شایعات در مورد جدایی بازیکنان پرسپولیس و استقلال
27843
چرا نباید بروند؟
22 ارديبهشت 1400
30
با نزدیک شدن به مقطع پایانی فصل، حرف و حدیث‌های زیادی در مورد احتمال جدایی چند بازیکن از پرسپولیس و استقلال به گوش می‌رسد.

روزنامه گل -

این چند روز و مخصوصا بعد از افشاگری رسانه‌های قطری، بیشتر حواس‌ها متوجه باشگاه پرسپولیس بوده؛ جایی که بازیکنانی همچون احمد نوراللهی، محمدحسین کنعانی‌زادگان، امید عالیشاه، وحید امیری، کمال کامیابی‌نیا و حتی جلال حسینی با پایان فصل آزاد می‌شوند. با این حال در استقلال هم تعداد زیادی از نفرات این تیم شرایط مشابه دارند. هم‌اکنون قرارداد امثال شیخ‌دیاباته، محمد نادری، فرشید اسماعیلی، حسین حسینی، هروویه میلیچ، مسعود ریگی، ارسلان مطهری و... رو به پایان است و زمزمه‌هایی در مورد جدایی برخی از این نفرات به گوش می‌رسد. خواسته هواداران هر دو تیم هم حفظ حداکثری و چه بسا صددرصدی این نفرات است، اما از حالا مطمئن باشید ریزش در اردوگاه هر دو تیم قطعی است.

به تجربه‌ها توجه کنید

گذشته چراغ راه آینده است. در فصول گذشته هم بسیاری از ستاره‌های پرسپولیس و استقلال حاضر به تمدید قرارداد خود نشدند و با وجود اصرار شدید هواداران از این تیم‌ها رفتند. آنقدر مثال زیاد است که نیازی به ذکر نام وجود ندارد. تنها همین ابتدای فصل جاری علی کریمی بعد از مدت‌ها مذاکره از تمدید قرارداد با استقلال سر باز زد و راهی لیگ قطر شد. در پرسپولیس هم همین اتفاق برای شجاع خلیل‌زاده و بشار رسن رخ داد. خب الان چه چیزی نسبت به قبل تفاوت کرده؟ آیا جنس بازیکنان عوض شده؟ مسلما اینطور نیست. پس تصور نکنید همه این نفرات خواهند ماند. بعضی از آنها که پیشنهاد چرب دارند می‌روند.

  اختلاف فاحش دستمزد

طی روزهای گذشته قیمت ارز با سقوطی دلپذیر همراه بوده، اما هر قدر بهای دلار پایین بیاید، باز دستمزد ارزی ارزش بالاتری از پرداختی ریالی خواهد داشت. بازیکن ایرانی به جای اینکه در پرسپولیس یا استقلال 5، 6یا اصلا 10میلیارد تومان پول بگیرد و هر لحظه نگران لو رفتن رقم قراردادش و فشار افکار عمومی باشد، از یک تیم قطری 700یا 800هزار دلار دریافت می‌کند؛ یعنی حول و حوش 15میلیارد تومان. سر وقت هم پولش را می‌دهند و نگران چیزی هم نیست. خب چرا نباید بروند؟

قبحش از بین رفته

شاید تا یکی، دو سال پیش ول کردن پرسپولیس و استقلال و لبیک گفتن به دلارهای نفتی کمی برای بازیکنان قبح داشت، اما این اتفاق آنقدر تکرار شده که حالا دیگر هواداران هم به موضوع خو گرفته‌اند. پارسال پرسپولیسی‌ها هر چه فریاد داشتند بر سر شجاع خلیل‌زاده کشیدند، حالا اما بعضی از آنها به کنعانی‌زادگان «خدا نگهدار» می‌گویند! در نتیجه سدها تا حدودی شکسته شده و پرسپولیس و استقلال کار سخت‌تری برای حفظ ستارگان کلیدی خود خواهند داشت.

#استقلال #پرسپولیس
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها