استقلال با مجیدی حرف‌های زیادی برای گفتن دارد
27775
حاجیلو: عملکرد فرهاد فوق العاده بوده است
21 ارديبهشت 1400
29
اصغر حاجیلو پیشکسوت استقلال می‌گوید عملکرد فرهاد مجیدی روی نیمکت این تیم چشمگیر بوده و او در صورت هماهنگی بیشتر بین خط دفاعی و خط حمله می‌تواند به عملکرد بهتری هم دست پیدا کند. مشروح صحبت‌های حاجیلو با گل را می‌خوانید:

روزنامه گل -

شرایط استقلال را چطور می‌بینید؟

استقلال نمایش خوبی در آسیا از خود به جای گذاشت. بازی‌های هم گروه‌های استقلال نشان داد این گروه واقعا گروه مرگ بوده و اینکه استقلال به عنوان تیم اول از این گروه صعود کرد، نشان می‌دهد که تیم قدرتمندی شده است. قطعا این صعود روی روحیه تیمی و انگیزه بازیکنان تاثیر زیادی گذاشته و می‌تواند در روند رو به رشد استقلال موثر باشد چون روحیه تیم بالا است و به برد عادت کرده است.

 

به عملکرد خط دفاعی انتقاد می‌شود.

فرهاد مجیدی تحولات مثبتی در استقلال ایجاد کرده اما این تیم هنوز در دفاع کردن مشکل دارد. نه اینکه ضعف استقلال فقط در خط دفاع باشد بلکه ساختار دفاعی مشکل دارد چون استقلال به راحتی به مهاجمان حریف اجازه نفوذ و ایجاد موقعیت می‌دهد. تیم قبل از آمدن مجیدی و در مسابقات لیگ هم این مشکل را داشت در صورتی که استقلال مدافعان و هافبک‌های خوبی دارد و مجیدی باید بین این نفرات هارمونی و هماهنگی ایجاد کند.

 

استقلال چه اندازه برای قهرمانی در لیگ شانس دارد؟

روند استقلال رو به رشد است و نمی‌توان برای استقلال کمتر از پرسپولیس و سپاهان شانس قهرمانی قایل باشیم. به نظر من استقلال برای رسیدن به قهرمانی به ثبات نیاز دارد. با توجه به عملکردی که از این تیم در لیگ قهرمانان آسیا دیدیم به نظرم استقلال پتانسیل قهرمانی در لیگ را دارد و با توجه به اینکه با تیم هایی مثل سپاهان و پرسپولیس که اصلی ترین مدعیان قهرمانی هستند بازی رو در رو دارد، می‌تواند به قهرمانی امیدوار باشد.

 

عملکرد فرهاد مجیدی روی نیمکت استقلال را چطور می‌بینید؟

مهم ترین فاکتور مجیدی استقلالی بودن اوست. فرهاد فرزند استقلال و از جنس این تیم بزرگ است. او روزهای خوب و بد زیادی را در استقلال دیده و می‌تواند تجربه دوران بازیگری اش در استقلال را به شاگردانش انتقال دهد. مجیدی به حاشیه‌های استقلال بهتر از هر کسی اشراف دارد و می‌داند باید چطور آرامش را به تیمش تزریق کند. فرهاد زمانی که بازی می‌کرد هم مهاجم بود و الان هم همان روحیه تهاجمی را به تیم تزریق کرده که اتفاق بسیار خوبی برای استقلال است. فرهاد هم کاریزمای مربیگری دارد هم دانش آن را و همانطور که فوتبالیست خوب و باهوشی بوده الان هم مربی خوبی است. تنها نکته‌ای که مجیدی باید بیشتر به آن اهمیت بدهد این است که بین خط دفاع و حمله تعادل ایجاد کند. حتما خود مجیدی هم به این نکته رسیده و می‌داند که تیمش هیجان زیادی در حمله دارد و قطعا تدبیری را برای حل این مساله در نظر گرفته و تیم استقلال قطعا با فرهاد حرف‌های بسیاری برای گفتن خواهد داشت.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها