نه خطیبی آن‌ها را می‌خواهد و نه آن‌ها خطیبی را قبول دارند
27909
پایان اشکان و مسعود در تراکتور
23 ارديبهشت 1400
39
باشگاه تراکتور این روزها درگیر حواشی و اتفاقاتی در داخل خودش است که دیگر با تکذیب و لاپوشانی نمی‌توان جلوی رسانه‌ای شدن آن را گرفت و از همین رو شاهد واکنش‌های متناقض از سوی مسئولان این باشگاه هستیم. مسعود شجاعی و اشکان دژاگه، دو کاپیتان تیم تراکتور که در اردوی امارات با خطیبی به اختلاف خوردند، همراه این تیم به تبریز برنگشته و تا این لحظه خبری از حضور آن‌ها در تمرینات تیم تبریزی نیست.

روزنامه گل -

مسعود شجاعی و اشکان دژاگه، دو کاپیتان تیم تراکتور که در اردوی امارات با خطیبی به اختلاف خوردند، همراه این تیم به تبریز برنگشته و تا این لحظه خبری از حضور آن‌ها در تمرینات تیم تبریزی نیست.

این خبر ابتدا به شکلی رسانه‌ای شد که کاپیتالیسم‌های تراکتور در اعتراض به مشکلات مالی حاضر به شرکت در تمرینات نشدند ولی عدم دریافت مطالبات فقط بخشی از اختلاف این دو نفر با باشگاه بود  چون بر اساس شنیده‌ها دژاگه و شجاعی قسمت اعظم پول خود را گرفته‌اند و پول زیادی از باشگاه دیگر طلب ندارند.

به همین جهت باید بگوییم اختلاف با سرمربی تیم را باید دلیل اصلی غیبت دو بازیکن باتجربه در تمرین سرخ‌های تبریزی دانست.

البته این‌یک طرف موضوع است چون شنیده می‌شود رسول خطیبی هم علاقه زیادی به این دو بازیکن سابق تیم ملی ندارد و بیشتر به دنبال بازی دادن به بازیکنان جوان تراکتور است. به‌این‌ترتیب باید گفت اختلاف دوطرفه است و رابطه خوبی بین کاپیتان‌های سابق تیم ملی و سرمربی تراکتور وجود ندارد.

البته  شنیده می‌شود این تریگی روابط در امارات بیشتر شد چون خطیبی کمتر از این دو بازیکن استفاده کرد.

اما در مقابل جالب است باشگاه تراکتور طبق عرف همیشگی به‌جای اطلاع‌رسانی صحیح به تکذیب ماجرا پرداخت و عنوان کرد غیبت دو کاپیتان موجه بوده و آن‌ها در کوران مسابقات حساس لیگ به مرخصی رفته‌اند. ادعایی که مشخص بود صحت ندارد و با هیچ منطقی سازگار نیست. مسئولان باشگاه وعده بازگشت آن‌ها بعد از بازی با پیکان را دادند و حالا که باگذشت 2 روز  از بازی دور جدید تمرینات قرار است آغاز شود، موضع متفاوتی از سوی آذر نیا، سرپرست تراکتور شاهد بودیم.

حسن آذر نیا درباره وضعیت این دو بازیکن و اینکه چرا پس قبل از بازی با پیکان و بعد از دیدار مقابل پیکان این دو بازیکن حضور ندارند می‌گوید با تصمیم رسول خطیبی، به دژاگه و شجاعی مرخص داد ولی این دو بازیکن بعد از پایان مرخصی به سر تمرین نیامدند  و در بازی با پیکان متعاقباً غایب بودند. سپس پس از بازگشت تیم به تبریز، بازیکنان یک روز استراحت کردند و تمرینات از امروز (سه‌شنبه) زیر نظر کادر فنی از سر گرفته شد که بازهم غایب بودند.

 البته باید بگویم این دو بازیکن با ما تا پایان فصل قرارداد دارند و باشگاه به‌صورت عام از کلیه طرفین قرارداد با خود درخواست دارد که ضمن احترام به تصمیمات هیأت مدیره و کادر فنی، رفتارهای خود را با مقررات و مفاد قرارداد فی‌مابین تطبیق دهند. در همین راستا باشگاه با آقایان شجاعی و دژاگه برای اخذ هماهنگی بیشتر آن‌ها با تصمیمات قانونی هیأت مدیره و کادر فنی در حال مذاکره و تفاهم است.

جالب است در صحبت‌های آذر نیا  دیگر خبری از مرخصی نیست و سرپرست تراکتور به‌طور واضح به دژاگه و شجاعی اخطار داد و آن‌ها را به شکل غیرمستقیم تهدید کرد تا از این طریق به بازگشت به تمرینات دعوتشان کرده باشد.

از سوی دیگر سرپرست تیم از سرمربی تیم حمایت می‌کند و این یعنی اینکه این دو بازیکن مقصر ماجرا هستند. آذر نیا می‌گوید موضع باشگاه   حمایت از رسول خطیبی، است رسول خطیبی برای تراکتور برنامه پنج‌ساله دارد و هیئت‌مدیره نیز قاطعانه از او حمایت می‌کند. خطیبی باقدرت به کار خود ادامه خواهد داد.

آذر نیا  از حمایت قاطع باشگاه از رسول خطیبی  می‌گوید . اما ماجرای این حمایت چیست؟

آذر نیا یکی از نفرات مورد وثوق و اعتماد زنوزی است که به‌واسطه همین اعتماد مدتی است که در ماشین‌سازی و تراکتور با او همکاری می‌کند. در شرایطی که سیاح، مدیرعامل باشگاه از سمت خود کناره‌گیری کرده، بالاترین سمتی که می‌تواند در مورد شرایط کنونی صحبت کند آذر نیا است که با توجه به توضیحات داده‌شده بعید است نظرات شخصی خودش را بازگو کرده باشد و احتمالاً او نظرات زنوزی و موضع رسمی باشگاه را منتقل کرده است، خصوصاً که این صحبت‌ها در گفتگو با رسانه رسمی باشگاه مطرح‌شده است.

ماجرای حمایت از خطیبی هم ازآنجا سرچشمه می‌گیرد که در روزهای گذشته صحبت از سفر دژاگه و شجاعی به ترکیه برای دیدار حضوری با زنوزی بود. دو کاپیتان تراکتور به گوش مالک باشگاه رساندند که از وضعیت این تیم زیر نظر خطیبی ناراضی هستند و اگر قرار به ادامه دادن باشد علاوه بر دریافت مطالبات خود، خواهان برکناری او هم هستند.

حالا با توجه به موضع باشگاه تراکتور که حمایت قاطع از خطیبی و تهدید دژاگه و شجاعی بود به نظر می‌رسد باشگاه در دوراهی انتخاب میان کاپیتان‌ها و سرمربی خود قرارگرفته و بنابراین موضع، انتخاب زنوزی و تراکتور، حمایت از خطیبی است. در این شرایط به نظر می‌رسد دژاگه و شجاعی نزدیک به خط پایان همکاری با تراکتور هستند و به‌زودی شاهد جدایی آن‌ها خواهیم بود.

البته در کنار این موضوع باید این را هم اضافه کنیم زنوزی به رسول خطیبی اختیار تام در خصوص بازیکنان داده است چون رسول با این شرط به تراکتور آمد. از سوی دیگر خطیبی به زنوزی و مدیران باشگاه پیام داده است دو بازیکن ملی‌پوش را بر‌ای فصل بعد در نظر دارد و برای همین به خاطر جذب آن‌ها دیگر احتیاجی به شجاعی و دژاگه ندارد.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها