مس بازنده دربی کرمان
30466
رقابت شانه به شانه مدعیان درصدر
19 خرداد 1400
30
آرش جعفری -   پرونده هفته بیست وهشتم لیگ دسته یک فوتبال باشگاه های ایران با ادامه صدرنشینی هوادار تهران بسته شد، تا این تیم کماکان یکی از بخت های نخست صعود به لیگ برتر باشد.

روزنامه گل -

هفته بیست وهشتم با دربی گیلان شروع شد.ملوان در خانه میزبان شهرداری آستارا بود، که موفق شد با 3 گل از سد این تیم بگذرد تا جایگاه خود را در میانه جدول مستحکم تر از قبل کند.

اما در ادامه این دیدارها که با ختلاف یک روز برگزار شد مدعیان در صدر زورشان به هم نرسید تا وضعیت جدول در 6 هفته مانده به پایان رقابتها پیچیده تر از قبل شود.

تیم صدرنشین هوادار که به اهواز رفته بود مقابل دیگر تیم مدعی استقلال خوزستان به تساوی یک بر یک دست پیدا کرد تا کماکان صدرنشین باقی بماند اما در صدر شریک پیدا کرد. شاگردان عنایتی به لطف گل زده بیشتر در صدر باقی ماندند. اسقلال خوزستان هم با این تساوی کماکان شانس صعود خود را حفظ کد.

درمیان مدعیان خوشانس ترین تیم بادران بود که موفق شد، در یک بازی پرحاشیه با نتیجه 2 بریک مقابل استقلال ملا ثانی به پیروزی برسد تا با صدرنشین هم امتیاز شود.

مس کمان در ادامه ناکامی هایش دربی کرمان را واگذار کرد تا با چاشنی خوش شانسی با یک اختلاف امتیاز در جایگاه سوم باقی بماند. آرمان گهر سیرجان با پیروزی در دربی کرمانی ها موفق شد فاصله خوبی با انتهای جدول ایجاد کند تا به بقا امیدوار تر ازقبل باشد.

دو تیم مدعی فجر سپاسی و خیبر در خرم آباد به نفع سایر مدعیان بازی کردند، تا فاصله تیم ها در جدول فشرده تر از قبل شود. شاگردان ویسی و کلانتری به نتیجه ای بهتر از تساوی بدون گل دست پیدا نکردند تا در جایگاه های خود باقی بمانند. تساوی به درد هیچ یک از این دوتیم نخورد.

خوشه طلایی دیگر تیم مدعی در تالش مقابل چوکا شکست خورد تا این تیم گیلانی برای بقا امیدوار تر از قبل شود. البته چوکا با این پیروزی کماکان در همان رتبه شانزدهم باقی ماند ولی امیدواراست در 6 هفته پایانی بتواند با کسب نتایج لازم در لیگ یک باقی بماند.

شاهین بوشهر هم در بابل مقابل رایکا متوقف شد تا با کسب این یک امتیاز به بقا امید وار باقی بماند. در مقابل شاهین با این تساوی ضرر کرد چون با پیروزی می توانست با توجه به توقف سایر مدعیان به رتبه های بالاتر برسد.

پارس جنوبی در هفته ای که با مشکلات مدیریتی و کادر فنی مواجه بود و معلوم نبود محمد نصرتی را به عنوان سرمربی بالای سر خودش داشته باشد، یا نه ، موفق شد در خانه خود درجم  نود ارومیه را شکست دهد تا در جمع مدعیان باقی بماند. نود هم با این شکست یک پله به سقوط نزدیکتر شد.

قشقایی هم در شیراز  در دیداری پرگل موفق شد گل ریحان البرز را شکست دهد تا از انتهای جدول فاصله بگیرد و در مقبل گل ریحان را به لیگ دسته دوم نزدیکتر از گذشته کند.

حال با توجه به نتیاج ثبت شده در هفته بیست و هشتم باید گفت 9 تیم اول در 6 هفته مانده به پایان رقابتها شانس صعود دارند و برای همین این رقابتها حساس تر از قبل دنبال خواهد شد. هیچ یک از از 9 تیم در جدول حاشیه امنیت ندارند چون شانه به شانه هم در جدول حرکت می کنند وبرای همین باید گفت با ادامه این روند باید منتظر هفته پایانی باشیم تا چهره دو تیم صعود کننده به لیگ برتر مشخص شود. 

در انتهای جدول هم کار نود ارومیه و گل ریحان تقریبا تمام شده است و باید گفت این دوتیم به لیگ دسته دوم سقوط می کنند. اما چوکا با هدایت فرشاد پیوس به بقا امیدوار است البته به شرطی که تیم هایی چون قشقایی و استقلال ملاثانی در هفته های آتی امتیاز از دست بدهند.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها