30453
کلهر: مقابل عراق باید مانند نیمه دوم دیدار با بحرین بازی کنیم
19 خرداد 1400
22
پیشکسوت فوتبال کشورمان معتقد است تیم ملی ایران باید در دیدار با عراق مانند نیمه دوم بازی با بحرین ظاهر شود.

روزنامه گل -

محمود کلهر در خصوص پیروزی 3 بر صفر تیم ملی ایران مقابل بحرین اظهار داشت: ایران مقابل بحرین دو نیمه متفاوت داشت. در نیمه اول مثل بازی مقابل هنگ‌کنگ بازیکنان عملکرد خوبی نداشتند. شاید دلیل این موضوع میزبانی بحرین بود که از قبل با ایجاد حواشی، جنگ روانی را علیه ما آغاز کرد و در زمین بازی هم با توجه به اینکه در خاک خود بازی می‌کرد، فشار زیادی به دروازه ما آورد. حریف در مرکز زمین با چهار، پنج بازیکن بازی را تحت کنترل داشت تا بتوانند به دروازه ما نزدیک شود. در دقایقی هم موفق به این کار شد که البته تیزهوشی مدافعان و بازیکنان ما اجازه هنرنمایی به بازیکنان آنها را نداد.

پیشکسوت فوتبال کشورمان در خصوص موفقیت تیم ملی ایران در نیمه دوم تصریح کرد: با ورود سامان قدوس، تغییر سیستم جواب داد و روند حرکتی تیم ملی تغییر کرد. حضور قدوس در زمین خیلی تاثیرگذار بود و پاس‌های خوبی در عمق زمین می‌داد و باعث می‌شد دو مهاجم ما جابه‌جایی خوبی داشته باشند. بازی با بحرین روز خوب طارمی بود. مهدی در این بازی هم گل زد و هم دو پاس گل داد و یکی از عوامل برتری ما مقابل بحرین بود.

وی ادامه داد: در نیمه دوم انتظاری که همیشه از بازیکنان تیم ملی ایران داشتیم برآورده شد و آن فوتبال شناور و روانی است که بازیکنان ایران در بازی‌ها از خود به نمایش می‌گذارند. در این بازی هم همین اتفاق افتاد و خدا را شکر نتیجه گرفتیم تا جایگاه خود را در جدول رقابت‌ها بهبود بخشیم.

کلهر در خصوص بازی مقابل عراق خاطرنشان کرد: برابر عراق باید مانند نیمه دوم بازی با بحرین ظاهر شویم، پرس از جلو را فراموش نکنیم، چون مطمئن هستم عراق هم از نظر ساختار دفاعی ضعف‌های زیادی دارد که می‌توانیم از این اشتباهات استفاده کنیم. نباید در یک‌سوم دفاعی خود باشیم و رو به عقب فوتبال بازی کنیم، همچنین نباید اجازه بازیسازی به بازیکنان عراق داده شود. باید از دقیقه یک مسابقه آنها را تحت فشار قرار دهیم و صاحب توپ و میدان باشیم. اگر مثل نیمه دوم دیدار با بحرین مقابل عراق بازی کنیم، می‌توانیم موفق باشیم.

#تیم ملی فوتبال ایران
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها