30376
شکست 6 گله شاگردان ایراندوست در بلاروس
18 خرداد 1400
18
  تیم ملی فوتبال زنان ایران در اولین بازی رسمی پس از قریب به دو سال شکست سنگینی را در بلاروس متحمل شد.

روزنامه گل -

از ساعت 20:30 امشب به وقت ایران و در ورزشگاه اسپارتاک بابرویسک بلاروس، تیم‌های ملی فوتبال زنان ایران و بلاروس در دیداری دوستانه مقابل یکدیگر صف‌آرایی کردند؛ ملی‌پوشان فوتبال زنان ایران با هدایت مریم ایراندوست برای اولین‌بار پس از حدود 800 روز در یک مسابقه رسمی ملی حضور پیدا می‌کردند و رقیب آن‌ها به مراتب آماده‌تر و هماهنگ‌تر از تیم ملی فوتبال زنان ایران بود.

 

ناهماهنگی در تیم ملی فوتبال زنان ایران که یک ماه از شروع اردوهای آماده‌سازی‌اش نمی‌گذرد باعث شد تا خیلی زود و در دقیقه 5 بلاروسی‌ها موفق به گلزنی شوند و در دقیقه 17، هانا پیلی‌پنکا توانست اختلاف را به دو گل برساند؛ مصدومیت سرشین کمانگر باعث شد تا خیلی زود کادرفنی تیم ملی ایران دست به تغییر بزند و سمانه چهکندی به میدان مسابقه وارد شود.

 

 

در دقیقه 30 مسابقه بود که پیلی‌پنکا با گلزنی دوباره خود اختلاف را به سه گل رساند و بازی در نیمه اول با همین نتیجه به پایان رسید؛ با شروع نیمه دوم، بلاروسی‌ها به مانند نیمه نخست تهاجمی کار خود را آغاز کردند و اولخویک که گل اول بازی را به ثمر رسانده بود، در دقیقه 48 توانست چهارمین گل را هم برای بلاروس بزند. در ادامه بازی هانا پیلی‌پنکا درخشش خود را تکمیل کرد و موفق به ثبت هت‌تریک مقابل تیم ملی فوتبال زنان ایران شد.

 

پس از دریافت گل پنجم و با توجه به تغییراتی که کادرفنی تیم ملی فوتبال زنان ایران انجام داد، توپ و میدان بیشتر در اختیار شاگردان ایراندوست بود اما آن‌ها موفق به خلق موقعیت مقابل رقیب قدرتمند خود نشدند تا این‌که در دقیقه 83 خطای پنالتی از سوی غزاله بنی‌طالبی، باعث شد تا فرصت گل ششم برای بلاروسی‌ها فراهم شود و این تیم با برتری قاطع از زمین مسابقه خارج شود.

 

ماحصل این بازی دشوار دوستانه که اولین محک رسمی تیم ملی فوتبال زنان ایران پس از بیش از دو سال تعطیلی تمرینات و مسابقات به شمار می‌آمد، بدون‌شک شناخت بهتر نقاط ضعف و قوت تیم ملی فوتبال زنان ایران بود و حالا مریم ایراندوست و دیگر اعضای کادرفنی با شناختی بهتر می‌توانند نقاط ضعف را ترمیم کنند.

 

پس از پایان بازی با بلاروس، کاروان تیم ملی فوتبال زنان ایران از بابرویسک به مینسک باز خواهد گشت و تمرینات خود را از در پایتخت بلاروس از سر می‌گیرد و جمعه‌شب نیز دومین و آخرین بازی دوستانه تیم ملی فوتبال زنان ایران در اردوی بلاروس در مصاف با ازبکستان برگزار خواهد شد.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها