27776
طلسم یحیی بازهم نشکست
21 ارديبهشت 1400
46
در لیگ برتر و پیش از لیگ بیستم، هیچگاه مربیان پرسپولیس و سپاهان، همزمان از پیشکسوتان این دو تیم نبودند. اما یحیی و نویدکیا، تلاش داشتند تا اولین برنده در دوئل پیشکسوت‌های پرسپولیس و سپاهان باشند که این اتفاق نیفتاد.

روزنامه گل -

در لیگ برتر و پیش از لیگ بیستم، هیچگاه مربیان پرسپولیس و سپاهان، همزمان از پیشکسوتان این دو تیم نبودند. اما یحیی و نویدکیا، تلاش داشتند تا اولین برنده در دوئل پیشکسوت‌های پرسپولیس و سپاهان باشند که این اتفاق نیفتاد. اما در مورد یحیی جالب است که به یک نکته اشاره داشت و آن این است که گل محمدی در 12 تقابلی که با سپاهان داشته که آخرین آن دیشب در لیگ بیستم بود که با نتیجه تساوی یک بر یک به پایان رسید و دو تیم نتوانستند برنده از زمین خارج شوند. به این ترتیب در جدال پیشکسوتان زرد و قرمز اصفهان و تهران، یحیی نتوانست این طلسم را بشکند و به نام خودش ثبت کند.

 

از آخرین شکست سرخ‌ها در اصفهان 2100 روز گذشت

نگاهی به آمار تقابل‌های پرسپولیس و سپاهان نشان می‌دهد که از آخرین شکست پرسپولیس در اصفهان، نزدیک به 2100 روز می‌گذرد. جایی که در چارچوب لیگ پانزدهم، تیم سپاهان توانست شاگردان برانکو ایوانکوویچ را 4-2 شکست دهد. نکته جالب این‌که در آن بازی قرمزها 2-1 از حریف پیش افتادند اما ناگهان یک گل به خودی و دو گل توسط عقیلی و خلعتبری، ورق را برگرداند. آن بازی در ورزشگاه فولاد شهر به انجام رسید. تا پیش از لیگ شانزدهم، سپاهان 4 بازی متوالی را در اصفهان به سود خود خاتمه داد و پرسپولیس حتی یک تساوی هم کسب نکرد؛ یعنی در لیگ‌های پانزدهم، چهاردهم، سیزدهم و دوازدهم. ولی بعد از آن پرسپولیس بدون باخت ماند و سه پیروزی را هم به دست آورد که البته آخری با رای کمیته انضباطی بود و حالا از آخرین شکست 2100 روز گذشت.

 

بیشترین گل خورده و باخت سرخ‌ها مقابل سپاهان است

جالب است در مورد تاریخچه حضور پرسپولیس در لیگ برتر یک مساله را بدانید. اینکه بیشترین گل خورده و باخت در ادوار گذشته لیگ را تا قبل از این بازی، سرخ‌های پایتخت نشین مقابل همین زردهای نصف جهان تجربه کرده بودند که این روند ادامه پیدا کرد. آمار نشان می‌دهد که پرسپولیس با دریافت 51 گل و تجربه 13 شکست از هیچ تیمی اینقدر در لیگ برتر گل نخورده و مقابل آن بازنده نبوده است. که این می‌تواند یک آمار منفی برای سرخ‌های ایران و مثبت برای زردهای دیار نصف جهان باشد که حالا حسابی بابت عبور پرسپولیس از رکورد آن‌ها در کسب عناوین قهرمانی زخم خورده‌اند و همیشه جدال این دو تیم حواشی زیادی به همراه داشته است.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها