در مدافعان ما سختگیری لازم وجود ندارد
27896
رشیدی: استقلال به خلاقیت بیشتری در زمین نیاز دارد
23 ارديبهشت 1400
25
منصور رشیدی پیشکسوت استقلال تهران می‌گوید آبی پوشان تیم بهتری نسبت به پرسپولیس هستند و اگر به خوبی ارنج شوند می‌توانند در بازی مهم روز جمعه به برتری رسیده و سه امتیاز شهرآورد را از آن خود کنند. مشروح صحبت‌های رشیدی با گل پیش از بازی شهرآورد را می‌خوانید

روزنامه گل -

شرایط استقلال پس از شکست مقابل ذوب آهن را چطور ارزیابی می‌کنید؟

استقلال در بازی با ذوب آهن فرسنگ‌ها با تیمی که در لیگ قهرمانان آسیا دیدیم تفاوت داشت که دلیل اصلی این موضوع غیبت نفراتی مثل وریا غفوری و فرشید اسماعیلی بود. همین باعث شد استقلال تغییراتی در ارنج خود داشته باشد که تغییرات خوبی نبودند. در این بازی کاملا مشخص شد که استقلال چقدر به وجود بازیکنی مثل اسماعیلی نیاز دارد چون این تیم مقابل ذوب آهن نتوانست در خلق موقعیت‌های مناسب برای گلزنی موفق باشد و همین علت باعث شد در نهایت به گل نرسد. در واقع استقلال در دیدار مقابل ذوب آهن بد بود و بازیکنان این تیم هیچ خلاقیتی در زمین نداشتند.

 

مشکل از کجا بود؟

بهتر بود در چنین بازی درگیرانه‌ای ارسلان مطهری از ابتدا در زمین حضور می‌داشت و به هافبک‌ها و خط دفاع کمک می‌کرد. ضمن اینکه مشخص شد حضور میلیچ و نادری در کنار هم، تصمیم خوبی نیست و کارآیی آنها را پایین می‌آورد. استقلال در این بازی حتی در استفاده از دیاباته هم موفق نبود و کارایی این بازیکن مقابل ذوب آهن به شدت پایین بود. در مجموع استقلال در بازی با ذوب آهن بسیار ضعیف و دور از انتظار بازی کرد و حتی موقعیت هایی که نصیب استقلال شد روی اشتباهات بازیکنان حریف بود نه خلاقیت استقلالی ها.

 

به عملکرد خط دفاعی هم انتقاد می‌شود.

کاملا مشخص است که این تیم در ساختار دفاع مشکل دارد و هنوز هم این مشکلات برطرف نشده است. مهاجمان حریف خیلی راحت به محوطه جریمه استقلال می‌رسند و آن سختگیری لازم نسبت به بازیکنان رقیب در مدافعان استقلال وجود ندارد. در رقابت‌های آسیایی هم در خط دفاع مشکل داشتیم به نظر من باید تقویت شوند و یک بازیکن با تجربه به این بخش اضافه شود. مجیدی باید برای رفع این ضعف تمرکز کند؛ خط دفاعی ما ضعیف است در واقع دفاع تیمی ما مشکل دارد که به سایر خطوط هم مربوط می‌شود.

 

دربی را چطور پیش بینی می‌کنید؟

هر بازی شرایط خاص خودش را دارد خصوصا اگر دربی باشد. الان استقلال شانس زیادی برای برد در دربی دارد و می‌تواند در این بازی حساس برنده باشد به شرطی که تصمیم‌های فنی درستی گرفته شود. به نظر من استقلال برای بردن در دربی چیزی کمتر از پرسپولیس ندارد به شرطی که خوب ارنج شود و کادرفنی بتواند بهترین ترکیب را که مناسب این بازی است انتخاب کند. اگر استقلال ترکیب بهتری انتخاب کند و استراتژی مناسبی برای بازی با پرسپولیس داشته باشد می‌تواند نتیجه خوبی کسب کند. برد در دربی برگ برنده استقلال خواهد بود و از نظر روحی تیم را متحول می‌کند. استقلال به خلاقیت بیشتری در زمین نیاز دارد. دربی دیدار خاصی است و از قبل نمی‌توان گفت چه کسی برنده آن خواهد بود؛ بازی سختی را پیش رو داریم پرسپولیس مهره‌های خوبی دارد و گل‌محمدی هم خوب کار کرده است، ولی استقلال هم تیم بزرگی است و اگر بتوانند همان دیدار‌های آسیایی خود را ارائه دهند موفق خواهند بود. به نظر من اگر استقلالی‌ها با انگیزه باشند می‌توانند پرسپولیس را مغلوب کنند و سه امتیاز این دیدار را بگیرند.

 


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها