افراط و تفریط در مورد دراگان اسکوچیچ
30451
نه گواردیولا است، نه کریم شیره‌ای
19 خرداد 1400
67
او نه با یک پیروزی برابر بحرین تبدیل به پپ گواردیولا شده و نه کریم شیره‌ای است که هیچ سهمی در موفقیت‌ها نداشته باشد

روزنامه گل -

روزنامه گل- پیروزی تیم ملی کشورمان برابر بحرین، امیدها را به صعود از این مرحله افزایش داد. طبیعتا دراگان اسکوچیچ، سرمربی کروات تیم ملی هم در این کامیابی شریک بوده است، اما در مورد این که سهم او چقدر است اختلاف نظرهای زیادی وجود دارد. طبق معمول احساس می‌شود یک بار دیگر فضای دو قطبی در فوتبال کشور درست شده است. یک عده اسکوچیچ را بهترین مربی ممکن برای تیم ملی می‌دانند و گروهی دیگر همچنان عقیده دارند او کاره‌ای نیست و ستاره‌های تیم ملی کار را در آوردند. برخی به شکل غلوآمیز روی تعویض سامان قدوس و حضور موثرش در زمین مانور می‌دهند و عده‌ای نیز از همین تعویض علیه خود دراگان استفاده می‌کنند و می‌پرسند: «چرا قدوس را از اول بازی ندادی؟»

آنچه مشخص است این که بار دیگر در دام افراط و تفریط گرفتار شده‌ایم. انتخاب اسکوچیچ به عنوان سرمربی جدید تیم ملی از ابتدا جای تعجب داشت و این شگفتی به این زودی‌ها هم پایان نخواهد یافت. خود او هم خط و ربط‌های بحث‌برانگیزی دارد و فلسفه برخی از تصمیماتش مثلا در مورد دعوت از بعضی بازیکنان به تیم ملی مشخص نیست. همه اینها درست؛ اما به هر حال این آدم الان سرمربی تیم ملی فوتبال ایران است و همه با هم در یک قایق نشسته‌ایم. سوراخ شدن این قایق به سود هیچکس نیست و تنها به غرق شدن دسته‌جمعی منجر خواهد شد.

پس بهتر است به اسکوچیچ اعتماد کنیم و فعلا در فضای حمایتی جلو برویم. او نه با یک پیروزی برابر بحرین تبدیل به پپ گواردیولا شده و نه کریم شیره‌ای است که هیچ سهمی در موفقیت‌ها نداشته باشد. انصاف و اعتدال را باید رعایت کرد. هر رویه‌ای جز این به تیم ملی آسیب خواهد زد.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها