پیروزی در دربی می‌تواند تلخی این شکست را کم کند
27902
کارگرجم: استقلال حتی از قهرمانی هم نباید ناامید شود
23 ارديبهشت 1400
30
اکبر کارگرجم پیشکسوت استقلال می‌گوید خستگی بازیکنان این تیم به واسطه حضور در مسابقات فشرده لیگ قهرمانان آسیا یکی از دلایل شکست آنها مقابل ذوب آهن اصفهان در بازگشت به لیگ برتر بود اما آنها با همین شرایط هم می‌توانند در مسابقه شهرآورد به برتری دست پیدا کنند. مشروح صحبت‌های کارگرجم با گل را می‌خوانید:

روزنامه گل -

بازی استقلال و ذوب آهن چطور بود؟

قبل از هر چیز به این نکته اشاره کنم که آبی پوشان این بازی را به خودشان باختند نه ذوب آهن. در حالی که خستگی در ساق بازیکنان استقلال کاملاً مشهود بود، غیبت بازیکنان کلیدی به دلیل محرومیت و مصدومیت نیز در این بازی به چشم آمد و از همه بدتر اشتباهات فردی بود که گریبان تیم را گرفت. بازیکنان به دلیل بازی‌های سنگین لیگ قهرمانان آسیا خسته بودند. بازیکنانی که بازی کردند، شاداب نبودند و همه اینها دست به دست داد تا این نتیجه رقم بخورد. امیدوارم با رسیدن بازیکنان مصدوم و انجام ریکاوری خوب، استقلال با شرایط بهتری به مصاف پرسپولیس برود.

 

این شکست اما واکنش‌‌های متفاوتی داشت.

اگر این بازی در شرایط عادی‌تر انجام می‌شد، امکان نداشت ذوب آهن از استقلال امتیاز بگیرد. اما اصفهانی‌ها با بهترین استفاده از شرایط استقلال امتیازات حساسی را از تهران با خود بردند که به قول فرهاد مجیدی مبارکشان باشد. همانطور که وقتی تیم در یک بازی پیروز شود ما می‌گوییم خیلی زود این پیروزی را فراموش کنید و روی بازی بعدی تمرکز کنید، امروز هم می‌گوییم این شکست را همین الان فراموش کنید و روی بازی بعدی که بسیار مهم‌تر از این دیدار است تمرکز کنید.

 

بازی دربی را با این شرایط چگونه پیش بینی می‌کنید؟

شکست همواره تلخ است، اما پیروزی احتمالی در دربی می‌تواند تلخی این شکست را به فراموشی بسپارد. به نظر من استقلال شرایط شکست دادن پرسپولیس در دربی را دارد و اگر در آن بازی با هوش عمل کند، قطعاً به آنچه استحقاقش را دارد خواهد رسید. بازیکنان استقلال باید هر چه زودتر شکست مقابل ذوب‌آهن را فراموش کنند و برای دربی آماده شوند. پیروزی مقابل پرسپولیس می‌تواند تیم را به جدول بازگرداند. هنوز بازی‌های زیادی باقی مانده و استقلال می‌تواند با شکست پرسپولیس و گرفتن نتیجه در بازی‌های آینده امیدوار باشد. شاید باخت برابر ذوب‌آهن تلنگری برای تیم باشد تا در بازی بعدی خیلی جدی‌تر و با انگیزه بیشتر به میدان بروند. در دربی همیشه تیمی که جسورتر بوده، از کوچکترین موقعیت‌ها استفاده کرده و از لحاظ روحی روانی شرایط بهتری داشته است، برنده شده است. بازیکنان استقلال از نظر انگیزشی، روانی و فنی خیلی بهتر از پرسپولیس هستند و می‌توانند نتیجه دربی را به سود خودشان کنند.

 

برای استقلال شانس قهرمانی قائل هستید؟

برای این تیم هنوز لیگ به اتمام نرسیده و مجموعه تیم نباید حتی از کسب قهرمانی ناامید شوند. با اینکه کار بسیار سخت شده، اما در فوتبال هیچ کاری غیر ممکن نیست و مجموعه باشگاه باید از امروز با تلاش و پشت کار بیشتری برای کسب بهترین نتایج تلاش کند.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها