27891
شکورزاده:فدراسیون به نفع استقلال کاری نمی‌کند/ برنده دربی با یک گل می برد
23 ارديبهشت 1400
25
پیشکسوت تیم فوتبال استقلال گفت: فدراسیون به نفع استقلال کاری نمی‌کند و بعید می‌دانم قبل از دربی کسی را از پرسپولیس محروم کنند.

روزنامه گل -

محمدرضا شکورزاده در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در خصوص مصاف استقلال مقابل پرسپولیس در دربی روز جمعه اظهار داشت: استقلال نتیجه بازی مقابل ذوب‌آهن را واگذار کرد و حالا با استرس و نگرانی برای دربی آماده می‌شود. البته این نگرانی یک امتیاز برای استقلال است و کمک می‌کند که بازی بهتری را مقابل پرسپولیس انجام بدهد.

وی تصریح کرد: دربی همیشه روی اتفاقات بوده و هر تیمی از لحظات بهتری استفاده کند، برنده می‌شود. هر چند که با توجه به شرایط دو تیم به نظر می‌رسد آن‌ها فقط می‌خواهند نبازند و این مساله کیفیت بازی را پایین می‌آورد. البته پرسپولیس انگیزه بیشتری دارد اما به هر حال این بازی شرایط خاص خود را دارد.

پیشکسوت استقلال افزود: استقلال باید نبض بازی را در دستان خودش بگیرد و مالکیت توپ را داشته باشد. هر چه تلاش کند توپ کمتری در اختیار بازیکنان پرسپولیس قرار بگیرد شانس برد بیشتری خواهد داشت اما اگر بخواهد عقب بنشیند، تدافعی بازی کند و اجازه بدهد پرسپولیس گردش توپ را داشته باشد کار خطرناک می‌شود. استقلال نباید به امید ضدحمله باشد. می‌تواند با قائدی و مطهری در خط حمله سرعت بیشتری به بازی بدهد و به این ترتیب شانس گلزنی بیشتری هم دارد.

شکورزاده در مورد نگرانی استقلال و اینکه آیا از شرایط پرسپولیس می‌ترسد، گفت: نگرانی استقلال از تیم پرسپولیس نیست و نباید بگوییم از پرسپولیس می‌ترسد. به خاطر نتیجه بازی نگرانی دارد. چون بازی قبلی را واگذار کرده و در این بازی نیاز به برد دارد. البته همانطور که اشاره کردم این نگرانی همیشه برای ما یک امتیاز بوده، چون وقتی استقلال با خیال راحت در دربی به میدان رفته بازی را از دست داده، اما هر زمان که نگران نتیجه بوده، با احتیاط بیشتر و ریسک کمتری بازی کرده و نتیجه خوبی هم گرفته است.

وی در مورد تیم پرسپولیس عنوان کرد: مسأله منفی که در مورد این تیم وجود دارد این است که چند بازیکن آن‌ها می‌خواهند لژیونر شوند و به خاطر این ذهنیت رفتن، سعی می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند در بازی کمتر ریسک کنند تا آسیب‌ نبینند. مثل زمان ما این طور نیست که بازیکن بگوید فردا می‌خواهم قرارداد جدید ببندم و امروز با جان و دل، سرم را برای تیمم ‌می‌گذارم. تعصبی که در گذشته وجود داشت الان کمتر دیده می‌شود.

مدافع اسبق استقلال در مورد اتفاقات بعد از بازی سپاهان و پرسپولیس و صدور رأی کمیته انضباطی پیش از دربی که ممکن است موجب محرومیت نفراتی از پرسپولیس شود، اظهار داشت: باید ببینیم قانون چه می‌گوید. اگر زمانی برای صدور رأی مشخص شده و طبق آن عمل نکنند، حق را ناحق کرده‌اند. اما اگر زمانی در قانون پیش بینی نشده، مطمئن باشید قبل از دربی این کار را نمی‌کنند. فدراسیون به فکر خودش است و به نفع استقلال کاری نمی‌کند. بعید می‌دانم قبل از دربی کسی را از پرسپولیس محروم کنند.

وی افزود: اتفاقات پس از بازی سپاهان و پرسپولیس و واکنش‌های حرف و حدیث‌هایی که به دنبال داشت، حرفه‌ای‌گری نیست. بچه‌هایی که فوتبال بازی کرده‌اند بالای سر پرسپولیس هستند. باید روی بازیکنان تیمشان کار کنند و به دنبال تکرار نشدن این اتفاقات باشند نه این که به دنبال مقصر بگردند و بگویند سپاهان مقصر بود و... با این مسائل فقط تیم از شرایط مسابقه خارج و دچار حاشیه می‌‌شود.

وی در مورد اعلام نگرانی باشگاه استقلال از داوری دربی گفت: این کار اشتباه است و از لحاظ روحی و روانی اعتماد به نفس را از بازیکنان تیم می‌گیرد. نباید به حواشی دامن زد. باید بیشتر بر روی تیم و موفقیت آن تمرکز کنند.

شکورزاده در مورد پیش بینی نتیجه این دیدار عنوان کرد: باختن استقلال درصد خیلی کمی دارد. احتمال مساوی شدن بازی زیاد است اما با شرایطی که استقلال دارد، درصد برد این تیم از پرسپولیس بیشتر است. مگر این که از نظر روحی و روانی  دچار مشکل شود. با اینحال فکر می‌کنم اگر قرار باشد این بازی برنده‌ای داشته باشد، یک گل بیشتر رد و بدل نمی‌شود. دوست دارم و امیدوارم این یک گل برای استقلال باشد.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها