30464
بدهی 78 میلیارد تومانی تراکتور به بازیکنان خارجی و منصوریان!
19 خرداد 1400
21
باشگاه تراکتور اوضاع خوبی به لحاظ مالی ندارد و بدهی‌های سنگین این تیم باعث شده تیم پرطرفدار تبریزی در آستانه محرومیت از پنجره نقل و انتقالات و حتی کسر امتیاز  قرار بگیرد.

روزنامه گل -

باشگاه تراکتور اوضاع خوبی به لحاظ مالی ندارد و بدهی‌های سنگین این تیم باعث شده تیم پرطرفدار تبریزی در آستانه محرومیت از پنجره نقل و انتقالات و حتی کسر امتیاز  قرار بگیرد.

باشگاه تراکتور این روزها مدام به انواع و اقسام احکام انضباطی از سوی فیفا ، دادگاه CAS  و کمیت تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال ایران مواجه می‌شود و باید گفت هرلحظه مقدار بدهی‌های این تیم تبریزی بالاتر می‌رود.

این بدهی‌ها به‌غیراز بدهی‌های فصل جاری باشگاه به بازیکنان و کادر فنی است . بدهی‌هایی که باعث شده بازیکنان باشگاه را به استعفا تهدید کنند!

علیرضا منصوریان که 5 بازی هدایت تراکتور را به عهده داشت از سرمربیگری این تیم برکنار شد تا او در کمیته تعیین وضعیت علیه باشگاه بابت مطالباتش شکایت کند و درنهایت موفق شد باشگاه تراکتور را محکوم کند.

 بر اساس رأی کمیته استیناف، باشگاه تراکتور باشگاه تراکتور باید مبلغ ۱۹.۲۸۱.۳۸۴.۸۷۰ ریال به علیرضا منصوریان بپردازد.

بعد از منصوریان کوین کنستانت حکم نهایی خود از دادگاه عالی ورزش را علیه تراکتور گرفت و احتمالاً رأی دادگاه درباره فورچونه نیز صادر خواهد شد.

کوین کنستانت که دو فصل پیش به‌عنوان بمب نقل و انتقالاتی تراکتور به این تیم ملحق شد، سال گذشته در فیفا تراکتور را به پرداخت ۸۲۰ هزار دلار محکوم کرد و حالا یک سال بعد، علاوه بر این رقم، سود سالیانه خود را هم از باشگاه تراکتور خواهد گرفت. کنستانت که سابقه حضور در میلان را دارد، پس از امضای قرارداد با تراکتور، تست‌های پزشکی خود را با ناکامی پشت سر گذاشت و به همین خاطر تی تی‌ها قراردادش را فسخ کردند و به عبارتی اجازه بازی را پیدا نکرد.

او چند ماه در خارج از کشور بود و در پیام‌های اینستاگرامی مدعی شد که به‌زودی بازخواهد گشت تا برای تراکتور به میدان برود اما این اتفاق هرگز رخ نداد و او بدون یک دقیقه بازی با پیراهن تیم تبریزی، حکمی سنگین را از فیفا گرفت که حالا به تائید دادگاه حکمیت ورزش نیز رسیده است.

 تراکتور علاوه بر این رقم ۸۸۰ هزار یورویی، به‌زودی با حکم کوین فورچونه نیز مواجه می‌شود که محکومیت یک‌میلیون و ۱۰۰ هزار یورویی را برای تراکتور به دنبال خواهد داشت. نکته جالب این‌که فورچونه مهاجم فرانسوی، به‌عنوان «گران‌ترین بازیکن تاریخ لیگ برتر» معرفی شد اما تنها یک گل به ثمر رساند.

حکم فورچونه نیز با ۵٪ سود همراه می‌شود تا زنوزی ملزم به پرداخت دو میلیون یورو به این دو بازیکن باشد. استوکس و اروین نیز حکم ۶۵۰ هزار یورویی علیه تی تی‌ها دارند تا درمجموع تراکتور معادل رقم پاداش یک تیم فینالیست آسیا، به این چهار بازیکن بدهکار شود.

رقم ریالی این بدهی به‌اضافه بدهی به منصوریان مبلغی  بالغ بر78 میلیارد تومان خواهد شد که تراکتور باید به شاکیان پرداخت کند. نکته مهم این‌که تمام این ارقام در تابستان جاری باید پرداخت شوند و در غیر این صورت فیفا با احکام انضباطی تراکتور را جریمه می‌کند.

البته بازهم تأکید می‌کنیم این بدهی به‌غیراز مطالبات بازیکنان در فصل جاری و هزینه‌های جاری باشگاه است که باعث شده تراکتور در بدترین شرایط مالی چند سال اخیر خود قرار بگیرد.

#تراکتور
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها