیست ۲۵ بازیکن برای دو دیدار دوستانه مقابل سوریه و کره جنوبی به اردو دعوت شدند. علیرضا بیرانوند، رشید مظاهری، امیر عابدزاده و پیام نیازمند گلر‌های دعوت شده به اردو بودند. مرتضی پورعلی گنجی، پژمان منتظری، روزبه چشمی، وریا غفوری، احسان حاج صفی، مجید حسینی، حسین کنعانی زادگان، میلاد محمدی، صادق محرمی و رامین رضاییان هم مدافعان دعوت شده در این لیست بودند. مسعود شجاعی، امید ابراهیمی، سعید عزت اللهی و احمد نوراللهی هم هافبک‌های این لیست بودند. در خط حمله هم وحید امیری، کریم انصاری فرد، سردار آزمون، علیرضا جهانبخش، الهیار صیادمنش، مهدی طارمی و مهدی ترابی نفرات مورد نظر مری بلژیکی بودند. استقلال در این لیست 4 سهمیه داشت که شامل منتظری، غفوری،چشمی و صیادمنش می‌شود.

بازهم خبری از فرشید نبود!

دومین لیست مارک ویلموتس هم 17 تیر 98 برای برگزاری یک اردوی 11 روزه اعلام شد. در این لیست خبری از لژیونرها نبود. محمد رشید مظاهری، مهدی امینی، احمد گوهری، محمد انصاری، محمد حسین مرادمند، سیاوش یزدانی، ایمان سلیمی،دانیال اسماعیلی فر، مهدی شیری،محمد نادری و سعید آقایی، علی کریمی، احمد عبدالله زاده، رضا اسدی، امیر حسین کریمی، مهرداد محمدی، محمد محبی، محمد کریمی، سعید واسعی،آرش رضاوند و مجید علیاری ،شهریار مغانلو و پیمان رنجبری نفراتی بودند که به اردوی تیم ملی دعوت شدند.در این اردو استقلال 3 سهمیه داشت که شامل علی کریمی، رضاوند و سیاوش یزدانی بودند.البته یزدانی و رضاوند به تازگی استقلالی شده بودند.

4 استقلالی در لیست سوم

سومین لیست ویلموتس 9 شهریور 98 و برای بازی با هنگ کنگ در مرحله مقدماتی جام جهانی 2022 قطر اعلام شد. علیرضا بیرانوند، حسین حسینی، محمدرشید مظاهری، وریا غفوری، مجید حسینی، حسین کنعانی زادگان، میلاد محمدی، محمد نادری، رامین رضاییان، مرتضی پورعلی گنجی، سیاوش یزدانی، امید ابراهیمی، احسان حاج صفی، علی کریمی، احمد نوراللهی، مسعود شجاعی، وحید امیری، کریم انصاری فرد، علیرضا جهانبخش، سردار آزمون، الهیار صیادمنش، مهدی طارمی و مهدی ترابی توسط ویلموتس به اردوی تیم ملی دعوت شدند. استقلال در این اردو هم 4 سهمیه داشت که شامل حسینی، غفوری، کریمی و یزدانی بود.

سهمیه استقلال کم شد

چهارمین لیست مارک ویلموتس هم 13 مهر برای بازی با کامیوج و بحرین اعلام شد. علیرضا بیرانوند، محمد رشید مظاهری،پیام نیازمند، مجید حسینی، حسین کنعانی‌زادگان، مرتضی منصوری، میلاد محمدی، محمد نادری، رامین رضاییان، مرتضی پورعلی گنجی،سیاوش یزدانی، امید ابراهیمی،احسان حاج‌صفی، علی کریمی،احمد نوراللهی، مسعود شجاعی، وحید امیری، کریم انصاری‌فرد،اشکان دژاگه، مهرداد محمدی،محمد محبی، سردار آزمون ومهدی طارمی نفرات دعوت شده به این اردو بودند که سهم استقلال فقط 2 بازیکن یعنی علی کریمی و سیاوش یزدانی بود.

آخرین لیست ویلموتس و آخرین حضور غفوری

پنجمین و آخرین لیست ویلموتس سرمربی تیم ملی برای بازی حساس با عراق بود که 23 آبان ماه سال 98 از 23 بازیکن برای حضور در اردوی تیم ملی دعوت کرد.علیرضا بیرانوند،محمد رشید مظاهری،پیام نیازمند، وریا غفوری، ، مجید حسینی،حسین کنعانی زادگان، میلاد محمدی، محمد نادری،مرتضی پورعلی گنجی، رامین رضاییان، سیاوش یزدانی، امید ابراهیمی،احسان حاج صفی، علی کریمی، احمد نوراللهی، مسعود شجاعی، وحید امیری، کریم انصاری فرد،علی قلی زاده، محمد محبی، کاوه رضایی، سردار آزمون و مهدی طارمی نفرات دعوت شده به این اردو بودند. آبی‌ها در ابن لیست 3 سهمیبه داشتند که شامل وریا غفوری، علی کریمی و سیاوش یزدانی می‌شود.

 

#استقلال
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها