شاهکارهای مدیریت سابق پرسپولیس تمامی ندارد
30337
کل کمک هواداران، کمتر از طلب خواکین!
18 خرداد 1400
22
از قرار معلوم یکی از تکالیف روزمره خبرنگاران در رسانه‌های ورزشی این است که هر روز صبح با شروع انتشار اخبار، احکام انضباطی صادرشده علیه تیم‌های ایرانی از سوی محاکم بین‌المللی را به ریال تبدیل کنند و نتیجه را در اختیار مخاطبان قرار بدهند.

روزنامه گل -

وسط باشگاه پرسپولیس هم یکی از رکوردداران بزرگ به‌شمار می‌رود و الحق که فوتبال ایران را در تمام دادگاه‌ها روسفید کرده است! خلاصه کمی بعد از آنکه دادگاه عالی ورزش با رد شکایت سرخپوشان از فیفا، پرداخت غرامت ۱۴میلیارد تومانی به گابریل کالدرون را آن هم فقط ظرف ۳۰ روز تایید کرد، دیروز هم حکم دستیار این مربی آرژانتینی آمد. به این ترتیب خواکین، مربی اسپانیایی سابق سرخپوشان در لیگ نوزدهم از طریق پیگیری شکایت خود، باشگاه پرسپولیس را به پرداخت ۹۵هزار و ۳۸۱دلار به‌علاوه سود سالانه و همچنین ۵هزار و ۵۰۰فرانک سوئیس جریمه محکوم کرد. در جزئیات این رای آمده است که مبلغ حقوق خواکین ۵۵هزار و ۳۸۱دلار است؛ اما ۴۰هزار دلار به‌عنوان غرامت به رقم اصلی اضافه می‌شود. همچنین ۲هزار فرانک سوئیس به‌عنوان هزینه فیفا و ۳۵۰۰ فرانک سوئیس به‌عنوان هزینه دادرسی در CAS منظور شده است.

ضرب و تقسیم این اعداد در هم و در نظر گرفتن ۵درصد جریمه سالانه نشان می‌دهد پرسپولیس باید چیزی حدود ۳میلیارد تومان هم برای دستیار کالدرون کنار بگذارد؛ رقمی که پرداختش در شرایط اقتصادی فعلی چندان ساده نیست و تازه اگر آسان بود هم اصلا دلیلی برای تحمل این خسارت وجود نداشت. پرسپولیس می‌توانست با کادر فنی موفق سابقش تا پایان قرارداد ادامه بدهد؛ اما مدیران وقت باشگاه با هزینه هنگفت و بدون تفاهم مالی اقدام به قطع همکاری با این نفرات کردند و با یک هزینه درشت دیگر یحیی گل‌محمدی را از میانه قراردادش با پدیده مشهد روی نیمکت تیمشان نشاندند. جالب اینجاست که رقم رضایت‌نامه خود یحیی هم هنوز پرداخت نشده و جزو بدهی‌های معوق سرخپوشان است. عامل اصلی به بار آمدن این بدهی‌ها هم کسی نیست جز مدیر عامل وقت پرسپولیس که این روزها سکوت کرده است و یک کلمه حرف نمی‌زند. طبیعتا بازخواستی هم در کار نیست و به این ترتیب اشتباهات مشابه از سوی مدیران دولتی بعدی تکرار خواهد شد! ارزیابی آنچه اشتباهات مدیریتی با فوتبال ایران انجام داده، مثنوی هفتاد من کاغذ است. از همه بدتر اینکه مدیران خطاکار یا جای دیگری پست می‌گیرند و یا آرام و بی‌دغدغه به زندگی عادی خود ادامه می‌دهند؛ اما استرس و عذابش مال مردم عادی و هواداران تنگدست است. در حالی که کل کمک هواداران به پرسپولیس به سه میلیارد نرسیده، حالا این پول عینا باید تقدیم دستیار سرمربی سابق سرخ‌ها شود.

 

#پرسپولیس
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها