استقلال در بازی با ذوب آهن در حال و هوای آسیا بود
27901
ورمزیار: دربی را نبریم سهمیه آسیا هم به خطر می‌افتد
23 ارديبهشت 1400
32
صادق ورمزیار پیشکسوت تیم استقلال معتقد است شکست مقابل ذوب آهن اصفهان در ورزشگاه آزادی شاگردان فرهاد مجیدی را از رسیدن به قهرمانی دور کرد و حالا باید تمرکز تیم روی برد در دربی باشد چون اگر این بازی را از دست بدهند کسب سهمیه آسیا هم به خطر می‌افتد.

روزنامه گل -

بازی استقلال و ذوب آهن چطور بود؟

به نظرم استقلال در این دیدار خوب نبود و انتظارات را برآورده نکرد. فکر می‌کنم استقلال در این دیدار هنوز در حال و هوای بازیهای آسیایی بود و تمرکز لازم را نداشتند و نتوانستند عملکرد خوبی داشته باشند. این ۳ امتیاز برای استقلال خیلی مهم بود اما با این شکست از قهرمانی دور شدند.

ذوب آهن را در این دیدار چطور دیدید؟

فکر می‌کنم ذوب آهن در ورزشگاه آزادی خیلی سنجیده و باهوش کار کرد و از معدود فرصت هایی که به دست آورد نهایت استفاده را برد و ۳ امتیاز را کسب کرد. ذوب آهن در ضد حملات خیلی خطرناک نشان داد و نشان داد تیم بابرنامه‌ای است. آنها به شدت به امتیاز نیاز داشتند و به هدف شان هم رسیدند و توانستند با ۳ امتیاز به اصفهان برگردند.

اینکه می‌گویند مجیدی به خاطر دربی به ستاره هایش مقابل ذوب آهن استراحت داد را قبول دارید؟

فکر نمیکنم چنین چیزی باشد. در لیگ برتر هر بازی ارزش خودش را دارد و نباید ۳ امتیاز را فدای بازی بعدی کرد چون همین امتیازات قهرمان را مشخص می‌کند یا تیمی سهمیه آسیا می‌گیرد بنابراین در هر بازی باید برنامه ریزی کرد تا پیروز بشوی و ۳ امتیاز را کسب کنی. اعتقاد دارم فدا کردن یه بازی برای بازی بعد درست نیست چون هواداران استقلال از تیم نتیجه می‌خواهند.

چه تصوری از دربی روز جمعه دارید؟

دربی مثل همیشه یه بازی خاص است و حساسیت‌های خودش را دارد. این بازی هم برای تیم‌ها و هواداران مهم است به خصوص الان که هر دو جزو تیم‌های بالای جدول هستند و حساسیت‌ها بیشتر است و هر دو برای برد می‌آیند. به نظرم بازی جذاب و قشنگی می‌شود و برای هر دو تیم هم سخت است. استقلال و پرسپولیس به لحاظ فنی و روحی در شرایط خوبی هستند و هر دو در آسیا نتیجه گرفتند و حالا تمرکزشان روی لیگ است اما داستان دربی فرق می‌کند و هر دو تیم انگیزه بالایی دارند تا برنده بازی شوند و موقعیت بهتری در جدول به دست بیاورند.

استقلال توان بردن پرسپولیس آماده یحیی گل محمدی را دارد؟

چرا ندارد؟دربی با تمام بازیهای لیگ فرق می‌کند و اتفاقات خاصی در آن رقم می‌خورد. پرسپولیس هر چند تیم خوب و آماده‌ای دارد و نتایج خوبی هم گرفته اما استقلال هم بازیکنان خوبی دارد که می‌توانند در بازیهای بزرگ نتیجه را به نفع خودشان رقم بزنند. هر چند این بازی متفاوت است و ربطی به بازی‌های قبلی و بعدی دو تیم ندارد اما استقلال اگر با قدرت و تمرکز بالا به میدان برود توان بردن پرسپولیس را در این دیدار دارد.

اگر استقلال بازنده دربی باشد چه اتفاقی برای این تیم می‌افتد؟

ما که استقلالی هستیم اصلا به این موضوع فکر نمی‌کنیم اما اگر این اتفاق بیفتد حتی کسب سهمیه آسیا هم به خطر می‌افتد پس بهتر است تمام تمرکزمان روی برد در این دیدار باشد. استقلال تیم بزرگی است و بازیکنان خوبی هم داریم و می‌توانیم برنده این بازی سنتی و حیثیتی باشیم. با شکست مقابل ذوب آهن از قهرمانی دور شدیم اما باید دربی را ببریم تا دوباره به قهرمانی و کسب سهمیه امیدوار شویم.

دربی بدون تماشاگر حال و هوای دربی را دارد؟

نه،تمام شور و شوق دربی به تماشاگرانش است و امیدوارم هر چه زودتر کرونا از بین برود تا شاهد حضور هواداران در استادیوم‌ها باشیم اما نتیجه این دیدار برای هواداران مهم است و برای شادی دل هواداران باید این بازی حساس و مهم را ببریم.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها